MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powiało i narobiło szkód

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 lutego 2016, 12:15
Aktualizacja: 12:26
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. 112
Kilka połamanych drzew oraz zerwane linie energetyczne – takie były skutki sobotniej (30.01) wichury, która przeszła przez region jeleniogórski.

Po godz. 17.00 strażacy usuwali dwa złamane drzewa, które spadły na drogę do Borowic. Dwie godziny wcześniej przy ul. Barlickiego (przy Parku Norweskim) złamane drzewo zawisło nad deptakiem, a po godz. 13.00 przy ul. Kołłątaja w Szklarskiej Porębie spadający świerk zerwał linię energetyczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad 20 razy płacił znalezioną kartą

Odpowie za usiłowanie kradzieży rozbójniczej i napaść

Policja: listopadowy weekend

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 1-02-2016 12:43
Jak zawsze: powiało, narobiło szkód i nie posprzątało!
~----------- 1-02-2016 13:10
I są efekty braku nadzoru,kontroli nad stanem drzew.Można było przyciąć itp.Tak się dzieje jak drzewa są przy ulicy i zwisają nad chodniki,jezdnię, zasłaniają oświetlenie.Ktoś panuje nad tym?.Może redakcja podejmie temat?.
~z innejbajki 2-02-2016 0:56
W Karpaczu koło poczty latarnia uliczna na metalowym słupie pochyliła się nisko nad chodnikiem - została przez Straż Pożarną pocięta na kawałki w snopach iskier frunących z wiatrem - między innymi na gęsto przejeżdżające główną ulicą samochody. Operacji przyglądali się dość licznie zgromadzeni Strażnicy Miejscy :)
~ 3-02-2016 7:19
Szablonowy placz po wichurze. Winni powinni poniesc wlasne koszta za zaniedbania w obrebie linii przesylowych. Nikt nie ubiega sie od molochu o odszkodowania z przerwy w dostawie energii a pan i wladca ma gdzies swoje powinnosci co do natury. W tym kraju to sie nigdy nie skonczy!
~Niebywałe 5-02-2016 1:29
Problem ze spróchniałymi drzewami jest wszechobecny. Gdyby nie idiotyczne przepisy, stare, przechylone, grożące zawaleniem, spróchniałe drzewa gminy mogłyby usuwać bez zezwoleń. A tak czekają na zgodę władz. Co mi z "Bartka" i innymi drzewami, które są w takim stanie, że wiele nie brakuje ,by kogoś zabiły, zwaliły się na dach, na parkujące pojazdy...Jak najbardziej popieram ochronę środowiska, jednak przeważać musi rozsądek, troska o zdrowie ludzkie i ich mienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Seniorzy świętowali

Uszkodzony dach szpitala

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
385
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%