MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Poważne wzmocnienia Karkonoszy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 maja 2020, 6:36
Autor: Przemek Kaczałko
Na zdjęciu Sylwia Jasińska w akcji
Fot. Tomek Raczyński (archiwum)
Powrót jeleniogórskich wychowanek z pewnością ucieszy kibiców Karkonoszy. W nowym sezonie biało–niebieskie mogą wzmocnić Sylwia Jasińska i Izabela Prudzienica!

Jak już wcześniej informowaliśmy, z klubem pożegna się Emilia Kowalik, która zdecydowała się na transfer do Koszalina. Pozostałe zawodniczki deklarują pozostanie w Jeleniej Górze, ale będą też wzmocnienia!

Jestem po wstępnej rozmowie z Sylwią Jasińską, która być może wróci do Jeleniej Góry. Cieszy mnie to - wyznała Dila Samadova, trenerka Karkonoszy. - Prawdopodobnie dołączy do nas Izabela Prudzienica, która wróciła do Piechowic. Byłoby to bardzo duże wzmocnienie naszego zespołu i co ważne - to kolejna nasza wychowanka - dodała trenerka.

Sylwia Jasińska to wychowanka KPR-u Jelenia Góra, w którym spędziła całą dotychczasową karierę. W minionym (niedokończonym) sezonie miała przerwę w grze, ale z pewnością byłaby wzmocnieniem drużyny. Izabela Prudzienica, którą jeleniogórscy kibice szczypiorniaka zapewne pamiętają pod panieńskim nazwiskiem Czarna, to kolejna reprezentantka Polski, która może wrócić do Jeleniej Góry. Bramkarka do 2005 roku reprezentowała stolicę Karkonoszy, następnie do 2012 roku występowała w Zagłębiu Lubin, po czym SPR Lublin, a od 2013 roku występowała w drużynie AZS-u Koszalin. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski (2011, 2013), trzykrotnie wicemistrzostwo (2006, 2009, 2010) oraz dwukrotnie Puchar Polski (2009, 2011).

Planowaliśmy powrót do treningów (na stadionie) od 4 maja - były podzielone grupy młodzieżowe i seniorskie, ale stadion jest zamknięty i dziewczyny trenują indywidualnie. W związku z tym planujemy od piątku treningi w terenie, będą też wyjścia w góry. Wiadomo, że na razie nie ma możliwości treningów z piłką w hali, ale do startu sezonu jest dużo czasu i chcemy wzmocnić organizmy - powiedziała Dila Samadova, trenerka Karkonoszy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Ruszy karuzela stanowisk?

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Karkonosze – tak blisko, tak bezpiecznie

Będzie rondo – kierowcy odetchną

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Absolutorium dla wójta

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
835
Tak
27%
Nie
68%
Nie wiem
5%