MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

„Postaw na siebie” i „Lepsze jutro”. UM aktywizuje bezrobotnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 lipca 2011, 9:07
Aktualizacja: 9:10
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 11 lipca w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze odbył się briefing dla dziennikarzy, na którym zastępca prezydenta miasta – Zofia Czernow przedstawiła porozumienie zawarte pomiędzy prezydentem Marcinem Zawiłą i Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego SA celem stworzenia lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, a w szczególności aktywizacji osób bezrobotnych.

– W celu stworzenia lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności dla aktywizacji osób bezrobotnych w Jeleniej Górze prezydent miasta Marcin Zawiła przeznaczył do najmu piętnaście wolnych lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie całego miasta na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez osoby nieposiadające pracy. Wspomniane lokale będą udostępniane w formie bezprzetargowej na wniosek osób bezrobotnych, które wyrażą gotowość uruchomienia działalności na własny rachunek i są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy – mówiła Zofia Czernow.

Co zaś się tyczy Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Jeleniej Górze – zgodnie z informacją ma ona udzielić osobom bezrobotnym rozpoczynającym działalność gospodarczą szerokiego wsparcia w postaci szkoleń w zakresie rejestracji działalności i wszelkich czynności towarzyszących; indywidualnego doradztwa w zakresie prowadzenia firmy, a także pomocy finansowej w formie pożyczek na rozpoczęcie działalności (dostępne środki to ok. 120 tys. zł).

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą i Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego osoby bezrobotne, które zdecydują się rozpocząć działalność gospodarczą przez trzy pierwsze lata będą mogły korzystać z dodatkowej pomocy i wsparcia w zakresie: korzystania z infrastruktury informatycznej KARR SA, w tym możliwości posiadania strony internetowej na serwerach agencji, udziału we wszystkich konferencjach i szkoleniach organizowanych przez KARR SA dla przedsiębiorców oraz nieodpłatnego udziału w misjach gospodarczych.

Oprócz zasad funkcjonowania ww. porozumienia, zastępca prezydenta miasta Zofia Czernow odwołała się również do projektów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze: „Postaw na siebie” i „Lepsze jutro”, wartych kolejno 1 mln 100 tys. i 1 mln 300 tys. zł, też skierowanych do osób bezrobotnych. – Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, że miasto wyciąga rękę do osób pozbawionych pracy, zamierza im pomóc w odnalezieniu się na rynku. Stopa bezrobocia w Jeleniej Górze pod koniec maja br. wyniosła 10,2 proc. Liczymy na to, że wskutek już podjętych działań wg stanu na koniec czerwca br. wyniesie ono 9,9 proc – dodała Zofia Czernow.

