MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Powiat Jeleniogórski na największych targach turystycznych

Wiadomości: Powiat
Środa, 11 marca 2015, 7:35
Aktualizacja: Czwartek, 12 marca 2015, 7:09
Autor: Mea/Ts
Fot. Grzegorz Truchanowicz
Pięć dni trwały największe targi turystyczne na świecie ITB w Berlinie. Po raz pierwszy Powiat Jeleniogórski promował się na stoisku Dolnego Śląska nie mając własnego stoiska. Na tragach prezentowało się prawie 11 tys. wystawców z 186 krajów.

Imprezę odwiedziło 115 tys. gości branżowych, o tysiąc więcej niż w roku ubiegłym oraz ok. 140 tys. osób prywatnych. W ramach porozumienia z Dolnośląską Organizacją Turystyczną na stoisku oferowany był przewodnik po Karkonoszach i powiecie jeleniogórskim, z propozycjami gotowych wycieczek oraz materiały promocyjne Jeleniej Góry, Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Przedstawiciele Powiatu Jeleniogórskiego: starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej i Partnerstwa Jacek Włodyga, przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Grzegorz Truchanowicz oraz Wiesław Dzierzba dyrektor Wydziału Promocji Turystyki i Sportu spotkali się z partnerami z Aachen oraz Łużyc Górnych. Pani starosta rozmawiała na temat dalszej współpracy partnerów niemieckich. Spotkała się ze starostą Regionu Miast Aachen Helmutem Etschenbergiem oraz z szefem departamentu współpracy Thomasem Königem.

Omawiano najbliższe programy realizowane wspólnie m.in.: wymianę praktyk młodzieży, współpracę w zakresie oświaty oraz obchody 25-lecia partnerstwa Powiatu Jeleniogórskiego z Powiatem Aachen. Wkrótce bowiem z tej okazji podczas Targów Turystycznych Euregiowirtschaft w Aachen odbędzie się prezentacja powiatu z występem zespołu Karkonosze i wystawą Zbigniewa Kulika „Karkonosze dawniej i dziś”, zorganizowaną przez Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Powiat Jeleniogórski również na tych targach będzie promował region na swoim stoisku. Uczestniczyć w nich będzie też młodzież z liceum z Karpacza. Ponadto delegacja niemiecka będzie gościć w powiecie jeleniogórskim w sierpniu.

Rozmawiano również o nowym projekcie Greg, na którego realizację został złożony ponownie wniosek. Projekt dotyczy współpracy nie tylko z Aachen, ale również z innymi zagranicznymi partnerami. Poruszano temat promocji regionu z redaktorem naczelnym wydawnictwa turystycznego TTG oraz z dyrektorem Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie. W hali saksońskiej odbyło się spotkanie z Holmem Grosse, szefem Marketingu Gesellaschaft Oberlausitz – Niederschlesien, czyli niemieckiego stowarzyszenia turystycznego w Bautzen, podczas którego poruszano sprawę wspólnego udziału w projektach Unii Europejskiej oraz dalszej współpracy w Euroregionie Nysa.

Ostatnim punktem było spotkanie z Klausem Kleppelem dziennikarzem organizującym podróże turystyczne dla poczytnych pism w Niemczech na terenie Karkonoszy, podczas którego ustalono pobyt siedmiu dziennikarzy w dniach 26-27.03 oraz kolejnej wizyty w maju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Remont hali sportowej

Weekend w Bukowcu

„Zielony” przystanek

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Patrole w Kamiennej Górze

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2138
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%