MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Postrzelony kot walczy o życie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 listopada 2017, 7:12
Aktualizacja: Środa, 8 listopada 2017, 8:01
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Do kolejnego w ostatnim okresie bezsensownego aktu agresji wobec zwierząt doszło 5 listopada. Tym razem nieznany sprawca postrzelił kota pani Aleksandry z ul. Cmentarnej w Jeleniej Górze.

- Nasz kotek Szaruś w niedzielny poranek po nakarmieniu wyszedł około godz. 8.00 na dwór – opowiada pani Aleksandra. - Około 10.00 usłyszeliśmy dziwne miauczenie przed naszym domem. Zobaczyliśmy, jak nasz pupil ostatnimi siłami zeskoczył z płotu i wszedł do mieszkania. Za chwilę położył się i przestał się ruszać. W pierwszej chwili myśleliśmy, że ktoś go śmiertelnie potrącił autem – opowiada kobieta.

Pani Aleksandra wraz z rodzicami zawiozła Szarusia na pogotowie weterynaryjne, gdzie zrobiono mu zdjęcie rentgenowskie i usg. Okazało się, że zwierzę zostało postrzelone z wiatrówki. Śrut przeszedł przez płuca i być może zahaczył o serce. - Kot jest w bardzo ciężkim stanie, ale dzielnie walczy o życie – mówi jego właścicielka. - Wiemy, że leczenie nie będzie tanie, ale to nasz przyjaciel i nie zostawimy go w potrzebie - dodaje.

Jak twierdzi nasza Czytelniczka, nie jest to niestety pierwszy przypadek agresji wobec zwierząt w okolicy gdzie mieszka. - Paru sąsiadów z ulicy i z okolicy ma wiatrówki i strzelają do zwierząt. To już nie pierwszy raz. Nasz piesek także był postrzelony, śrut mu utknął nad okiem. Dobrze, że nie stracił wzroku. Dlatego przypadek Szarusia został zgłoszony na policję. Mamy nadzieję, że uda się znaleźć tego, kto skrzywdził naszego zwierzaka – mówi.

- Według naszych statystyk, na szczęście tego typu karygodne zdarzenia zdarzają się dość sporadycznie – mówi oficer prasowy jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska. – Prosimy, aby za każdym razem zgłaszać takie sytuacje na policję. Przypomnę, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadkach gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem może być ona podwyższona do trzech lat – dodaje podinsp.. E. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Jest pomnik przyrody

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~sd 7-11-2017 8:35
Mówi się że karma wraca,mam nadzieję że cierpienie tego kota wróci do tego degenerata który to zrobił.
~Edek Wąs 7-11-2017 8:47
Taki cwaniaczek bo pozostaje anonimowy. Inaczej trząsł by tyłkiem lamus jeden.
~ 7-11-2017 9:28
Oszołomów nie brakuje-fakt.Ale z tego co ta Pani Aleksandra mówi wynika ,że sobie kota puściła "samopas" na dwór.Jeżeli tak robi i puszcza swoje zwierzęta bez nadzoru to musi mieć pretensje również do siebie
~sąsiadka 7-11-2017 9:44
Do 9:28 Mieszkam w tej okolicy również mam kota który wychodzi na dwór , czy wg Pana/Pani do każdego kota lub psa który spaceruje po ulicy należy strzelać ? Przecież to niedorzeczne , co się dzieje z tymi ludźmi .Ten z wiatrówką to jakieś bydle a nie oszołom , nawet nie nazwę go człowiekiem , są pewne" typowania" sprawcy , jeśli zostanie to potwierdzone ,powinno się zrobić mu z jaj worek na śrut. Niedługo będzie strzelać do dzieci które bawią się same ? Przecież to jeden z sąsiadów , jak można być kimś takim, to małe biedne stworzenie wróciło do domu po pomoc , mam nadzieję że się uda pomoc chłopakowi . A to bydle odpowie . Kiedy się wyda który to d...l sama rozwiesze po mieście jego zdjęcia .
~zaboberek 7-11-2017 9:45
Ulica Cmentarna jest ulicą peryferyjną i nic dziwnego,że kot jest wypuszczany samopas.Nie jest to żadnym upoważnieniem aby strzelać do zwierzęcia. Bardzo bym się cieszył,gdyby udało się namierzyć tego macho z wiatrówką,jednak znając "operatywność"dzielnych chłopców z Policji,należy się spodziewać umorzenia sprawy z powodu niemożliwości wykrycia sprawcy.
