MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Potrójne święto w szkole w Sosnówce (foto)

Wiadomości: Region
Czwartek, 16 czerwca 2016, 7:52
Aktualizacja: 22:20
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizatorzy
Po raz kolejny przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się „Piknik Rodzinny”, podczas którego świętowano Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka.

Uczestnicy mieli możliwość pokonania trasy rowerowej, zagrać w hokeja na trawie, ponadto każdy przebiegł tor przeszkód, który pozwolił chodź na chwilę wcielić się w rolę strażaka. Można też było rzucać balonami wodnymi, zaprojektować własny kubek czy dekorując ciastka pobawić się w cukiernika. Była też wata cukrowa, lody, popcorn, prażynki, owoce, słodki poczęstunek i ognisko, na którym można było piec kiełbaski. Nie zabrakło malowanie twarzy czy zabawy bańkami mydlanymi.

- Spotkaliśmy się też ze służbami ratunkowymi: policjantami, ratownikiem medycznym, strażakami, którzy udzielali wskazówek, jak się zachowywać, aby uniknąć wypadków, a także przypominali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się wakacji. Ale to nie wszystko. Pracownicy Nadleśnictwa „Śnieżka” przypominali jak chronić przyrodę, a przedstawiciele Banku PKO udzielali rad, jak mądrze oszczędzać pieniądze – relacjonują organizatorzy.
Przy organizacji pikniku pomogli absolwenci szkoły oraz harcerze z 53. Drużyny Harcerskiej „Żywioły”, którzy kolejny już raz okazali się niezawodni i spędzili ten dzień na zabawie z młodszymi kolegami.

- Impreza udała się dzięki wsparciu naszych sponsorów: Radę Sołecką z Sosnówki, Przewodniczącą Rady Gminy Podgórzyn, „Team Podgórzyn” amatorski górski team rowerowy, Hotel „Gołębiewski” w Karpaczu, Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach, Sklep Spożywczy w Sosnówce, Gminę Podgórzyn, rodziców naszych uczniów, pracowników szkoły, Bank PKO w Jeleniej Górze, firmę transportową DIVEMED, Komisariat Policji w Karpaczu i OSP w Sosnówce. Wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizacje pikniku serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować spotkanie, które pozwoliło razem się pobawić, porozmawiać, zapomnieć chodź na chwilę o troskach dnia codziennego i wywołać uśmiech nie tylko na dziecięcej buzi – dodaje organizator Teresa Smykowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radosna edukacja w przedszkolach

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jw 16-06-2016 12:54
Pozdrowienia dla mieszkańców Sosnówki!!! i pytanie czy w tym roku także będzie odpust ku czci ŚW ANNY na stoku Grabowca , a potem festyn ?
~Anna z Sosnówki 19-06-2016 1:02
Odpust i XIX Festyn odbędzie się 24 lipca.Suma o godz.10.30 festyn rozpocznie się o godz.12.ooo.dziękujemy za pozdrowienia :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Wakacje czas zacząć!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%