MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powiat razem z KCM. Dla mocnych zębów

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Niedziela, 29 stycznia 2012, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: ts
– Niezależnie od spraw kompetencji ustawowych, podejmujemy także ponadprogramowe działania. Przykładem tego jest przedsięwzięcie, prowadzone wspólnie z Karkonoskim Centrum Medycznym, mające na celu profilaktykę stomatologiczną – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatu jeleniogórskiego.

- Akcja ta, początkowo pomyślana nieco skromniej, będzie prowadzona możliwie szeroko, bo zapraszamy do współpracy także wszystkie gminy powiatu - podkreślał starosta.

Początkowo zamierzano objąć profilatyczno-diagnostycznymi badaniami uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez powiat, to znaczy placówek w: Kowarach (LO), Szklarskiej Porębie (LO I SMS) oraz Piechowicach (Zespół Szkół Technicznych). To niemała grupa ponad 320 osób. Ale że w Kowarach w tym samym obiekcie oraz w Szklarskiej Porębie prowadzone jest też gimnazjum, więc naturalną koleją rzeczy także młodszych uczniów zaproszono – za zgodą Karkonoskiego Centrum Medycznego – do takich badań. – Jeśli wszystko pójdzie należycie – mówi J. Włodyga – to diagnostyką objętych będzie nawet 1.400 gimnazjalistów.

– Prowadzimy tę akcję od grudnia – powiedział J. Włodyga. – Tymczasem przebadano ok. 250 osób. Trochę przeszkodziły święta, potem ferie… W marcu podsumujemy to przedsięwzięcie i będziemy znali efekty - dodał starosta.

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Dzieją się cuda

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~cd 29-01-2012 10:51
Cała profilaktyka na nic jeśli w portfelu pustki. Mam dziurawe zęby, aby to stwierdzić nie muszę iść do stomatologa, pytam kto zapłaci za leczenie kiedy plomba to 120,00 zł
~ciekawa 29-01-2012 19:49
zastanawia mnie czy badania profilaktyczne bedą prowadzone tak jak do tej pory?bo jezeli tak to wyjdzie na to ze w rejonie jeleniogorskim mamy mlodych ludzi z bardzo zaniedbanymi zebami.bylam swiadkiem takiego badania i nie do konca wszystko byla zgodnie z prawda.ale jak ktos sie nie zna to uwierzy lekarzowi,Ciekawa jestem co mysli sobie lekarz wiercac w zdrowym zebie,niestety tak sie tam dzieje i nie tylko tam.przykre...gwizdy dla takich lekarzy
~TZE 29-01-2012 20:39
Lekarz i stomatolog w każdej szkole!. W szkołach sprwdzać i leczyć zęby dzieciom i młodzieży BEZPŁATNIE zęby. Dzieci w przedszkolach również pod kontrolą stomatologa. Wadze miasta mogłyby przynajmniej spróbować, znaleźć pieniądze na ten ważny problem. Na przyszłość jest to bardzo opłacalna inwestycja. Pozdrawiam
rymcycymcy 29-01-2012 21:11
19:49 | ~ciekawa | bardzo słusznie zauważyła, że wiercenie w przypadku braku dziurki jest nieetyczne !!! :) ...ciekawe co na to wiertniczy !? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Chcą powtórki wyborów!

W piątek "odpalą" choinkę

Nietypowa akcja

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
639
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%