MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Poszukiwani wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 października 2016, 7:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Zespół jeleniogórskiej Szlachetnej Paczki w 2015 roku
Fot. Archiwum Jelonki.com
Z małym opóźnieniem, ale z podwójnym zapałem startuje jeleniogórska akcja Szlachetna Paczka. Jej lider Paweł Wilk szuka wolontariuszy, sponsorów, inwestorów społecznych, ale przede wszystkim naprawdę potrzebujących rodzin.

- Obecnie jesteśmy w toku naboru wolontariuszy. Chcę zamknąć ten nabór i zorganizować szkolenie wolontariuszy do końca tego tygodnia (23.10) – relacjonuje. - W tzw. międzyczasie rozpoczęliśmy poszukiwania rodzin spełniających kryteria Szlachetnej Paczki – dodaje. Paweł Wilk podkreśla, że najważniejsze w akcji Szlachetna Paczka jest tzw. bohaterstwo rodziny.

- W skrócie ujmując, chodzi nam o znalezienie takich rodzin, które pomimo nieszczęść, dramatycznie
ciężkiego startu w życie, lub innych trudnych wydarzeń zostały przytłoczone samotnością – wyjaśnia lider jeleniogórskiej Szlachetnej Paczki. - Takich rodzin jest sporo, tylko trzeba je znaleźć. A nie jest to łatwe, ponieważ jest też sporo takich ludzi, którzy próbują po prostu wykorzystać wysiłek Szlachetnej Paczki, a którzy świetnie się czują w roli proszących, żądających, chcących i pragnących. Dlatego też, choć są też kryteria formalne, to najważniejsze jest tzw. bohaterstwo rodziny. W najbliższych dniach, w celu zdobycia adresów kandydatów na bohaterskie rodziny, odwiedzę szkoły, MOPS i inne instytucje – dodaje Paweł Wilk.

Nie mniej ważni są także sponsorzy. I tu apel do wszystkich, którzy mogliby się włączyć do tej akcji. Naprawdę warto, bo Szlachetna Paczka to pomoc rzeczywiście potrzebującym, a do tego w takiej formie, jakiej wybrana rodzina realnie potrzebuje! - Już dziś namawiam do bycia darczyńcą Szlachetnej Paczki, jednak działanie jako darczyńca, czyli wybranie rodziny i przygotowywanie dla niej paczek, będzie możliwe dopiero po otwarciu bazy rodzin. Chcę tu podkreślić, że w poprzednim roku z powodu wielkiej skuteczności flashmobu wszystkie rodziny w jeleniogórskiej bazie zostały wybrane błyskawicznie. Dlatego chętnych bycia darczyńcą zapraszam do czujnego śledzenia sytuacji. Dużo informacji jest na portalu Facebook. Mamy tam stronę - Szlachetna Paczka Rejon Jelenia Góra, gdzie będziemy podawać różne wiadomości – zachęca Paweł Wilk.

Równie cenni w Szlachetnej Paczce są Inwestorzy Społeczni. To głównie podmioty gospodarcze. - Każdy podmiot, który przekaże teraz na rzecz Szlachetnej Paczki przynajmniej 5 tys. zł staje się Inwestorem Społecznym i otrzymuje od nas sporo cennych rzeczy, ale przede wszystkim prestiżowy status. Dlatego będziemy szukali Inwestora Społecznego wśród dużych zakładów w naszym regionie. Mam nadzieję, że dzisiaj Jelenia Góra okaże się nie tylko miastem wolontariuszy i darczyńców, ale znajdą się tu także niezwykli, odważni i pełni dobra Inwestorzy Społeczni – dodaje Paweł Wilk, z którym można kontaktować się telefonicznie pod numerem 504 054 840.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Przedszkole ma się dobrze

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
803
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%