Podczas briefingu w Urzędzie Miasta nie zabrakło też informacji na temat możliwości spłaty zadłużeń czynszowych wobec połączonych ZGL na zasadzie odpracowania należnej im kwoty, która wejdzie w życie po 15 lipca 2011. – Możliwość odpracowania zadłużeń czynszowych to daleko idąca pomoc oraz zachęta dla osób, które do tej pory i z różnych powodów nie mogły poradzić sobie ze spłatą zaległych należności. Teraz, przestanie to być problemem, którego w żaden sposób nie mogły one rozwiązać – podsumowała Zofia Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 12-07-2011 9:19
postawiłem na siebie, mam w d... um
~Gość 12-07-2011 10:18
w tym mieście to tylko chyba się powiesić bo tu padół i gówno się kręci ,czynsze podatki ,to chory kraj ,a miasto zapadła dziura w której emeryci i renciści wiodą prym ,a p. Zofia Czernow już ludziom pomogła z ,,Aniluxu,, więc pani już podziękujemy i w kredyty nie damy się nabrać.
~Robin S. 12-07-2011 10:54
W tym mieście są tacy co nie narzekają,wystarczy się rozglądnąć i zakasać rękawy.Będzie dobrze..
~USSR 12-07-2011 11:40
Jasne 120 tysięcy, żebyście później mogli ludzi komornikami nękać i majątki zabierać. Niedoczekanie wasze! Was trzeba doić a nie na was robić :>
~Obywatel 12-07-2011 11:47
Ale prawda jest taka że teraz jest bardzo duża konkurencja firm zdecentralizowanych mających kapitał zagraniczny, które mogą wymuszać na producentach konkurencyjną cenę lub produkt a taki mały sklepik czy firma może zaistnieć jedynie wtedy gdy będzie miała własną renomę wśród klientów, a na to niestety trzeba pracować przez lata i mieć wykwalifikowaną kadrę pracowniczą z pasją do swojego zawodu.
~Prawda 12-07-2011 12:25
Prawda jest taka, ze ta jelenia jest zaorana! amen.
~dundersztyc 12-07-2011 12:34
No ręce opadają! Miasto oddaje bez przetargu lokale, na które na żadnym przetargu nie było chętnych. To dadzą bezrobotnym, niech płacą czynsze i biorą kredyty. Przez 3 lata UM będzie miał zapewnione dochody, a ludzie będą się miotać ze swoją działalnością i ciągnąć to do momentu, kiedy nie będzie trzeba oddawać ewentualnych dotacji. Miasto nie myśli o Was bezrobotni, tylko o kasie, która ucieka z pustych lokali.
~Jano 12-07-2011 13:25
Ja mam tylko takie pytanie to czemu w urzędzie pracy brak jest dotacji dla bezrobotnych takie jak były do zeszłego roku gdzie to dawali po 19,000 i bezrobotny nie musiał tego oddawać ,starczyło mu to na wyposażenie sklepu i ale oczywiście nie na czynsze te z kosmosu bo te lokale dalej stoją puste i nikt ich nie chce ,a p.Czernow niech sama sobie weźmie kredyt i otworzy działalność ,a nie wiecznie żeruje na podatnikach i nic nie robi ,nie wiem kto was darmozjady wybiera na te urzędy i karze się wymądrzać ,ja tam nigdy nie dam się w kredyt wciągnąć takim żłobom jak urzędasy.
~hmm 12-07-2011 13:36
Hehe p C.. niech to powie ludziom z Aniluxu , Zgl-i . W kolejce MPKG i kolejne - wywalmy ludzi na bruk a potem ich aktywizujmy - doobre :)
~xxx 12-07-2011 13:59
Moze niech sie wezma za tych co dostaja wezwanie na kursy kwalifikacyjne i zaraz na drugi dzien dostarczaja zwolnienie lekarskie i co jest dziwne najpierw od pierwszego kontaktu a potem od lekarza prywatnego wazne ze jest zarejestrowany ubezpieczony a pracuje na czarno ale w urzedzie ma zwolnienie Ludzie co wy robicie
ebee 12-07-2011 14:02
Sprawdziłem Jano ! Ma 100 % racji. Nie ma szans na dotację dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Formalnie jest jeden program efs dla kobiet pow 50 roku życia. Poza tym nic. Zadziwia, żę Pan Zawiła z Panią Czernow znów mamią ludzi tanią propagandą. Rzekoma pomoc w postaci możliwości korzystania z zasobów informatycznych ( dostęp do komputera) to szczyt obłudy. Zadziwia łatwość robienia sobie taniej reklamy kosztem ludzi, którzy w wielu przypadkach naprawde chcą pracować, a nie mogą, bo pomocy nie ma. Wstyd Panie Prezydencie. Dlatego w 100 % podpisuję się pod postem JANO. Pozdrawiam, EBEE
~Obiektywna 12-07-2011 14:24
Gdyby nie układy kolesiowskie i słuszna partia, to pierwszą bezrobotną osobą w mieście, która musiała by korzystać z porozumienia aktywizacji osób bezrobotnych i tworzenia lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorzości to niewątpliwie byłaby p.Zofia Czernow . Tam gdzie próbowała pracować efektywie a nie zasiadać na posadzie , to ponosiła fiasko,klęskę i niepowodzenia .Odmiennie p.Zosi jest na posadzie budzetowej przy prezydecie muzealiku Zawile, odnosi same sukcesy i wygłasza nowotwórcze inicjatywy.- i to jeszcze o rozwoju gospodarczym czego na własny rachunek nie dokonała.
