MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powalczą o turystów w Jeleniej Górze Zdrój. I nie tylko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 20 stycznia 2011, 17:26
Aktualizacja: Piątek, 21 stycznia 2011, 8:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Ruszyła reklamowo–promocyjna kampania dziesięciu dolnośląskich uzdrowisk w ramach wspólnego projektu „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”. Dziesięć gmin wspólnie zawalczy o kuracjuszy 80 bilbordami, informacjami w prasie i telewizji oraz podnoszeniem poziomu usług w swoich ośrodkach poprzez wymianę doświadczeń. Dzisiaj odbyła się inauguracyjna konferencja połączona z wyjazdem studyjnym.

Spotkanie, które odbyło się w Pałacu Schaffgotschów (filia Politechniki Wrocławskiej) w Cieplicach, rozpoczął Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Powitał on przybyłych gości, w tym m.in. Urszulę Burek, zastępcę burmistrza Szczawna Zdroju, Czesława Kręcichwosta, burmistrza Kudowy Zdroju, Grzegorza Kosowskiego, burmistrza Niemczy, Andrzeja Rymarczyka, burmistrza Dusznik. Na konferencję przybył też Roman Jałako, prezes Uzdrowiska Cieplice oraz dr Maciej Pawłowski, dyrektor Filii Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie prowadziła Katarzyna Młodawska, naczelnik wydziału promocji i polityki informacyjnej jeleniogórskiego magistratu.

Marcin Zawiła: – Bardzo się cieszę, że Jelenia Góra jest liderem tego projektu. Jest to bardzo dobry pomysł promocji dolnośląskich uzdrowisk, które naprawdę warto odwiedzać. Co ważne, nie jest kampania, która miałaby reklamować coś wirtualnego, nieistniejącego. Uzdrowiska dolnośląskie mają olbrzymią tradycję sięgającą średniowiecza i udokumentowane źródła. To nie są pompowane nowości techniczne, które ograniczają się do jednej lampy. To są wody mineralne z prawdziwym zasobem. Bardzo się cieszę z tego, że dziesięć gmin dolnośląskich współdziała i jest zdolna do porozumienia.

– Ten projekt jest w pewnym sensie prezentem dla prywatnego przedsiębiorcy, który kupił nasze uzdrowisko, ale z drugiej strony, kiedy zacznie przyjeżdżać do nas wielu turystów, trzeba będzie ich obsłużyć. Dla miasta i mieszkańców są to więc nowe miejsca pracy. Kiedy ludzie będą mieli pracę, będą płacili podatki. W ten sposób stworzymy obiekt zamknięty. Jedna rzecz, która mi się w tym projekcie nie podoba, to napis Uzdrowisko Jelenia Góra, bo ta nazwa jest poprawna administracyjnie, jednak powinna brzmieć Uzdrowisko Jelenia Góra – Cieplice i o taką korektę będę wnioskował – dodał prezydent.

Przeprowadzeniem kampanią promocyjnej „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk” zajmie się Agencja Reklamowa Infinity, która wygrała przetarg na to zadanie.
– Do tej pory było to dziesięć uzdrowisk i każde z nich prowadziło własną politykę po to by walczyć o klientów, kuracjuszy i turystów. Teraz mamy do czynienia z potężnym nowym produktem, jakim jest „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”. To jest nie tylko marketing, ale też znakomita renoma, kilkaset lat tradycji i tysiące kuracjuszy, którzy przewinęli się przez te wszystkie ośrodki – powiedział Jerzy Jurczyński z Agencji Reklamowej Infinity.

– Teraz jest najwyższa pora, by przypomnieć mieszkańcom największych polskich miast, że Uzdrowiska Dolnego Śląska to najlepsza forma na wakacje, na weekend oraz by zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Ta kampania ma sprawić by dolnośląskie uzdrowiska wygrały konkurencje z tanimi wczasami zagranicznymi, z wypoczynkiem SPA w hotelu, gdzie jedyną atrakcją jest po prostu wanna z hydromasażem. Dolny Śląsk i jego uzdrowiska oferują znacznie więcej: źródła wód geotermalnych, mineralnych i zabiegi – Jerzy Jurczyński.

Poza Jelenią Górą w projekcie uczestniczą: Bystrzyca Kłodzka, Duszniki Zdrój, Jedlina Zdrój, Lądek Zdrój, Niemcza, Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Szczawno Zdrój i Świeradów Zdrój. W ramach projektu wszystkie gminy zyskały wspólne logo stworzone z dziesięciu kropel wody ułożonych w topograficznym kształcie Dolnego Śląska, multimedialny portal internetowy, na którym będzie można znaleźć najważniejsze informacje na temat poszczególnych uzdrowisk.

Ponadto w czterech wersjach językowych zostanie wydany przewodnik po uzdrowiskach łącznie z umieszczeniem w nich zabytków, jakie są w otoczeniu. Zakupione zostaną też kubki „pijałki” oraz parasolki z wspólnym logo.