~ 7-11-2017 10:02
Ludzie to mają pomysły strzelać do niewinnych zwierząt, a niech tak sobie raz strzelą w łeb z wiatrówki po Niedzielnej mszy za swoje grzechy i zobaczą jak to boli.
~Anonim+ 7-11-2017 10:04
... i dać wszystkim dostęp do broni, naturalnie w obronie (tylko i wyłącznie) "mirru domowego"!
~Małgorzata Turowska-Regent 7-11-2017 10:10
Kilka lat temu na ul.Wodnej została zastrzelona z wiatrówki pneumatycznej moja kotka. Sprawę zgłosiłam na policję, zaniosłam nabój wyjęty z brzuszka kotki. Sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy i wyjasnieniem, że: jest to nabój z wiatrówki pneumatycznej, na którą potrzebne jest zezwolenie,ale kupić ją można na każdym targowisku.
~rysiek wykładowca 7-11-2017 10:15
Jak wiadomo katolik jest wredny, mściwy, śmierdzi mu spod pach i modli się o zgon krowy sąsiada. @10;02
~ala 7-11-2017 10:22
jak wskażecie mi tego bandyte to ja go zabije 2 lata moge posiedziec ,ale taki element nie będzie chodził po tym swiecie żeby sk...yn zdychał dłu...go i w ogromnych cierpieniach i samotnosci
~ 7-11-2017 10:33
liczba d...li w tym narodzie sięga 1/3 więc nie dziwią takie sytuacje.
~do 9:44 sąsiadki 7-11-2017 10:59
Jak się ktoś decyduje na zwierzę to musi się nim zajmować ,a nie pus...ć "samopas" Kiedyś była profesja zwana hyclem,ponieważ wywołała mnie Pani do odpowiedzi,odpowiem-ja bym do każdego wałęsającego się bez opieki psa ,kota czy innego zwierzaka wzywał właśnie hycla i to m.in ze względu na jak się Pani powołuje dzieci.
~gość 7-11-2017 11:03
strzał był oddany z odległości nie większej niż 70 kroków. Gdyby było wiadomo w którym mniej więcej miejscu kot został postrzelony można określić posiadłość z której strzelano.
~do 10:59 7-11-2017 11:16
Kot to zwierze pół dzikie baranie. Trzymając go w domu i nie wypuszczając robisz mu krzywdę.Koty nikomu krzywdy nie robią i od lat są częścią naszego ekosystemu.Kota powinno się wykastrować lub wysterylizować i niech sobie chodzi po dworze.Idąc Twoim tokiem myślenia trzeba by wyłapać wszystkie ptaki,gryzonie i płazy bo jeszcze dziecko zobaczy żabę albo wróbla!
~@@@ 7-11-2017 11:20
Koty są stworzeniami, które wychodzą sobie same na podwórko, to nie psy, które MUSZĄ być prowadzane przez właściciela na smyczy i każdy opiekun kota domowego, ale wychodzącego, wie, że o żadnym "dopilnowaniu" kota nie ma mowy - zwierzak jest szczęśliwy, kiedy chadza własnymi ścieżkami i to należy mu umożliwić. Nikogo to jednak nie uprawnia do strzelania czy katowania zwierząt - o człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do zwierząt. Na niektórych "ludzi" warto by nasłać hycla - panie z godz. 10.59, porażka.
