MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Potrzebni wolontariusze „Szlachetnej paczki”

Wiadomości: Region
Wtorek, 2 października 2012, 10:00
Aktualizacja: Środa, 3 października 2012, 8:08
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Do 10 października br. koordynatorzy szczytnej akcji „Szlachetna paczka” poszukują wolontariuszy, którzy zajmą się pomocą ubogim mieszkańcom z regionu jeleniogórskiego. Kto może zostać wolontariuszem? Każdy, kto ma ukończone 18 lat, kocha ludzi i ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów, chce pomagać i jest gotowy szukać kreatywnych rozwiązań, jest samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu oraz bierze odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.

Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Od 11 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł.

- Obecnie w 440 miejscach w całej Polsce poszukujemy osób, które chcą współtworzyć projekt jako wolontariusze. Do ich zadań będą należały: spotkania z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji, współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin oraz z innymi wolontariuszami w rejonie – informują organizatorzy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.
Celem akcji „Szlachetna Paczka” jest pomoc rodzinom żyjącym w ubóstwie, które przez Bożym Narodzeniem otrzymują rzeczy, których realnie potrzebują.

Chętni mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową: www.superw.pl.

W tym roku jest to już dwunasta edycja projektu, w którym udział wzięli m. in. Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, reprezentacja Polski w siatkówce, piłkarze ręczni wraz z trenerem Bogdanem Wentą, Grzegorz Turnau i wielu innych artystów i sportowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 2-10-2012 10:51
Sami sobie żebrajcie PRL-owskie *, o jaki Rząd mądry , podatki łoją w kieszeń , a zwykłemu Kowalskiemu każą iść na ulice i żebrać, a tfu rzygać sie chce.
~? 2-10-2012 14:03
Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1085 Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 września 2012 r. w sprawie wyrażenia zgody na zwiększenie wielkości wynagrodzeń w 2012 r. w Narodowym Funduszu Zdrowia TAM W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI PROPONUJĘ SIĘ UDAĆ.
~gluś 2-10-2012 15:48
tak to właśnie wygląda wszędzie pełno WOLONTARIUSZY a jak trzeba coś faktycznie zrobić to nagle PUSTO-ECHO ?
CН.W.D.P. 2-10-2012 17:41
"Do ich zadań będą należały: spotkania z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji, współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin oraz z innymi wolontariuszami w rejonie."

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

"Artysta" słono zapłaci

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
814
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%