Kampania reklamowa „Uzdrowiskowego Dolnego Śląska” pojawi się w telewizjach TVN, TVN 24, TVN Style, w prestiżowej prasie ogólnopolskiej: Newsweek i Polityka oraz w mediach lokalnych.
W 80 największych miastach w Polsce z ośmiu województw, zamieszczone zostaną bilbordy. W końcowym etapie projektu przewidziane są też dwa study tour czyli spotkania dziennikarzy z różnych mediów z całej Polski.

Kampania potrwa do 15 marca br. Jej koszt to 2 mln 400 tys. zł, z czego znaczna część pochodzi z Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Chcą odwołania przewodniczącej

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~3kropek 20-01-2011 17:45
Hej Angela. Chyba "....stworzymy obieg zamknięty".., a nie " .... obiekt zamknięty...". Chodzi oczywiście o kasę, która z podatków zasili budżet JG. Bo jak rzeczywiście stworzą obiekt zamknięty to będzie d..a, a nie turyści.
~?!!!? 20-01-2011 17:49
"Pijałki" to KUBKI nie kupki, a zamknięty miał być chyba obieg a nie obiekt.
~Gość 20-01-2011 18:38
No p.Zawiła czym że to pan chce tych turystów przyciągnąć do tego Jeleniogórskiego padołu ,bo jak tak pomyśle to na plac ratuszowy ,niby po co jak tam nic prócz gołębi i fontanny nie ma ,na starówkę też nie ma co pokazać bo zrujnowana i wygląda jak by za komuny była odnawiana ,no może centrum marketowe ,to mamy się czym pochwalić ,Biedronek ,Lidlów i innych marketów ci nam pod dostatkiem ,a i ta zacna galeria no wytwór fantazji poprzednika ,aż normalnie ręce opadają jak zrujnowali to miasto nasi szanowni politycy swymi mądrymi decyzjami .
~Jeleniogórza 20-01-2011 18:48
A o co chodzi z tymi tyrystami? Tyrystor, to wiem co to jest, ale tyrysta? Ps. Do redakcji: Moglibyście przewidzieć, że ktoś będzie chciał sie podpisać np: Jeleniogórzanin i pewnie chciałby czasem dopisać choćby jakąś cyferkę, gdyby ktoś inny już się tak podpisał wcześniej i w związku z tym, jakbyście zwiększyli liczbę znaków w okienku "Autor", to nic by się nie stało. Prawda?! I jeszcze jedno pytanie: Czy wy macie jakieś układy z "górą", że nie informujecie publicznie ludzi o wszystkich imprezach? Przynajmniej ostatnio pojawiła się informacja, trochę nie na czasie. :-/
~ 20-01-2011 19:14
To gdzie zniknęła ta gwiazda promocji?
~aaa 20-01-2011 20:02
Jak w przyszłym roku, po zainwestowaniu wielu złotówek, przyjedzie do Jeleniej Góry-Cieplic siedmiu TYRYSTÓW to będzie o 700 % procent więcej niż w tym roku. To będzie ogromny sukces! W tym roku nie było jeszcze ani jednego TYRYSTY.
~ 20-01-2011 20:57
Promują za miejskie pieniądze prywatną firmę?
~ 20-01-2011 21:02
Może lepiej było napisać strzelić kupala.
~#### 20-01-2011 21:30
Najlepiej promować Plac Ratuszowy niczym Rynek Krakowski z KKościołem Mariackim .U nas Pankracy
~ 20-01-2011 22:06
Pani Młodawska jak zwykle w ślicznym turkusowym żakieciku.
~ 20-01-2011 22:06
Czy pani z wydziału promocji nie wie co to wizerunek??? Jej wizerunek!!! Tak ubrana to sobie może iść na kawę z koleżanką, ale nie na spotkanie z burmistrzami. Spotkanie biznesowe!!! Obowiązuje koszula, garnitur (damski). Tylko raz można zrobić dobre pierwsze wrażenie. tej pani się nie udało.
~ 20-01-2011 22:52
Tej pani się nie udaje od dawna - a ten sweterek w romby to mistrzostwo świata.
~mały autobus 20-01-2011 23:00
Romby nie romby mało ważne. A w firmie na kr...a to i 3,70 na godzine zapłacą . z Ło....y
~pytanie 20-01-2011 23:05
Ostra dziewczyna na zdjęciu. Kto to jest?
~Tutejszy 21-01-2011 0:15
@ 20-01-2011 22:06 | ~ | A co ty jakimś pedałem jesteś? Zajefajna laska aż komin furczy na jej widok a ty o jakimś gajerku damskim tu klepiesz. Jakby miała bliźniaczkę i byłaby ubrana w gajerek to każdy FACET wybrałby Tą którą tu widać na zdjęciu. A tak swoją drogą to nie wiesz jaką kobiety dysponują bronią? Ło matko! Jak śpiewał Czesław Niemen: "Dziw......."
~............ 21-01-2011 0:31
