MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Powalczyli z kijkami pod Chojnikiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 lutego 2014, 9:11
Aktualizacja: Czwartek, 27 lutego 2014, 9:05
Autor: AP
Fot. TED
Przy pięknej pogodzie na trasach pod Chojnikiem, w ramach XI Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Karkonosze 2014, przeprowadzone zostały w poniedziałek (24.02) zawody w nordic walking. Udział wzięło ponad 200. zawodników z 16. krajów.

Najliczniejsza była grupa z Białorusi i Czech. Startowali również przedstawiciele: Austrii, Belgii, Bułgarii, Kanady, Niemiec, Litwy, Luksemburga, Mołdawii, Norwegii, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

- Te zawody traktujemy instruktażowo i treningowo przed głównymi, które odbędą się w piątek, a prowadzić będą na zamek Chojnik i z powrotem – mówiła Paulina Ruta. - Trasa ta dla wielu zawodników może okazać się trudna, ponieważ są oni w różnym wieku - dodała.

Po przeprowadzeniu rozgrzewki przez instruktora Bogdana Grygorowicza, rozpoczęły się zawody.

- Trasa bardzo nam się podobała: jest malownicza i dość łatwa – mówiła rodaczka z Chicago.

- Wyjechałem z Jagniątkowa do Luksemburga w latach siedemdziesiątych - powiedział Piotr Sikora. – To dla mnie wyjątkowy czas i wyjątkowe miejsce. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców – dodał.

Na zawodach obecni byli m.in. prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" Longin Komołowski, prezydent Miasta Marcin Zawiła, radny Janusz Wojtas i prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Zbigniew Stępień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Góry bez barier