~ 7-11-2017 11:21
Do 09:28 puknij się w ten durny łeb co właścicielka kotka powinna pewnie na smyczy prowadzać a jakby dziecko wyszło na spacer z kotkiem to jest krok od tragedii ,jak zwierzę jest w zamknięciu to d...le piszą że tak nie wolno
~hfld 7-11-2017 11:24
jakbym dorwala tego idiote to bylby biedny tez bym mu taka krzywde zrobila jak on temu kotkowi,brak slow odstrzelic takiego albo do kmamieniolomow
~ 7-11-2017 11:42
Tak oczywiście macie racje niech koty chodzą jak chcą niech łapią i roznoszą choroby ,niech wpadają pod samochody i stwarzają zagrożenie na drodze przyczyniając się do gwałtownych hamowań.Oczywiście mam durny łeb ,ale jak się ma zwierzę to trzeba się nim zajmować nawet kota.Jeżeli jak piszecie kot jest szczęśliwy chadzając swoimi ścieżkami to niech chodzi ,ale proszę nie mieć pretensji ,że coś mu się dzieje.Jak przyłapię kota który sika mi na lub pod auto,sika do piaskownicy w której się bawią dzieci złapię i zadzwonię do schroniska,a właściciel niech sie martwi.Powinien jeszcze zapłacić karę za niedopilnowanie zwierzęcia.I proszę zwrócić uwagę co piszecie-nikt nie napisał że jesteśmy uprawnieni do robienia krzywdy zwierzęciu.A ktoś z 11:21 niech się zastanowi-może lepiej kupić rybki
~ 7-11-2017 12:03
Ale najzabawnieszy jest wpis z 11:20,jeżeli ja jako posiadacz psa jestem zobligowany do wyprowadzania go na smyczy to tak samo zobligowani powinni być posiadacze kotów.Co to kot rasa wyższa więcej uprawnień,bo co?Bo tak lubią i są szczęśliwe?Mój pies też jest najszczęśliwszy biegając luzem,ale na to muszę z nim wyjść gdzieś daleko w pole,a biedne kotki mogą sobie chodzić bo one to półdzikie zwierzęta.Ludzie-poczytajcie trochę
~ 7-11-2017 12:03
Z tekstu wynika, że piesek też biegał samopas. Kot ma jeszcze dość niską szkodliwość, ale myślę, że pies nie oberwał za nic. Niedaleko mnie w Maciejowej jest wypuszczany mały piesek samopas i jak idę drugą stroną chodnika to głupie zwierze wychodzi z posesji na jezdnie i na mnie szczeka jak idę drugą stroną drogi. Jeśli za kierownicą auta trafi się miłośnik zwierząt i spróbuje ocalić pieska rozjeżdżając mnie na chodniku (może stracić panowanie), albo idąc na czołówkę z autem z naprzeciwka to ciekawe czy wtedy właściciel zmądrzeje. Jeśli pies poszkodowanej dalej biega samopas, bo "burek jeszcze nigoko nie ugryzł, on tylko szczeka" to myślę, że pora ruszyć głową, wyciągnąć wnioski i zacząć pilnować zwierząt.
~Err 7-11-2017 12:10
NIKT NIE MA PRAWA STRZELAC DO ZWIERZAT.ONE SA POTRZEBNE .......NA TEJ PLANECIE.A mordercy zwierzat do ciezkich prac porzadkowych z wielką tablicà na klacie...ZABILEM BEZBRONNE NIEWINNE ZWIERZĘ.JESTEM .........psychopata
~ 7-11-2017 12:13
A propos komentarza z 12:03, źle zmieniłem tekst, chciałem przekazać, że pies wybiega z posesji i pokonuje chodnik od jej strony wbiegając na jezdnię w momencie gdy idę chodnikiem na drugiej stronie ulicy Wrocławskiej. Reszta raczej zrozumiała.
~ 7-11-2017 12:22
Pamietajcie że taki zwyrol dziś strzela do kota a za rok za cel obierze ludzi.Jeżeli policja odpuści namierzenie i ukaranie typa to takich przypadków będzie przybywać.
~sąsiadka 7-11-2017 12:27
Ręce mi opadły😨 jakiś psychopata dorwał się do broni i stwarza ogromne zagrożenie , krzywdzi zwierzęta. W końcu skrzywdzi człowieka dorosłego lub co gorsza dziecko . Niektórzy" szeryfi" tutaj zajęli się przekonywaniem narodu nad słusznością egzystencji kotów . Proponuję kupić monitoring , nagrywać wszelkie stworzenia bez nadzoru i masowo zgłaszać to na policję , niech się zajmą tematem bo skoro koty i inne żyjątka nie będą biegać , d...le nie będą mieli do kogo/czego strzelać . Zamiast zająć się psychopatą , który w końcu strzeli Panu w łeb , oburza się Pan tym że kot nie został przywiązany do budy .... W takim właśnie kierunku zmierza ten kraj ....
~do wpisu z 12:03 7-11-2017 12:29
Ależ proszę Pana tak nie można mój piesek jest najszczęśliwszy jak biega wolno to półdzikie zwierzę,a szczekając na Pana to się samorealizuje.Mój piesek nie gryzie ,a nie zdycha dlatego że pokarmy przyjmuje dożylnie .....
~ 7-11-2017 12:58
Cóż "Łaskawa" Pani sąsiadko ,kłania się czytanie ze zrozumieniem (klasa 1 albo 2 szkoły podstawowej).Pozostaje tylko napisać-jeden posiadacz kota rozwala już ten kraj więcej nie trzeba
~sąsiadka 7-11-2017 13:28
Uderza w stół , a nożyce się odezwą. ... Więcej w temacie pisać nie trzeba ...
