MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Powalczą w sądzie o radną

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 29 maja 2007, 11:42
Autor: DOB
Fot. Jelonka.com
Rada Miejska w Jeleniej Górze postąpiła słusznie wygaszając Danucie Wójcik mandat – uznali prawnicy wojewody.

Wojewoda podtrzmał swoje stanowisko w sprawie byłej już radnej Danuty Wójcik. Jego prawnicy uznali, że zainteresowana naruszyła przepis ustawy o samorządzie, mówiący o zakazie łączenia funkcji w samorządzie z działalnością na mieniu komunalnym.

Danuta Wójcik ze Wspólnego Miasta prowadzi pawilon handlowy na terenie miejskiego targowiska. Wojewoda uznał, że jest to wystarczający powód do wygaszenia jej mandatu. Pismo w tej sprawie przyszło wczoraj. Była to odpowiedź na skargę, jaką złożyli do wojewody przedstawiciele Wspólnego Miasta.
– Ta argumentacja nas nie przekonuje – mówi Miłosz Sajnog, szef klubu radnych WM. – Jeszcze w tym tygodniu zaskarżymy uchwałę rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Rada miejska wygasiła mandat Danuty Wójcik w kwietniu. Jej miejsce zajęła następna kandydatka w wyborach z listy Wspólnego Miasta – Ewa Duziak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Alarmy bombowe

