MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

“Powidoki” Emanueli Czujowskiej w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Wtorek, 14 października 2014, 8:57
Aktualizacja: 15:52
Autor: Manu
Fot. POK
Kilkadziesiąt osób pojawiło się w ubiegły piątek (10.10) w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury w Piechowicach na wernisażu wystawy Emanueli Czujowskiej zatytułowanej “Powidoki”. Uroczyste otwarcie ekspozycji uświetnił koncert zatytułowany “Inne piosenki” w wykonaniu Piotra Syposza. Wystawa czynna będzie do 31 października.

- Jest artystką wielowymiarową. Pracowita, kreatywna i wszechstronnie wykształcona - powiedziała na wstępie dyrektorka POK Anna Kalisz, witając wszystkich przybyłych gości. – Jej współpraca z Piechowickim Ośrodkiem Kultury musiała doprowadzić do wystawy, samodzielnej wystawy Emanueli. I nie chodzi o wychwalanie młodej artystki, ale ciepło i serdeczność - dodała Anna Kalisz.

Od dwóch lat Emanuela Czujowska w Piechowicach prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. W marcu została przewodniczącą piechowickiej grupy plastycznej Π – art, która z początkowej liczby 15. członków “rozrosła” się obecnie do 23. osób.

Emanuela Czujowska eksperymentuje z technikami malarskimi i materiałami. Zajmuje się aranżowaniem wnętrz, scenografią i fotografią. Od roku 2003 prowadzi galerię “Wysoki Kamień”, gdzie prezentuje prace własne i zaprzyjaźnionych artystów z Kopańca.

Obecni miłośnicy sztuki plastycznej nie tylko chętnie rozmawiali z bohaterką wystawy o sztuce, o całym jej pięknie i złożoności, ale mieli możliwość wysłuchać także recital Piotra Syposza, który zaprezentował swoje własne nastrojowe kompozycje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Dachowanie w Radomierzu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gosia Sz 15-10-2014 9:07
Serdeczne gratulacje Emma. Jesteś cudowną Osobą Artystką i kochanym ciepłym Człowiekiem.Te Twoje zalety widać w Twoich pracach, w Twoim domu i we wszystkim co Cię otacza. Życzę spełniania marzeń i wielu pięknych prac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Spacer z muzyką Chopina

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1048
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%