MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Potrójna kraksa na rogatkach miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 kwietnia 2008, 7:56
Aktualizacja: 14:10
Autor: TEJO
Strażacy podczas działań pozorowanych.
Fot. Archiwum
Trzy uszkodzone samochody i jeden ranny mężczyzna to bilans wypadku, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na ulicy Mickiewicza przy wyjeździe z Jeleniej Góry w kierunku Staniszowa.

Wszystko zaczęło się od manewru wyprzedzania renault laguny, na który zdecydował się kierowca mitsubishi. W pewnym momencie prowadzący renówkę lekko zahamował, a rozpędzone mitsubishi wjechało w jego tył. Pchnięte renault uderzyło w drzewo.

Kierowca pojazdu miał podwójnego pecha, bo kiedy wyszedł z auta, najechał na niego jadący w stronę Staniszowa opel. Mężczyzna został ranny.

Na miejsce wypadku szybko przyjechało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Poszkodowanego zabrano do szpitala. Lekarze stwierdzili, że ma obrażenia, które kwalifikują całe zdarzenie drogowe jako wypadek.

Droga do Staniszowa długo była zablokowana. Kłopot mieli pasażerowie ostatniego kursu autobusu nr 19, który w żaden sposób nie mógł przejechać przez miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Jego okoliczności i przyczyny ustalą policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Przygotowania do chłodów

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 15-04-2008 8:18
No właśnie, bo tam są drzewa i nie miejsca na błąd kierowcy, wąsko, zero pobocza. Wyminąć się z autobusem to też jest niebezpieczne. A o stanie tej drogi świadczą obite drzewa na wysokości kabin ciężarówek.
~iga 15-04-2008 8:56
" przy wyjeździe do Jeleniej Góry w kierunku Staniszowa " ?
~... 15-04-2008 8:59
ja mieszkam na mickiewicza i od osiedla orzeszkowej zaczyna się dosłownie las na drodze. strach tamtędy jechac. minąć się z jakimś większym autem albo uciec na pobocze przed jakimś wariarem... zero szans! :]
~ciekawski 15-04-2008 9:15
Przy wyjeżdzie do Jeleniej Góry w kierunku Staniszowa???
~hela 15-04-2008 9:37
Te drogi to symbol naszej gospodarki i typowej polskiej wrodzonej "dbalości" o porządek . Drogi . wąskie z poszarpanymi , dziurawymi ,koslawymi brzegami , brak należytycvh poboczy nawet ze żwiru , wiszące galęzie które drapią samochody dostawcze zmuszone zjeżdzać na przeciwny pas jezdni .Konary i galęzie wybijają oczy rowerzystom , drzewa niebezpiecznie wystajace na jezdnie , galęzie zaslaniające widoczność. Nawet na nowych osiedlach już to widać - nie dziwota że będą różne wypadki ludzie będą ginąć .
~ 15-04-2008 12:50
ta droga ze staniszowa jest tragiczna, dziura na dziurze, wypuklenia jezdni spowodowane rozrastaniem się korzeni drzew.... tragedia. wąsko jak cholera... ciekawe czy ktoś kiedyś z tym zrobi porządek....
~lekoog 15-04-2008 15:36
Odwalić się od drzew ! Na tych drzewach żyją łosie pożyteczne co tlen nam produkują , te muchi. Wszystkie auta na tory! Osobowe i motóry tyż ! Zara zjem plastikową , chemiczną żywność , zdrową ekologiczną i idę się okopać na tej drodze łańcuchami. Jakoś tak to było , cy cóś ?
~nochal 15-04-2008 16:30
to jest zupełnie bez sensu, że jak poszkodowany jest hospitalizowany mniej aniżeli 7 dni, to nie jest to wypadek.. auto uderzyło w drzewo, tak? to co to pytam się ja.. stłuczka? ten który najechał może mieć więcej problemów w takim razie - sprawa wyląduje w sądzie..
~ 15-04-2008 21:25
Kierowca opla nie najechał na poszkodowanego tylko uderzył w otwarte drzwi laguny które przytrzasnęły nogę poszkodowanego.
~ja 15-04-2008 22:41
ta droga ze staniszowa do jeleniej jest niebezpieczna chociażby całkiem niedawno przy osiedlu czarne audi wylądowało na drzewie.ale zwróćcie uwagę że drzewo widać i można jeszcze wyhamować uciec tylko kto jest odpowiedzialny za pniaki które zostały po tych drzewach które zostały wycięte bo stwarzały niebezpieczeństwo moim zdaniem większym niebezpieczeństwem jest najechanie na taki pniak. Dopiero można narobić bałagany sobie i wielu innym niewinnym ludziom. Ale w naszym kraju przyjęło się że jak ktoś zginie to się ruszą i coś zrobią.
~starszy dyplomowany taczkowy 16-04-2008 13:40
czyżby japończyk napędzał kasę grabarzom-.czy też pozbył się płatów mózgowych/ten dziwny stangret/.Drzewa stoją wieki,Mitsubi się wyklepie, a płaty czołowe trzeba przeszczepić, proponuję z robaka natura przetrwa.Drzewa będą szumieć po swojemu A NIEKTÓRYCH bezmózgów już nie będzie.Szkoda driwera z laguny , porządny człowiek,dużo by was nauczył ,wystarczy tylko posłuchać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni powiatu wrócili do pracy stacjonarnej  

Powstają pola nadziei

Powstanie plac zabaw

Ćwierć wieku Teatru Maska

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%