Odkrycia w kościele

Będzie odszczurzanie

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Woj 29-05-2007 11:54
Brawo Rada prawa należy przestrzegać. Widać R Prystrom nie miał racji niesłusznie oskarżajac H Papaja który to już raz RP nie ma racji??
~Bunzol 29-05-2007 12:04
Kariera sadowo–prawne Wspolnego Miasta zaczyna juz do zludzneia przypominac historie Samoobrony. Zawsze niewinni i zawsze pokrzywdzeni, nieomylni we wszystkich kwestiach arbitrzy kazdej wladzy szkoda tylko ze gdy przychodzi do konkretow badz spraw sadowych same porazki, ktory to juz 'spor prawny' ze Wspolnym Miastem w tle przegrany z kretesem? Zainwestujcie moze w porzadnego radce prawnego!!!
~Sobieszowianin 29-05-2007 12:08
Miłosz Sajnog nie może się pogodzić z taką goryczą porażki, którą doznał. Nie dość, że mają w miejsce Danuty Wójcik Ewę Duziak to jeszcze mu źle. Jeszcze trochę, a WM nie będzie w Radzie Miasta Jeleniej Góry.
~Doktór. 29-05-2007 13:32
Może pan Sajgon poda na jakiej podstawie prawnej zaskarży uchwałę rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, bo jestem bardzo ciekaw, który przepis mu na to pozwale w tym przypadku?
~dąb 29-05-2007 15:37
samoobrona i wspolne miasto to dwie beznadziejne partie z ich członkami ,którzy zawsze sa nieomylni i nie potrafią sie pogodzić z przegraną.
~rolletti 29-05-2007 16:01
ZABAWNE jak to WM nie rozumie pezepisow i ustaw. Jest napisane,że ryneczek to mienie komunalne Gminy Jelenia Góra, jest ustawa,że radny nie może prowadzić dzialanosci z wykorzystanie mienia gminy .! We Wspólnym miescie to chyba wszyscy rzucali kamieniami na szkołę a Robuś to napewno oklamywal rodziców ,że do nej chodzi. Gdzie te uczone nauczycielki ze WM ? Jestem za likwidacją tej nieuolnej a jekiej pazernej opcjii politycznej z NASZEJ GMINY JELENIA GORA
~ROBERTINO roletti 29-05-2007 16:08
Kto za odwolaniem Wspolnego Miasta z Jeleniaj Gory do Pluczek Dolnych .........WPISUJCIE SIĘ
~;–) 29-05-2007 16:55
do robertino: nie czyn drugiemu co tobie nie mile! Czemu chcesz tak krzywdzic ludzi z Pluczek? Oni byli madrzejsi i nie wykreowali takiego wlasnie 'Robcia", 'Milka', 'Oliwki' i kilku innych... chwala im za to! Uczcie sie jeleniogorzanie od innych, madrzejszych!
~WM 29-05-2007 18:43
Dzieki Bunzol, zainwestujemy.
~BonTon 29-05-2007 18:54
Powoli trudno nie miec wrazenia ze radni i wladze niektorych organizacji w miescie wiecej czasu spedzaja na salach sadowych niz na wykonywaniu mandatu radnego. moze by tak Siedzibe Wspolnego Miasta przeniesc blizej sadu??? Mowie zupelnie powaznie, zastanowcie sie w stowarzyszeniu! Pan prezydent Obrebalski tez chyba ostatnio jest czestym gosciem w budynku Sadu, moze i pan prezydent powinien sie przenisc na Sudecka, bedzie blizej do sadu???? To tez powazne pytanie! A juz zupelnie na serio to widzicie juz chyba kogoscie sobie wybrali do Rady Miasta i na Prezydenta???? Zastanawiam sie tylko czy oby Polak na pewno jest madry po szkodzie?
~Robert Prystrom 29-05-2007 19:27
Po lekturze wypowiedzi jakie Państwo zamieszczacie i agresywnym tonie Waszych komentarzy wiem jedno – Wspólne Miasto jest potrzebne Jeleniej Górze. Mamy coraz więcej przyjaciół i zwolenników. Pomagamy setkom osób, które nigdzie nie mogą znaleźć pomocy. Brednie wypisywane pod pseudonimami nic nie kosztują i zaliczają się do kategorii odstresowywania wyłącznie Państwa osobistych frustracji, co wyłącznie Państwa dyskwalifikuje jako ludzi poważnych. Opluwanie anonimowo to przejaw tchórzostwa. Może by tak te Wasze perły przemyśleń pisać pod prawdziwymi nazwiskami?! Co do mandatu pani Wójcik, to sprawa nie jest skończona. Rozstrzygnie ją sąd administracyjny. To będzie werdykt niezależny! Radzę nie śpieszyć się z wygłaszniem opinii końcowych. Pożyjemy, zobaczymy! Robert Prystrom
~luis 29-05-2007 19:53
a dlaczego wspólne miasto ma szkodzić PŁÓCZĄ DOLNYM
~Robert Prystrom 29-05-2007 20:35
Pasmo klęsk, upokorzeń, wyroków. Wspólne Miasto może wkrótce Wspólny Kłopot.
~Grzegorz 29-05-2007 21:29
Robert, z tym niespotykanym pomaganiem, i z tą coraz większą rzeszą przyjaciół (przedszkolaków), miej trochę więcej pokory. Resztę olej... Pozdrawiam serdecznie
~pytanko 29-05-2007 22:39
Ciekawe ile prawdy jest w plotce ze w WM wiedzieli o tym ze D Wójcik może łamać zapis ustawy ale pewna osoba niyb lider chciał mieć tzw haka na D Wójcik tyle ze uprzedził to wszystko B Kempiński i doniósł od Wojewody
~Big Brother 29-05-2007 23:29
Może by tak te Wasze perły przemyśleń pisać pod prawdziwymi nazwiskami?! cóz za kunszt słowa panie robercie?????? Wielk brat jest pod wrażeniem
~Lucjusz 30-05-2007 9:06
No cóż. Panu Robertowi Prystromowi wolno wszystkich i wszystko krytykować.Niewatpliwie ma takowe prawo.Poprzednio dostawało się Kusiakowi a obecnie cięgi zbiera Obrębalski.Wystarczy poczytać jego felietony w Nowinach.Natomiast jak ktoś się odważy krytykować WM i jego działania natychmiast odzywa się lider stowarzyszenia RP i zaczyna larum. Zaczyna wszystkim zarzucać brednie w pisaniu. Jest to ponikąd mentalność Kalego. Osobiści się dziwię,że nigdy w tego typu sprawach głosu nie zabiera pani prezes WM. Czyżby była ubezwłasnowolniona? Myślę ,że taka tania demagogia wraz z populizmem nie znajdzie aplauzu u mądrych i świadomuch mieszkańców naszego grodu. Jak ktoś tutaj słusznie zauważył jest to lokalna Samoobrona.
~krauz 30-05-2007 9:12
pani wojcik juz wszyscy podziekowali!a panu prystromowi juz dawno temu!wiec proponuje zeby radni wzieli sie do roboty bo tylko siedzicie i kombinujecie jak konie pod gore!PRAWDA JEST TAKA ZE OSZUSTWA I MACHLOJE ZE WM SZYBKO WYCHODZA NA SWITLO DZIENNE!WIEC ZABIERAJ SIE PANIE SAJNOG DO ROBOTY BO JESTES KOLEJNYM DARMOZJADEM W TYM MIESCIE!
~obserwer 30-05-2007 10:45
Jeszcze trochę, a WM nie będzie w Radzie Miasta Jeleniej Góry,jezeli nie zabiora sie do rzetelnej pracy.Ich iteresuja same podchody i rozgrywki co komu i gdzie.Jak radni to do roboty, bo sami tego chceieliście a nie robienia kasy!
~znajomy 30-05-2007 11:02
Pani handlarko daj sobie spokoj z polityka i rob to co potrafisz–handluj.Twoj byly–Zdzicho.
~:) 30-05-2007 11:14
eeeee.... – po co sie osmieszac i brac udzial w bezsensownej dyskusji z rp? i to pod wlasnym nazwiskiem? przeciz nikt powazny juz z nim nie rozmawia....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Docenili grupę wieńcową

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Medale dla zasłużonych

Ulica Krakowska gotowa

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
188
Tak
39%
Nie
52%
Nie wiem
10%