MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w staniszowskim pałacu

Wiadomości: Powiat
Środa, 17 października 2012, 6:57
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2012, 7:58
Autor: Mea
Fot. Mea
Nagrodą Starosty Jeleniogórskiego uhonorowanych zostało wczoraj (16.10) ponad dwudziestu nauczycieli i pracowników placówek oświatowych podczas uroczystości w staniszowskim Pałacu na Wodzie. – W powiatowej oświacie jest dobrze, w tym roku zgłosiło się do szkół więcej uczniów niż przewidywaliśmy, dlatego też nie będziemy likwidować żadnych placówek – podkreślił Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

W spotkaniu uczestniczyła Danuta Leśniewska, dolnośląski wicekurator oświaty, która wraz ze starostą jeleniogórskim oraz przewodniczącym Rady Powiatu Rafałem Mazurem przekazali gratulacje i podziękowania nauczycielom za codzienny trud edukowania i wychowywania młodego pokolenia, a także złożyli życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz pomyślności osobistej wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych.

– Przy okazji Święta Edukacji Narodowej zastanawiamy się nad rolą szkoły w życiu każdego młodego człowieka. To, co najważniejsze dzieje się w relacjach między uczniem i wychowawcą, gdyż oprócz realizacji założeń systemowych nauczyciele wychowują młodzież poprzez swoją postawę w życiu codziennym. Nawet najlepszy system nie zastąpi dobrych nauczycieli – mówiła Danuta Leśniewska.

Gratulacje za wyróżnienie nagrodami specjalnymi przekazano: Beacie Szehidewicz, dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie za Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Dorocie Sobczyńskiej, dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach za Nagrodę Kuratora Oświaty. Wymienione nagrody wręczane były przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty 15 października na Zamku Książ w Wałbrzychu.

– Otrzymałam nagrodę za osiągnięcia, pracę, dobre wyniki na maturach oraz egzaminach zawodowych naszych uczniów, za dbałość o szkołę i młodzież, a także za utworzenie klas policyjnych, które już drugi rok cieszą się dużym powodzeniem. Moja szkoła bierze również udział w programie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, w ramach którego zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz rozwijające kompetencje finansowane są przez Unię Europejską - mówiła Dorota Sobczyńska.

Z programem artystycznym wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach oraz dzieci z Akademii Tańca Frydrych.

Dla nich Nagrody Starosty Jeleniogórskiego
Otrzymali je: Joanna Badacz, Hanna Baurowicz –Fujak oraz Danuta Sikora z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie; Grażyna Krakowiak, Krystyna Patynowska, Sylwia Kędzierska i Grzegorz Schmidt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach; Kamila Januszkiewicz, Paweł Matwiej oraz Łukasz Warchoł z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach; Marcin Barbarowicz i Janina Pełka z Zespołu Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych w Szklarskiej Porębie; Maria Bednarek – Giersz, Katarzyna Filiczkowska oraz Urszula Jaskółowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie; Małgorzata Forytarz i Renata Szczepanik z Publicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kowarach; Alicja Łukaszkiewicz oraz Karolina Sokołowska – Zieja z Publicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie; Jakub Potkański i Edyta Sulima z Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Taśmą pod pod kolej linową na Kopę

Finał projektu dla janowickich seniorów

Święta coraz bliżej

Tłumny jarmark adwentowy

Ważna informacja dla klientów ECO  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Z Mikołajem na pediatrii

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%