MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Powiat dołączył do Partnerstwa Ducha Gór

Wiadomości: Powiat
Piątek, 29 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2020, 11:51
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
W trybie zdalnym, za pośrednictwem łączy internetowych, obradowali wczoraj (28.05) na sesji radni powiatu jeleniogórskiego. Liczący kilkanaście punktów porządek obrad zawierał uchwały oraz sprawozdania poświęcone głównie sprawom społecznym.

Rada przyjęła między innymi sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w 2019 roku, uchwałę w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w 2020 roku oraz oceny zasobów pomocy społecznej w powiecie jeleniogórskim w 2019 roku.

Radni zdecydowali też o przystąpieniu powiatu jeleniogórskiego na prawach członka zwyczajnego do Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór. Tym samym dołączył do siedmiu gmin dotychczas należących do LGD.

Wstąpienie do LGD Partnerstwo Ducha Gór jest ważnym elementem dalszej promocji powiatu – mówi dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego Wiesław Dzierzba. - Widzimy duże pokłady wspólnych działań, które w przyszłości możemy razem realizować, biorąc po uwagę także pozyskiwanie środków ze źródeł zewnętrznych. W przeszłości powiat współpracował już z LGD przy prezentacjach i imprezach. Nasze doświadczenia z tych wspólnych działań są jak najbardziej pozytywne - podkreśla dyrektor.

Radni dokonali również zmian w tegorocznym budżecie powiatu. Teraz po stronie dochodów plan finansowy samorządu zwiększył się o prawie 2,9 miliona złotych. Na tę kwotę składa się głównie powiększona subwencja oświatowa oraz dodatkowe wpływy z Domu Pomocy Społecznej w Kowarach, związane ze zmianą stawki opłaty za pobyt w tej placówce.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Droga rowerowa w budowie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mko 29-05-2020 6:55
Widzi to dzięki fotki jak polityki zdanie nie budżetu to koniec powiat jeleniogorski
~NieStrażak 29-05-2020 7:16
Zające ćwierkają a w BIPie napisane, że szeregi Powiatu zasiliła gwiazda estrady. Śpiewająco przeszła nabór? Wszędzie ten nepotyzm chory.
~ 29-05-2020 9:13
Radni Powiatu jeleniogórskiego powinni zająć się na poważnie działalnością wójta gminy Podgórzyn.To co ten człowiek wyprawia ze szkołą w Sosnówce przechodzi ludzkie pojęcie.Już dwa razy próbował ją zlikwidować .Rodzice ,Rada Szkoły ,Pani Dyrektor, Nauczyciele,walczą ile sił.Pan Kurator odrzucił argumenty wójta dotyczące likwidacji szkoły.Pan Mirosław Kalata robi wszystko żeby zlikwidować jedyne miejsce kultury w tej miejscowości. Już w lutym 2020 r. podjął decyzję wespół z radnymi o zabraniu dopłat do wody i ścieków,teraz twierdzi że to skutek korona wirusa -ot wróż ,zerwał umowę z MZK,bo drogo.Czy prywatny przewoźnik będzie tańszy. Stańcie w końcu na wysokości zadania i zajmijcie się tym co on robi teraz ,bo jak sprzeda szkołę to będzie za późno.Ten człowiek likwiduje tą szkołę z uporem maniaka ,co się za tym kryje? Czy jest chętny na ten kompleks szkolno -sportowy. Może należało by sprawdzić co się dzieje w tym urzędzie.Może kontrola NIK,lub CBA,a może prokuratury.Rodzice wołają o pomoc!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maseczki od osadzonych

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%