MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Potęga teatru w Polkowicach

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Piątek, 19 lutego 2010, 9:34
Aktualizacja: 9:37
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Zdrojowy Teatr Animacji reprezentuje Jelenią Górę na XII Polkowickich Dniach Teatru. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Dolnym Śląsku i w Polsce. Patronuje mu znany aktor Andrzej Łapicki.

ZTA wystąpi dziś pokazując sztukę dla dzieci „Muminki, czyli potęga teatru” w adaptacji i reżyserii Bogdana Nauki. To, oczywiście, tylko jedna z wielu propozycji dla wielbicieli sztuk scenicznych. Kilka widowisk już się odbyło, jednak wiele jeszcze pozostanie do zobaczenia.

W nadchodzący poniedziałek nastąpi uroczyste otwarcie PDT, na które przyjedzie Andrzej Łapicki. Będzie wręczenie „złotych miedziaków” oraz występ Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia.

Impreza trwać będzie przez cały marzec. W programie występy kilkunastu zespołów z całej Polski, w tym, między innymi, Teatru im. Jaracza z Łodzi („Obudź się i poczuj smak kawy” Bogosiana), Teatru im. Mickiewicza z Częstochowy („Wilki” Agnieszki Osieckiej), krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego („Pułapka na myszy” wg Agaty Christie).

Na festiwal zaproszono także zespoły oklaskiwane przez jeleniogórską publiczność podczas jesiennych spotkań teatralnych w Teatrze im. Norwida: Scenę Prezentacje z Warszawy („Sarabanda” Bergmana) oraz Teatr Voskresinnia z Lwowa („Hiob” Karola Wojtyły). Ten właśnie spektakl zakończy 28 marca polkowickie święto teatru, które – z niewielkiego górniczego miasteczka – czyni obecnie sceniczną stolicę Polski.

Imprezie towarzyszy też mnóstwo innych wydarzeń, w tym przegląd filmów z udziałem A. Łapickiego, wystawy, pokazy i warsztaty dla młodzieży.

Więcej informacji: www.dniteatru.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Giną woreczki na psie odchody

Kolizja audi i opla

Wizualnie w BWA

Cenna lekcja dla młodych muzyków

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Młodzi muzycy doskonalili warsztat

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
868
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%