MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Posypały się mandaty w ostatni weekend wakacji

Wiadomości: Region
Wtorek, 1 września 2015, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: 112
Fot. Archiwum
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg jeleniogórscy policjanci prowadzili w miniony weekend wzmożone działania prewencyjno– kontrolne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierujących, a łącznie ukarali mandatami 220 kierowców za rożne wykroczenia.

Od 28 do 30 sierpnia br. na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W tych dniach doszło do czterech kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył . Był jeden wypadek. Do tego zdarzenia doszło 30 sierpnia br. około godziny 14.50 w Jeleniej Górze na ul. Krakowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni kierujący pojazdem marki Chrysler Voyager potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych i rowerzystów, 27-letnią rowerzystkę. Poszkodowana została hospitalizowana. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

W tych dniach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami, dwóch kierujących , którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami , ukarali mandatami 220 kierowców za różne wykroczenia drogowe, w tym za nadmierną prędkość, rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy. Policjanci zatrzymali również 29 dowodów rejestracyjnych za różne usterki i brak badań technicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Ponad kilogram marihuany nie trafi do sprzedaży

Zerwany dach w Komarnie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jm 1-09-2015 13:02
Brawo, tylko częściej by można było takie akcje robić.
~wiesiu 1-09-2015 18:19
Na drogach wysyp niebezpiecznych trolów, gnomów i piratów. Trzeba więcej nam mandatów.
~szofer 2-09-2015 8:15
Idzie jesień!! Co światłami byle jakimi. Następna sprawa to przewożone drabiny ,listwy ,łaty na dachach aut mocowane GUMOWYMI EXPANDORAMI.w razie stłuczki zabijają co na drodze.
~Perfidia 2-09-2015 9:54
Rowerzystów na drogach bardzo dużo ale nie wielu z nich przestrzega przepisy. Wielu rowerzystów jak widzi oznakowane przejście dla pieszych to bezkarnie i bezmyślnie przejeżdżają często skręcają na przejście dla pieszych tuz przed nadjeżdżającym samochodem. Nie daj Panie zwrócić takiemu uwagę bo jeszcze samemu się joby dostanie. Jak któryś wpakuje się pod auto to zawsze winny jest kierowca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Za nieprawidłowe oznakowanie – mandat

Spotkali się z Beatą Kempą

Akcja policji na drogach powiatu lwóweckiego

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%