Powalczyli z Zagłębiem

Sobota, 10 listopada 2018, 18:44
Aktualizacja: 18:51
Juniorzy młodsi Karkonoszy stanęli dzisiaj (10.11) przed arcytrudnym zadaniem. Ekipa Jacka Kołodziejczyka zajmuje 8. (ostatnie) miejsce w I lidze wojewódzkiej, zaś ich rywalem był lider – Zagłębie Lubin. Na stadionie przy ul. Lubańskiej wstydu nie było, ale komplet punktów pojechał na północ Dolnego Śląska.

Zdecydowanym faworytem spotkania ostatniej kolejki byli goście, jednak to biało-niebiescy stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację. W 7. minucie strzał Pietrońskiego wybił poza boisko bramkarz Zagłębia. W kolejnych minutach optyczną przewagę mieli przyjezdni, jednak piłkarze Karkonoszy braki techniczne nadrabiali ambicją i wolą walki. W 31. minucie o pechu mogli mówić gospodarze, kiedy to w narożniku pola karnego Bartecki faulował przeciwnika i sędzia wskazał na wapno - jedenastkę na gola zamienił Milan Posmyk. Jak się okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu i na pożegnanie z I ligą dolnośląską Karkonosze przegrały z Miedziowymi 0:1. Wiosną ekipa Jacka Kołodziejczyka powalczy w II lidze o powrót do wojewódzkiej elity w przyszłym sezonie.

Karkonosze Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Karkonosze: Niżnik - Ciepiela, Firmanty, Jurecki, Bartecki, Sołtysiak, Ranecki, Tomaszewski, Tokarz, Pietroński, Galos. Rezerwowi: Ślaz, Siwek, Wójcicki, Zielonka, Jabłonowski, Kamiński.
Zagłębie: Zapała - Smykowski, Cieśla, Czerwiński, Szymczyk, Posmyk, Żmuda, Supel, Kłudka, Nagrodzki, Dzidek. Rezerwowi: Kulik, Żyła, Pieńko.