Trwa nabór do jeleniogórskiej Policji

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~sobieszowianin 26-02-2014 16:56
Oto w jaki sposób sztucznie pompuje się frekwencję na tych bzdurnych ścieżkach nartorolkowych. Miały być tam trasy biegowe, a tymczasem śniegu nie było przez całą zimę. Czy na Chojniku jest park narodowy, czy szlak wyścigowy? Może by dyrektor parku posprzątał śmieci na Chojniku bo takiego syfu nie pamiętam tam jak żyję.
~ 26-02-2014 19:14
Od zawodów sportowych to chyba są stadiony a nie parki narodowe? Czy komuś się czasem nie porypało w łepetynie?
~... 26-02-2014 20:36
Od kiedy turysta nie może wejść do parku ! Takiego charakteru zawody nikomu nie przeszkadzają ani zwierzętom ani ludziom, a jest to promocja tego miejsca, tym bardziej , że to zawody międzynarodowe. Wejdą z kijami na zamek i z niego zejdą, tak jak robi to wielu turystów i mieszkańców od lat odwiedzających to miejsce. Najlepiej ogrodzić wszystko wysokim murem a zamek zburzyć. Jeśli nie lubisz dyrektor i masz coś do niego, to idź mu to powiedź, a nie wypisujesz na forum takie absurdy, ponadto obrażanie kogoś publicznie jest karalne. Trasa pod Chojnikiem nie jest tylko dla narciarzy, ale mogą z niej korzystać biegacze, nartorolkarze, rolkarze. Zamek Chojnik nie podlega pod dyrektora parku, tylko pod PTTK - obecnie jest w dzierżawie.
~Do 20:36 26-02-2014 21:41
Uspokój się człowieku, bo ci żyłka pęknie. Jesteś jakimś pieskiem dyrektora, że tak go bronisz? Nikt tu nie obraża dyrektora, wskazuje tylko na zaniedbania w parku narodowym. I słusznie - jeśli urzędnik utrzymywany z naszych pieniędzy nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, to krytyka jest jak najbardziej wskazana. A to nie pierwsza krytyka. Te śmieci walające się po całym Chojniku (a szczególnie wzdłuż tych tras nartorolkowych) to faktycznie nikomu nie przeszkadzają i wspaniale promują nasz region. Promują jedynie syf, a nie przeszkadzają takim jak ty - zacietrzewionym, małym kundelkom, nie mającym pojęcia o temacie. I nie popisuj się ignorancją, bo chodzi nie o zamek Chojnik (który faktycznie jest własnością PTTK), ale prowadzące do niego szlaki, a te już podlegają pod dyrektora parku.
~HD 27-02-2014 17:50
Dlaczego nie było wcześniej podanej informacji,ze taka impreza się odbędzie.Na pewno byłoby nas więcej.Proszę wcześniej ogłaszać.
~ski way 27-02-2014 18:12
a wam dalej marudy przeszkadza ta trasa, czepiacie sie niczym mialby byc to tor do motocrossu lub innege sportu :)
~taka prawda 27-02-2014 23:04
Całe te trasy nartorolkowe zasługują na tytuł "Maliny Roku". Wybudowano trasy do narciarstwa biegowego w miejscu, gdzie śnieg był tej zimy może parę dni. I pewnie w kolejnych latach nie będzie lepiej. Wiadomo, Unia dała pieniądze, to wyrzuca się je bez sensu. Do tego wielki, wiecznie pusty parking na 50 autobusów i duży budynek, nie wiadomo po co. Gigantomania w parku narodowym. Należy zgłosić te inwestycję i jej autora do jakiegoś rankingu na najbardziej bzdurną inwestycję. Niech się cała Polska pośmieje.
~ski way 28-02-2014 0:18
jak upchasz tam 50 autokarów to stawiam ci dobra flaszke :P
~do 23:04 28-02-2014 1:39
Nie ośmieszaj się - nie potrafisz odróżnić nartorolki od nart biegowych. Jak trasa była projektowana nie był to teren KPN , lecz była tu polna droga. W tej chwili wchodzi 25 metrów w grunt parku, a park też jest dla ludzi. W tej chwili zrealizowano pierwszy etap tej inwestycji, zainteresuj się o dalszych planach założonych w projekcie, dowiesz się dlaczego jest zaplanowany taki parking i budynek a widać, że w nim nie byłeś, bo w większości zajmują w nim miejsce toalety, prysznice i szatnia i tak powinno być w cywilizowanym świecie. Jeśli zazdrościsz, to napisz projekt, wystaraj się o dotację z unijna i zbuduj coś lepszego. Życzę powodzenia w realizacji dla dobra mieszkańców i turystów.
~do klient 28-02-2014 3:54
To ty się ośmieszasz. KPN jest w tym miejscu od pół wieku. A trasa była projektowana i budowana w ubiegłym roku. Co to znaczy "25 metrów w grunt parku"? Park według ciebie jest pod ziemią? Park ma przede wszystkim chronić przyrodę a człowiek tam jest gościem. Park to nie miejsce dla inwestycji typu tory wyścigowe. Jeśli faktycznie to dopiero początek inwestycji na Chojniku to kogoś nieźle porąbało. Trasy nartorolkowe, wyścigi, wielki parking, brukowana droga, co będzie dalej? Kolejka linowa na szczyt, autostrada? Widzę, że odezwał się wierny piesek dyrektora parku (a może on sam), który go broni przy każdej okazji. Dużo paple a zwykle nie ma pojęcia o meritum i tylko się kompromituje. Poczytaj ustawę o ochronie przyrody razem ze swoim panem to dowiesz się, do czego służą parki narodowe.
~ski way 28-02-2014 10:14
bo kilkanascie metrów rolkostrady na skraju parku pod lasem zrobi degradacje środowiska niczym opady kwasnych deszczy lat temu kilkanaście :P uspokój sie człowieku :)
~ 28-02-2014 15:52
To może pójdź najpierw chłopczyku i zmierz, jaką faktycznie długość ma ta rolkostrada, a także popatrz ile śmieci jest w pobliżu, a potem pisz. a póki co nie wypowiadaj się o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia.
~JG 28-02-2014 19:22
To, że inwestycja jest kretyńska, to wiadomo od samego początku. Ciepła zima doskonale obnażyła bezsens tego przedsięwzięcia i głupotę jej projektantów. Wielki parking, budynek wiecznie zamknięty na trzy spusty - czyli kolejna gigantomania za pieniądze z Unii. Nie tylko z Unii, bo do każdej inwestycji musi być wkład własny, poza tym teraz miast będzie musiało to utrzymać. Jacy włodarze miasta takie inwestycje.
~K_asia1 2-03-2014 12:10
Inwestycja jest nie tylko kretyńska, to na dodatek bubel budowlany. Kto nie wierzy - niech się przejdzie, już kruszy się asfalt i to tworzywo, którym jest wyłożona trasa w parku. Po niepełnym roku! Nie ma przepustów na wodę, a to przecież stok w górach. No szok normalnie!
~miejscowy 2-03-2014 13:38
Zgadza się. Ponadto na parkingu pomiędzy kostką wyłazi trawa. Tak to jest jak się buduje parkingi dla nikogo.
~kris1 3-03-2014 10:05
Lokalizacja maksymalnie głupia, trasa nie ma pętli, jak tam można zrobić jakiekolwiek poważne zawody? Nie mówiąc o tym, że (jak już to stwierdzili co niektórzy) park narodowy nie jest od wyścigów.
~gal anonim 1-04-2014 12:06
lol lol lol lol lol lol lol................................................................................................................................................................................................................................................................................................................%?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KD "odmrażają" kolejne połączenia

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Znowu auto na chodniku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
770
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%