MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poszukiwanie nowych metod współpracy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 kwietnia 2018, 7:07
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W budynku Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego odbyło się kolejne spotkanie klubu biznesu zawiązanego przy KS Karkonosze.

Tego typu spotkania są bardzo ważne w działalności każdego klubu biznesu. Pozwalają umocnić więzi pomiędzy podmiotem sponsorowanym (w tym przypadku drużyną piłkarską) a jej sponsorem, lepiej zrozumieć potrzeby partnera oraz poszukać nowych płaszczyzn współpracy. To także jest dobra okazja do podsumowania dotychczasowych wspólnych działań, dlatego nie zabrakło kilku słów o ostatnim szkoleniu zorganizowanym dla członków klubu biznesu. Na spotkaniu obecne były władze uczelni.

- Dzięki temu, że Uniwersytet Ekonomiczny dołączył ostatnio do naszego klubu biznesu będziemy również rozmawiać o tym, jak należy kształcić studentów, żeby po zakończeniu nauki stali się dla naszych partnerów wartościowymi pracownikami – mówi Konrad Ambroży, wiceprezes KS Karkonosze Jelenia Góra.

- Klub biznesu zrzesza wiele instytucji, przedsiębiorstw. Oczywiście jesteśmy zainteresowani dydaktycznie praktykami, stażami naszych studentów, pisaniem prac magisterskich w firmach. Z drugiej strony - szkoleniami, które moglibyśmy wykonać dla i ich pracowników. Widzimy bardzo szerokie możliwości współpracy – zapewnia dr hab. prof. UE Elżbieta Sobczak, dziekan Wydziału EZiT w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

- OD dwóch lat jesteśmy aktywnym uczestnikiem klubu biznesu. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować z Karkonoszami. Myślę, że wspieranie aktywności sportowej i rekreacji powinno być zadaniem wszystkich firm – mówi Andrzej Kamiński, prezes Kancelarii Brokerów Ubezpieczeniowych „Adwizor”

Niestety na spotkaniu frekwencja nie dopisała. Swoją obecność potwierdziło wcześniej 24 przedstawicieli firm, jednak przyjechało tylko kilku. To nie zniechęca organizatorów klubu biznesu. Już planują kolejne przedsięwzięcia, a najbliższym ma być drugie w tym roku szkolenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koperty życia już w Mysłakowicach

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Jubileusze małżeńskie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~czarna czapeczka 22-04-2018 10:57
cytuję:" będziemy,również rozmawiać o tym jak należy kształcić studentów","To już dawno zostało powiedziane, i udowodnione,musimy korzystać z tej wiedzy, a nie udowadniać że znamy teorię.
~hahah 22-04-2018 11:21
co ty bredzisz ? :-) Studenci wychodzą ze szkół nieprzygotowani do dorosłego życia. dobrze,że programy zmieniają się pod biznes.
~czarna czapeczka 22-04-2018 13:24
do: ~hahah (11:21)
masz rację: tak sobie coś bredzę,dałam ci za to like,pozdrawiam
~absolwent UE 23-04-2018 8:26
Obecna Pani Dziekan jest najsłabszym w historii tej Uczelni jeśli nam w Jeleniej Górze zlikwidują wydział i przeniosą do Wrocławia będzie to największa strata dla miasta i wielka zasługa obecnego Dziekana. (dla Wrocławia oczywiście).
~Kazek2 23-04-2018 11:44
Nie pierwszy to i nie ostatni pewnie w Jeleniej Górze "klub biznesu". To pozorowane działania polityczno-urzędniczo-.... . Chodzi o kaskę i możliwość wpisania takiego spotkania w sprawozdania z projektów realizowanych zarówno przez uczelnię, jak i urzędników.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Spore zainteresowanie dopłatami

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Tu też świętowali

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%