MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Posucha na sale

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 lutego 2010, 8:50
Aktualizacja: 9:02
Autor: TEJO
Co do konieczności remontu sali przy ul. Bankowej nikogo nie trzeba przekonywać.
Fot. rylit
Wkrótce mocno ograniczony może być repertuar estradowy w Jeleniej Górze. Powód? Brak sal, gdzie mogłyby się odbywać koncerty. Późną wiosną, najpewniej, zacznie się remont siedziby JCK przy ulicy Bankowej, gdzie odbywa się obecnie gros takich imprez. Rozwiązaniem na przyszłość byłaby budowa wielofunkcyjnej sali dla różnych wydarzeń.

Ta perspektywa na pewno cieszy tych, którzy z obrzydzeniem patrzą na brudne wnętrze sali przy ulicy Bankowej. Prace potrwają jednak kilka miesięcy i z pewnością ograniczą propozycje repertuarowe JCK. Do tego w remoncie wciąż jest Teatr Zdrojowy w Cieplicach. Tu prace zakończą się dopiero pod koniec przyszłego roku.

Samorządowcy podkreślają, że – jak przy każdym remoncie – trzeba się liczyć z niedogodnościami. – Pozostaje nam duża scena Teatru im. Norwida oraz kilka mniejszych, na przykład, pomieszczenie w MDK „Muflon” – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Latem na pewno dużo pomogą plenery.

Od listopada do sali w Domu Turysty „Polonia” trafi tymczasowo Zdrojowy Teatr Animacji, który jest pozbawiony macierzystej sceny. Wcześniej konieczny będzie kosmetyczny remont tego pomieszczenia. Na razie zespół ZTA działa w objazdach.

Kłopotu mogłoby nie być, gdyby Jelenia Góra miała wielofunkcyjną salę przystosowaną zarówno do wydarzeń scenicznych, jak i estradowych oraz sportowych. O jej powstaniu mówi się wiele, póki co nie zrobiono nic. A jak przekonują specjaliści, najwyższa na to pora, bo jeszcze tylko przez trzy lata można się ubiegać o środki z Unii Europejskiej.

– Namawiam marszałka Jerzego Łużniaka, prezydenta Marka Obrębalskiego i innych samorządowców, aby o tym pomyśleli. To powinna być wspólna inwestycja miasta i urzędu marszałkowskiego – powiedziała nam Zuzanna Dziedzic, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, która dysponuje jedną z najnowocześniejszych sal koncertowych w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Minka na sobotni wieczór

Komentarze (6) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 24-02-2010 8:56
<i> dziękujemy </i>
~ 24-02-2010 9:51
gros imprez chyba gro
~ 24-02-2010 11:06
sala filharmonii dolnośląskiej jest jedną z nowszych, ale niestety nie najnowocześniejszych! rozwiązania architektoniczne i techniczne tam zastosowane sa chyba snem pijanego architekta, projekt typowy dla polskiej bezmyślności, żadna niemiecka sala koncertowa nawet sprzed wielu lat nie jest tak projektowana!
~??? 24-02-2010 13:39
A sala w Gencjmie sié marnuje.
~. 24-02-2010 14:26
To, że się w jeleniej gada dużo a nic nie robi to norma. Jeszcze trzeba dodać robienie z siebie błazna i pajaca jak to nasi bezradni mają w zwyczaju. Mają ciekawsze zajęcia niż szukanie środków na budowę takiej hali. Tutaj trzeba byłoby się wysilić, coś napisać...a po co? Tak przynajmniej można chrupaki suszyć jak głupi do sera.
~budnia 24-02-2010 14:33
Teatr jeleniogórski był budowany jako kompleks z którego miał korzystac nie tylko teatr, wiele się tam działo, więc dlaczego zmusza się nas do uczestniczenia w imprezach kulturalnych w tak niewyobrażlnie brudnej i zdewastowanej sali jak JCK i to od lat, czy teatr nie jest własnością miasta??? a jeśli już zostanie wybudowana sala wielofunkcyjna to czy zarządca udostępni ją innym??? co z tego, że filharmonia ma super salę koncertowa jak tylko dla siebie, czy każda instytucja w tym miescie musi mieć swoją salę widowiskową i scenę? stac nas na ich utrzymanie?? A co z kinem Śnieżka w dawnych koszarach???? gdybyśmy tak policzyli te wszystkie sale.........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Lokator celowo podpalił mieszkanie

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Bezmyślne palikowanie

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%