Jedyna budowla godna uwagi w Cieplicach zaanektowana przez polibudę...:-( Żaden turysta tam nie wejdzie, nie mówiąc o mieszkańcu...
Tomy M. 21-01-2011 1:02
Ja się nieśmiało zapytam: Skoro promocją miasta zajmuje się INFINITY GROUP, to czym zajmuje się ten klaun w w swetrze z ROMBAMI?!
~g.niedzielny 21-01-2011 9:36
panienka Angela widać wieku jest młodego, bo nie pamięta zupełnie, że nazwę Jelenia Góra Zdrój forsowano w latach 70 - 80-tych ubiegłego stulecia, nazwa ta nigdy się nie przyjęła... A nasz ukochany prezydent, też kombinuje jak koń pod górę, jedyną naturalną i uzasadnioną historycznie nazwą dla wspomnianego uzdrowiska są Cieplice Śląskie Zdrój, albo po prostu Cieplice Zdrój. Wałbrzych i Szczawno Zdrój pomimo tego, że mogłyby stanowić jeden organizm miejski nigdy nie pokusiły się o to by połączyć się w jedno miasto. Może warto pomyśleć o autonomii Cieplic i oddzieleniu się od Jeleniej Góry myślę, że sporo przyniosłoby to dobrego Cieplicom, przynajmniej jeśli chodzi o identyfikację tego miejsca. A Jelenia Góra wreszcie stała by się prawdziwym miastem powiatowym :)
~Gazik 21-01-2011 11:43
2 mln. 400 tys na reklamę w takich TVP ? Część z tych pieniędzy pójdzie na wynagrodzenie pracowników i kierownika projektu, koszty dojazdów itp, itp. Reszta na reklamę ? Proszę zobaczyć cenniki reklam telewizyjnych. To setki tysięcy za minutę. Z tych pieniędzy nie wystarczy na więcej niż 3-krotną reklamę; po jednej w każej z wymienionych telewizji. Potencjalny turysta nawet nie liźnie informacji o "Jeleniej Górze Zdrój". A coż to za twór zabierający nam Cieplice Zdrój ? Fe, fe, taki niby próbny balon za przeszło dwie bańki; czy da się przyłączyć Cieplice do Jeleniej. Myślę, że nie !
~ 21-01-2011 12:00
DOLNOŚLĄZAK. Trzeba mieć nadzieję, że - w między czasie - właściciel Uzdrowiska /KGHM/, wzorując się na samorządowcach pałacowej gminy, zamiast wód termalnych z głębi ziemi zacznie dobywać miedź. W Cieplicach pałac jest, balneologiczne zabiegi są, brak tylko kopalni.
~auuu!!! 21-01-2011 12:35
Co chcecie od tejże tam laski :ubrała się pod wzór podłogi była z nią zgrana no nie? Co tam dla niej jakiś prezydent? dyrektorzy? czy też ta elegancka Pani o blond włosach? może jest jakimś pociotkiem któregoś z notabli i to jej wystarczy on ją i tak obroni więc nie musi się wysilać Jakże ja tęsknię do nazwy CIEPLICE ŚLĄSKIE ZDRÓJ Jakże by to było bosko mieszkać w osobnym mieście o takiej nazwie.Ach i och.KGHM pomóżcie nam!!!Wykupcie pałac jeszcze a nie będzie trzeba płacić krocie za reklamy Ludzie szybko dowiedzą się że tu warto przyjechać Inne uzdrowiska są już oklepane.Telewizja sama nas zareklamuje a te pieniadze można przeznaczyć na np.kregielnię multikino itp
~do Tutejszy 21-01-2011 14:18
Zdefiniuj pojęcie "pedał". Bo jeżeli to ktoś kto lubi mężczyzn - to owszem. Jestem kobietą, która na co dzień spotyka się z różnymi przedstawicielami innych firm. Gdyby którakolwiek z moich pracownic przyszła w ten sposób ubrana na spotkanie - były to jej ostatni dzień w pracy. Ale to prywatna firma - może inne standardy obowiązują w urzędach??? Mnie uczono, że wizerunek pracownika buduje zaufanie do firmy, świadczy o niej - jak świadczy o urzędzie ktoś, kto na spotkanie biznesowe ubiera się "na luzie"??
~zażenowany 21-01-2011 22:58
tu chodzi o pieniądz wydawany na jakieś durne reklamy w TVP a ci o jakiś tam sweterek sie sprzeczają zakupiony pewnie w sklepie z tanią odzieżą ,no masakra przecież gdzie tej pani w głowie ubiór jak tu tyle kasy na reklamę trza wydać ,i uszczknąć coś dla siebie ,a sweterek pasuje tej pani do reszty ubioru jak wołu do karety ..........Buahahhahahahahahahahahaha
~jelonka1 22-01-2011 0:31
Najpierw trzeba posprzątać te gówna i brudy w caaaałym mieście żeby było co promować!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Gala Senioraliów

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%