MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Potrącił policjanta, został zatrzymany po pościgu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 stycznia 2013, 9:31
Aktualizacja: 10:20
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Dziesięć lat może spędzić w więzieniu 25–letni mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści wobec interweniujących policjantów. Jeden z funkcjonariuszy trafił do szpitala. Sprawca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policjantami. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28 stycznia 2013 roku) około godziny 1.00 w Jeleniej Górze.

- Kierujący pojazdem marki BMW nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać – relacjonuje nadkom. Bogumił Kotowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - W pościgu brały udział dwa oznakowane radiowozy policyjne. Uciekający samochodem BMW stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, poruszał się całą szerokością jezdni nie pozwalając się wyprzedzić. Pościg przebiegał ulicą Wolności, po czym uciekinier skierował się w kierunku Podgórzyna. Tam jeden z radiowozów zbliżył się do uciekającego kierowcy, który próbował zepchnąć policjantów z drogi, ale wpadł w poślizg i zatrzymał się. Kiedy policjanci podbiegli, aby zatrzymać sprawcę, ten ruszył samochodem w ich kierunku potrącając jednego z funkcjonariuszy. Drugi policjant natychmiast wyciągnął kierowcę z samochodu. Mężczyzna stawiał opór, jednak szybko został obezwładniony. Okazało się, że sprawcą jest znany policjantom 25-letni mieszkaniec Jeleniej Góry – dodaje nadkom. Bogumił Kotowski.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie on dodatkowo za popełnione wykroczenia, jakich się dopuścił – nie zatrzymując się do kontroli oraz podczas ucieczki przed policjantami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymanie złodziei uli

Ewakuacja w SP nr 15

Senator zachęca do głosowania na maszty

Uratowali desperata

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Zmiana na skrzyżowaniu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
885
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%