MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Powiało i narobiło szkód

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 lutego 2016, 12:15
Aktualizacja: 12:26
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. 112
Kilka połamanych drzew oraz zerwane linie energetyczne – takie były skutki sobotniej (30.01) wichury, która przeszła przez region jeleniogórski.

Po godz. 17.00 strażacy usuwali dwa złamane drzewa, które spadły na drogę do Borowic. Dwie godziny wcześniej przy ul. Barlickiego (przy Parku Norweskim) złamane drzewo zawisło nad deptakiem, a po godz. 13.00 przy ul. Kołłątaja w Szklarskiej Porębie spadający świerk zerwał linię energetyczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 1-02-2016 12:43
Jak zawsze: powiało, narobiło szkód i nie posprzątało!
~----------- 1-02-2016 13:10
I są efekty braku nadzoru,kontroli nad stanem drzew.Można było przyciąć itp.Tak się dzieje jak drzewa są przy ulicy i zwisają nad chodniki,jezdnię, zasłaniają oświetlenie.Ktoś panuje nad tym?.Może redakcja podejmie temat?.
~z innejbajki 2-02-2016 0:56
W Karpaczu koło poczty latarnia uliczna na metalowym słupie pochyliła się nisko nad chodnikiem - została przez Straż Pożarną pocięta na kawałki w snopach iskier frunących z wiatrem - między innymi na gęsto przejeżdżające główną ulicą samochody. Operacji przyglądali się dość licznie zgromadzeni Strażnicy Miejscy :)
~ 3-02-2016 7:19
Szablonowy placz po wichurze. Winni powinni poniesc wlasne koszta za zaniedbania w obrebie linii przesylowych. Nikt nie ubiega sie od molochu o odszkodowania z przerwy w dostawie energii a pan i wladca ma gdzies swoje powinnosci co do natury. W tym kraju to sie nigdy nie skonczy!
~Niebywałe 5-02-2016 1:29
Problem ze spróchniałymi drzewami jest wszechobecny. Gdyby nie idiotyczne przepisy, stare, przechylone, grożące zawaleniem, spróchniałe drzewa gminy mogłyby usuwać bez zezwoleń. A tak czekają na zgodę władz. Co mi z "Bartka" i innymi drzewami, które są w takim stanie, że wiele nie brakuje ,by kogoś zabiły, zwaliły się na dach, na parkujące pojazdy...Jak najbardziej popieram ochronę środowiska, jednak przeważać musi rozsądek, troska o zdrowie ludzkie i ich mienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interwencja służb na Transportowej

Zatrzymanie złodziei uli

Nastolatkę odnaleziono

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%