~hurek 7-11-2017 13:31
jak już policja ustali gnoja, czekam na personalia. wizyta gwarantowana
~do 9:28 7-11-2017 14:24
ale to i tak w żadnym stopniu nie usprawiedliwia tego bandyty
~a co dalej? 7-11-2017 14:36
d...le partyjni chcą dać broń d...lom z wiatrówkami.Jak dadza to pani od kota ,będzie się bała wyjść z domu.?Dlatego ,że kot chce wolności.
~Any 7-11-2017 14:46
Czy wyście wszyscy na głowy pospadali? Dzięki takim kotom chodzącym po podwórkach i trawnikach ubezpieczamy się od nadmiaru myszy i szczurów. Poczytajcie co dzieje się we Wrocławiu. W mieście gdzie nie ma już "dzikich" kotów. Szczury łażą po ulicach. Są spasione i wielkości kotów. To dopiero jest roznoszenie chorób. Domowe koty, które wychodzą na spacery są odrobaczane i zadbane. Jakie choroby mogą roznosić skoro ich właściciele nie chorują. Kto rozpowiada takie brednie. A koła samochodu umyje deszcz.
~Nie tak prosto 7-11-2017 15:02
Jak tak bardzo kochacie zwierzaki to nie puszczajcie ich luzem tylko wyprowadzajcie na smyczy i sprzątajcie odchody. Nie p...e mi tylko, że kotki to co innego i to czyste zwierzątka. Piasek który przywiozłem dziecku do piaskownicy po tygodniu był pełen kocich g...en. a my kota nie mamy
~do Any 7-11-2017 15:05
Nie pitol. Na brudasów i śmieciarzy koty nie pomogą. Tam gdzie czystość i porządek tam nie ma szczurów i myszy . Nie sr...ie po kątach nie będzie gryzoni
~Jel.. 7-11-2017 15:27
to tylko swój zrobił dobrze popatrzeć po sąsiadach
~ 7-11-2017 15:32
Kota na smyczy? Bozesz ty moj.....
~ 7-11-2017 15:52
z czystym sumieniem strzeliłbym mu w oko z wiatrówki.
~Kiedy strzelą do dziecka?! 7-11-2017 16:56
Człowiek jest odpowiedzialny za kota, gdyz go udomowił. Za strzelanie do niewinnej istoty winny być baty na goły tyłek na centralnym placu! Jeżeli wiesz, kto to uczynił powiadom słuzby. To twój, człowieku, obywatelski obowiązek!
~ 7-11-2017 16:58
07-11-2017 10:15 | ~rysiek wykładowca | - trudno się z tobą nie zgodzić.
~anonim1 7-11-2017 17:29
Posłuchajcie wszyscy!!!! Tego skur...na co to zrobił trzeba ustalić i jaja mu obciąć....ale druga sprawa...jeśli posiada się jakiekolwiek zwierzę i obojętnie czy psa czy kota czy inne...to bierze się za nie odpowiedzialność i niestety trzeba je pilnować!!!
~Rutkowski 7-11-2017 17:29
Menda społeczna to zrobiła..
~do 9;28 7-11-2017 17:32
idioto pilnuj swoje muchy kiedy z nosa ci wylatuja co za d...l
~Wojnar 7-11-2017 17:51
Może szanowny kotek oddawał urynę albo stolec u kogoś w ogródku czy tam pod blokiem?Ciekawe co wy obrońcy uciśnionego kotka byście powiedzieli jak by ten sierściuch sikał by wam na drzwi i walił kupy na meble ogrodowe?Co byście zrobili jak by wam śmierdziało w domu i wokoło niego kocimi szczynami?Jeżeli lubicie takie zapachy to zamykajcie swoje zwierzątka w swoich domach i wąchajcie ich smrody,ja nie mam obowiązku żyć w g..wnie i między g..wnianymi zapachami.
~Odezwali_sie 7-11-2017 18:01
Odezwali się Ci co nie roznoszą chorób i nie załatwiali potrzeb fizjologicznych pod drzewem czy za krzakiem hahaha ... skończeni d...le.
