MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powiat z województwem ponownie w sądzie?

Wiadomości: Region
Piątek, 30 marca 2018, 8:46
Aktualizacja: Sobota, 31 marca 2018, 6:29
Autor: WAC
Fot. WAC
Zanosi się na dalszy ciąg sporu pomiędzy Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze, a Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, a dotyczącym własności drogi dojazdowej do przełęczy Okraj. Powodem dla którego oba samorządy chcą się jej pozbyć są wysokie koszty utrzymania, związane z górskim położeniem traktu.

Przypomnijmy. W styczniu 2016 roku Sejmik Województwa przekazał uchwałą drogę dojazdową do przełęczy Okraj Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze. "Obdarowany" powiat nie zgodził się z tą decyzją, która przy okazji została wydana z wadą administracyjną. Urzędnicy Starostwa podnieśli argument, że droga ta nie spełnia podstawowych kryteriów, aby uznać ja za powiatową. Jest typową "dojazdówką" do granicy państwa. Jako, że oba samorządy nie mogły dojść do porozumienia, rozstrzygniecie sporu na korzyść Starostwa Powiatowego nastąpiło 5 stycznia tego roku na drodze sądowej.

Po otrzymaniu wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego powiat wystąpił do województwa o zwrot kosztów, w wysokości około 130 tysięcy złotych poniesionych na utrzymanie drogi w okresie od bezprawnego przekazania. Jednak jak wynika z pisma, które wpłynęło w ostatnich dniach do Starostwa, „województwo” nie zamierza płacić, więc samorządy najprawdopodobniej ponownie spotkają się na sali sądowej.

Co ciekawe zanosi się, że już wkrótce Urząd Marszałkowski, ponownie podejmie próbę podrzucenia "gorącego ziemniaka" jakim jest droga na Okraj Starostwu Powiatowemu. Tym razem, jeśli zachowane zostaną wszystkie procedury, może być to próba skuteczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Seniorzy na scenie

Park już gotowy

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mirecki.w. 30-03-2018 9:06
od kiedy Jelenia Gora przestala byc wojewodztwem Wroclaw i wojewoda odpychaja wszystkie postulaty, liczy sie tylko Wroclaw i BIelany wroclawskie a Jelenia Gora sie wyludnia od lat.
~Anonim+ 30-03-2018 10:52
Niebywałe, niesłychane (trawestując ulubione powiedzenia Prezesa), aby nie można było rozwiązać tak prostego problemu! Mam rozwiązanie: przekazać tę drogę w prywatną dzierżawę, dzierżawca będzie dbał o jej stan, no i zainstaluje bramki (podobnie jak na parkingu przy szpitalu) - proste?
~sajmon 30-03-2018 21:10
do: ~Anonim+ (10:52)
Hmmm... PO już na oddawało publiczne drogi w prywatne ręce :) Jak to się skończyło to każdy wie :) Zakładam że postulujesz za czterema bramkami i kosztem 80 zł dla mieszkańców w jedną stronę :)
~Sen 30-03-2018 11:50
Na o kraju maja upierdiwa kobietę z ośrodka lekko popada śnieg ,już odśnieżać trzeba,bo turystów nie będzie miała
~ 30-03-2018 16:54
A może by tak województwo sudeckie z siedzibami w JG I Wałbrzychu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Odnowią parking przy cmentarzu

Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Trudny dojazd do SP 3

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
88
Tak
61%
Nie
33%
Nie wiem
6%