MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Potrącenie na pasach w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 stycznia 2013, 11:26
Autor: karkonoszeplay
Pechowo rozpoczął się tydzień dla pieszego, który został potrącony na przejściu w Cieplicach. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 8.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Uczniowie piszą listy...

Dzięki nagrodzie odwiedzą stolicę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ja 7-01-2013 12:40
Na tym przejściu powinny być zamontowane światła bo auta to tam pędzą jak oszalałe zawsze tak było i pewnie będzie :/
~jgs 7-01-2013 19:58
światła to przeżytek blokujący ruch /wszyscy stoją /. W wielu miasteczkach zachodnich wyrzucono już dawno wszystkie swiatła i porobiono małe rondka. Natychmiast korki znikneły i ruch jest płynny. Przejścia mocno oswietlić a nie postawić z boku migajacy trójkąt który odwraca uwagę kierujących od przejścia. Pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię przed jadacy pojazd w tym również na przejściu dla pieszych. To cyctat z Prawa o ruchu drogowym.
~pikuś 8-01-2013 10:17
Mamy debilnie sformułowany przepis o obowiązkach kierowcy zbliżającego się do przejścia dla pieszych! Zamiast jakiejś "szczególnej uwagi", czy "zachowania ostrozności" - powinno być zapisane : "Pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo na przejściu i w jego strefie". Zobaczcie jak jeżdżą cywilizowani kierowcy w Europie. My mamy tu jakiś Sajgon! Ludzie giną na przejściach dla pieszych, bo jaśniepaństwo za kółkiem uważa, że jest "panem" sytuacji! Niech pieszy uważa, bo ja i tak jetem bezpieczny, a Prawo nakazuje mi tylko "ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ" I "ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROZNOŚĆ". Po rozjechaniu pieszego niech mi ktoś udowodni, ze nie zachowałem tych debilnych warunków! Zawsze będę się tłumaczył wtargnięciem pieszego, albo innymi okolicznościami. Tak zachowywałem tę uwagę i ostrożność, ze nie z
~pikuś 8-01-2013 10:21
Tak zachowywałem tę uwagę i ostrożność, ze nie zauważyłem jakiegoś pieszego na pasach. To oczywiście żart, ale gdyby przepis był sztywny, to nie byłoby takich sytuacji. Zamiast doić kierowców foto-pułapkami niebiescy powinni zwrócić uwagę na to, co się dzieje na przejściach dla pieszych w naszym bagienku. To jest niewyczerpane źródło pieniedzy dla budźetu!
~ja 13-01-2013 17:45
Szłam tamtędy z dzieckiem do przedszkola. Nie dziwne, że pieszy został potrącony, skoro miasto oszczędza na energii, z dzieckiem po ciemku po godz 7 idziemy do przedszkola, kierowcy ciężko zauważyć pieszego na drodze. Sama nie raz się boję iść.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Międzypokoleniowe warszaty świąteczne

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

„Rzemiosła” razem z MZK

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
860
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%