~do 17:32 7-11-2017 18:05
To dopiero inteligent ,zapewne elektorat PIS-lamu
~ 7-11-2017 18:08
Pani w pierwszej kolejności powinna być ukarana mandatem za puszczanie zwierzęcia luzem ,dopiero w drugiej kolejności powinno się przyjąć zgłoszenie o postrzeleniu
~### 7-11-2017 18:35
07-11-2017 18:05 | ~do 17:32 | [usuńcie ten wpis] ip-89-*-198-62.rev.snt.net.pl (89.*.198.62) ty durniu zapewne wybierasz PO lub .N
~do 18:08 7-11-2017 19:09
Baran z ciebie aż nie wiem co napisać!!!! - to jest KOT BARANIE, koty są wolno żyjącymi stworzeniami!!! BARANIE z czipem zamiast mózgu!!!
~ 7-11-2017 19:47
Ten nie był wolno żyjącym stworzeniem cyt."Nasz kotek Szaruś w niedzielny poranek po nakarmieniu wyszedł około godz. 8.00 na dwór – opowiada pani Aleksandra"miał właścicielkę ,którą powinno się ukarać mandatem
~Grzechu 7-11-2017 20:34
Oczywiście nie powinno się krzywdzić zwierząt, ale powinno się karać ich opiekunów. Pani wypuściła sobie szarusia.... a on chodzi bezpańsko, s.., brudzi samochody, niszczy czyjąś własność. Ktoś znosi to kilka lat w końcu nie wytrzymuje i mamy efekty.
~ 7-11-2017 20:55
Przynajmniej połowa tu elokwentnych sika pod murem albo drzewem, rzuca pety gdzie popadnie, ale jakoś nikt jeszcze do was nie strzela. Ptactwo też wybic? Paranoja z wami...
~do barana 7-11-2017 20:57
BARAN do potęgi entej!!!!!!!!!!! To że kot ma właściciela nie znaczy że już NIE JEST wolno żyjącym stworzeniem!!! Ciebie powinno się ukarać Dożywotnim zakazem używania "rozumu"!!!
Magdalena Wesołowska 7-11-2017 21:03
Szarusiu, obyś wrócił do zdrowia!
~Grzechu 7-11-2017 21:13
Przestańcie manipulować, ze jak nie będzie kotów to będą szczury, zyje na zachodzie w duzym miescie ponad 10 lat i nie widzę ani dzikich kotow ani szczurów. Widać są sposoby.
~Ktoś.? 7-11-2017 21:50
Pus...ć kota samopas, każde mają swoje ścieżki to nie sami swoi by kota na sznurku paść, dzieci też na podwórko wychodzą to co też strzelać, powaliło się cześką w tych tempych głowach, do siebie niech strzelają. Wieśniaków z miasta.
alexpand52 7-11-2017 21:57
Na działkach były policjant strzelał do kotów. Przyłapała go sąsiadka i dostał wyrok.
~ 7-11-2017 22:13
Koty to szkodniki. Na karmach pędzone. Prędzej to katar złapie niż szczura. Krzywdzić kotów nie wolno ale uśpić już tak.
~Asa 7-11-2017 22:39
Jak nie pies przywiazany do drzewa, to szczeniaki wyrzucone na smietnik, innym razem pies z auta prosto na drogę....teraz idiota strzelajacy do zwierząt. Moze czas kary dla takiej patologii zaostrzyc, dodatkowo obciazac finansowo na rzecz organizacji pomoagajacych zwierzakom...kara powinna byc dotkliwa inaczej nie nauczy. Mam nadzieję że zlapia scierwo
~Asa 7-11-2017 22:40
Sam się moze uspij?...kolejny fan zabijania zwierząt
Marika Slowik 7-11-2017 22:46
Jakis psychol !! I oczywiscie nikt nic nie widzial i nie slyszal....przeciez taki strzal jest glosny....!oby Cie spotkala zasluzona kara....obys sie wylizal koteczku
Sylwia Lercher 8-11-2017 8:58
d...le są wśród nas, niestety... Koteł, trzymaj się!
~jeżozwierz1 8-11-2017 9:27
... a jeśli zabraknie świadków, sprawę odłożymy ad acta... ot co.
~Monika 8-11-2017 19:51
Bestialstwo :( To jest chore... Czemu tyle zwierząt ucierpiało? Czemu to nadal się dzieje? Nikt nic nie widział? Nic nie słyszał? Ja bym na waszym miejscu nie wypuszczała zwierząt luzem.
An Rel-Sdt 8-11-2017 20:37
Idiota ,niech sobie w ten durny łeb odstrzeli!
~ 23-11-2017 22:07
Ja choduje golebie. Koty sasiada mimo licznych zabezpieczen zagryzaja je. Tez mam to toleroeac ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Trzeba posprzątać

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%