MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Poważne wzmocnienia Karkonoszy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 maja 2020, 6:36
Autor: Przemek Kaczałko
Na zdjęciu Sylwia Jasińska w akcji
Fot. Tomek Raczyński (archiwum)
Powrót jeleniogórskich wychowanek z pewnością ucieszy kibiców Karkonoszy. W nowym sezonie biało–niebieskie mogą wzmocnić Sylwia Jasińska i Izabela Prudzienica!

Jak już wcześniej informowaliśmy, z klubem pożegna się Emilia Kowalik, która zdecydowała się na transfer do Koszalina. Pozostałe zawodniczki deklarują pozostanie w Jeleniej Górze, ale będą też wzmocnienia!

Jestem po wstępnej rozmowie z Sylwią Jasińską, która być może wróci do Jeleniej Góry. Cieszy mnie to - wyznała Dila Samadova, trenerka Karkonoszy. - Prawdopodobnie dołączy do nas Izabela Prudzienica, która wróciła do Piechowic. Byłoby to bardzo duże wzmocnienie naszego zespołu i co ważne - to kolejna nasza wychowanka - dodała trenerka.

Sylwia Jasińska to wychowanka KPR-u Jelenia Góra, w którym spędziła całą dotychczasową karierę. W minionym (niedokończonym) sezonie miała przerwę w grze, ale z pewnością byłaby wzmocnieniem drużyny. Izabela Prudzienica, którą jeleniogórscy kibice szczypiorniaka zapewne pamiętają pod panieńskim nazwiskiem Czarna, to kolejna reprezentantka Polski, która może wrócić do Jeleniej Góry. Bramkarka do 2005 roku reprezentowała stolicę Karkonoszy, następnie do 2012 roku występowała w Zagłębiu Lubin, po czym SPR Lublin, a od 2013 roku występowała w drużynie AZS-u Koszalin. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski (2011, 2013), trzykrotnie wicemistrzostwo (2006, 2009, 2010) oraz dwukrotnie Puchar Polski (2009, 2011).

Planowaliśmy powrót do treningów (na stadionie) od 4 maja - były podzielone grupy młodzieżowe i seniorskie, ale stadion jest zamknięty i dziewczyny trenują indywidualnie. W związku z tym planujemy od piątku treningi w terenie, będą też wyjścia w góry. Wiadomo, że na razie nie ma możliwości treningów z piłką w hali, ale do startu sezonu jest dużo czasu i chcemy wzmocnić organizmy - powiedziała Dila Samadova, trenerka Karkonoszy.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Zmiana na skrzyżowaniu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
874
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%