Czytających: 9484

Jelenia Góra: Powalczyli w Andrychowie

Piątek, 5 kwietnia 2019, 12:15
Aktualizacja: 12:23
W miniony weekend (30–31.03) Milanos – zespół znany z Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów wziął udział w ogólnopolskim turnieju amatorów w Andrychowie, na który został zaproszony przez zwycięzcę turnieju w Karpaczu – zespół Volley Team "Błyskawica" Sosnowiec.
Turniej stał na wysokim poziomie - zapewnia Łukasz Zieliński z Milanos Karpacz.

Na starcie rozgrywek zameldowało się ostatecznie 9 zespołów, choć zgłoszonych było ok. 20. Większość została zdyskwalifikowana ze względu na udział nieuprawnionych zawodników. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy po 3 zespoły. Mecze odbywały się do dwóch wygranych setów do 25 pkt., tie-break do 15. Drużyny, które zajęły 3. miejsca rywalizowały o miejsca 7-9. Z każdej grupy wychodziły dwa najlepsze zespoły, które zostały podzielone na dwie grupy po 3 zespoły. Do półfinałów wychodziły po dwa najlepsze zespoły. Mecze grupowe i o poszczególne miejsca rozgrywały się w sobotę, półfinały i finały w niedzielę.

Milanos trafił do grupy z zespołami: ACE Bissell K.S. Volley Lędziny Centrum oraz K.S. Team Stare Miasto.

W pierwszym meczu z zespołem K.S. Team Stare Miasto Milanos źle wszedł w mecz, przeciwnik szybko uzyskał kilkupunktową przewagę. Widać było w zespole brak zgrania. Milanos popełniał bardzo dużo błędów w przyjęciu. Pierwszego seta mimo dobrej końcówki przegrał. W drugim secie Milanos poprawił swoją grę i bardzo pewnie wysoko wygrał seta. Niestety na dwie akcje przed końcem przyjmujący doznał kontuzji, co uniemożliwiło mu grę w dalszej części turnieju. W związku z brakiem rezerwowych na przyjęciu musiał zagrać środkowy, co przyczyniło się znowu do braku zgrania. Niestety tie-breaka Milanos przegrał i całe spotkanie 2:1 - relacjonuje Ł. Zieliński.
Po meczu przerwy Milanos rywalizował z zespołem ACE Bissell K.S. Volley Lędziny Centrum - jak się okazało późniejszym finalistą. Licząc na awans musiał wygrać mecz. Niestety dalej widoczny był brak zgrania w polu, do tego przeciwnik był lepszy siatkarsko. Mimo walki Milanos uległ 2:0. Po przerwie zespół z naszego regionu mierzył się o miejsca 7-9. Pierwszy mecz zagrał z zespołem Not for You. Nasz zespół wyglądał zupełnie inaczej niż w godzinach porannych. Grał ładnie i efektownie. Swój mecz wygrał bardzo wysoko i zdecydowanie. Po meczu przerwy zmierzył się z zespołem Eko Okna S.A. Mecz od początku pod dyktando Milanos. Pierwszy set wygrany wysoko. W drugim secie przy prowadzeniu 17:10 coś się zacięło i ostatecznie Milanos przegrywa mecz po tiebreaku 2:1 - kontynuuje przedstawiciel zespołu Milanos.

Zwycięzcą turnieju został faworyt aktualny mistrz Polski Amatorów zespół Neobrand Volley Białystok.