~tekla 12-07-2011 14:32
P.Zofia juz kilka razy stawiała na siebie i na lepsze jutro ,ale lepszego jutra nie wypracowała i nigdy nie doczekała .Dopiero ,kiedy usadowiono p.Zofię na sucie platnej budżetówce miejskiej - to poprawiły sie nie tylko kolejne jutra , ale całe miesiące .Niech radzi innym jak to czynić , aby nie narzekali na bezroboce.
~Bolek 12-07-2011 15:31
Pani Zofio ! proponuję zamienić się miejscami , ja pójdę na pani miejsce i pani kasę a pani na mój status bezrobotnego bez zasiłku ....zobaczymy jak pani sobie poradzi ?...A co do tych lokali co to nikt nie chce wydzierżawic a teraz miasto chce oddać je bezrobotnym to kpina z luczkiego losu i tyle !!!to szukanie f...rów na potęgę...Proszę mam powiedzieć co to mamy w tych lokalach sprzedawać ? Namnożyło się w mieście marketów, galerii itp., większość świeci pustkami !Następne się budują... Propozycja pani Cz. jest nie do odrzucenia, śmiechu warte....
~galla 12-07-2011 15:33
do tekli- mylisz sie kochana teklo - czernow wypracowala SOBIE lepsze jutro, bo o nic im nie idzie tak w tej radzie jak Sobie ,Rodzinie no i Przyjaciolom wypracowac lepsze jutro , zobacz teklo gdzie maja domy dzialki i stanowiska , wlasnie oni , a nie przecietny obywatel ganiany z urzedu do urzedu zastraszony skarbowką sądami i ustawami, to jest ten demokratyczny kraj prowadzony madrze i sprawiedliwie przez PO i SLDi zachowawcze PSL, wymieszane te partie i stronnictwa przez lata ze sami juz nie wiedza z kim pili i kradli
~student 12-07-2011 17:19
od tego zacznijmy, że nie tylko PO SLD PSL należy postawić pod ścianę, ale również resztę - zwłaszcza PiS. Ogólnie należy stwierdzić, iż w tym kraju nie mamy zaplecza z rozsądnymi, uczciwymi politykami, więc nie robi różnicy, których wybieramy i tak zawsze będzie źle...
~ 12-07-2011 17:25
Ja już raz SKORZYSTAŁEM z programu "PRACA TO MOCNY PARTNER ŻYCIOWY" dostałem "pracę" na 4 MIESIĄCE i teraz czekam na 200 zł z opieki DZIĘKUJĘ
~BEZROBOTNY 12-07-2011 18:05
Działania prezydenta i CZERNOW są oderwane od realiów dnia dzisiejszego.Wystawia się lokale ,których nikt nie chce.Są to w większości zdekapitalizowane pomieszczenia które wymagają duzych nakładów finansowych.Czernow już raz była,przewodniczącą komisji bezrobocia i też nic nie zrobiła.Teraz chce pomagać bezrobotnym ale jak widać najlepiej pomaga sobie.Na spotkaniu nic nie powiedziano na jakich warunkach można uzyskać kredyt.I takich właśnie kreatywnych polittyków utrzymujemy z naszych podatków
ebee 12-07-2011 19:28
Do Studenta. Wyjątkowo trafny komentarz ! W uzupełnieniu jednak do tych do tych postawionych pod sciane należy dodać także tych,co od lat chodzą na wybory i oddają głosy na tych samych ciągle powiązanych w układy karierowiczów, którzy z pokolenia na pokolenie trzymaja stery i nikogo "obcego" nie dopuszczają. Pozdrawiam, EBEE
~a mieszkania 12-07-2011 20:07
Podobnie rzecz ma sie z listą mieszkan do remontu...rany boskie?!!!Swoim dzieciom je dajcie!,decydenciTo zaułki meliniarskie najgorsze w Jeleniej Gorze ,ktore łaskawie Urząd M. przeznaczyl dla ludzi bez mieszkania,uwierzcie,lepiej mieszkać pod golym niebem!Smród,walące się domy ,sprawdźcie:Sobieskiego 18/1 z zasikanymi meliniarzami,najlepsze z nich to walące się na ul.Wiejskiej nr30 z grzybkiem,a moze tak swoim nowonarodzonym wnuczkom?No tak ,teraz meneli się do 19.07.przegoni(data koncowa do podjecia decyzji-brać -nie brać)no i łał ,ludziom każe się wykonac w tym syfie(to łagodne określenie-zapraszamy P.Prezydencie,czy Pan to widział?)remont srdedno za koszt samych materiałów oszacowany na ok.25 000zł ,a są i zawaluchy,ze i za za ponad 40tys. zł.(UM,żyć nie umierać.Biedni Jelenie....
~jelonekjak w 12-07-2011 21:28
słusznie-a mieszkania..najlepiej wyremontować cudzym kosztem,a z tych wyremontowanych to za byle g.. w imię prawa ..wyrzuca się bo lokal do sprzedaży,ten co tam wiele lat mieszka i dbał o te ruiny nie może wykupić..są widać lepsi z większym portfelem...
~p.Jaworowicz 12-07-2011 22:52
tu przydalaby się ze swoim programem,wiadomo ze sztywnym karkiem niewiele można zrobić ,ale choć polska dowiedzialaby się jak wyglada sprawa mieszkan w tym mieście dla ,,niekradnących".Należy zrobić z nich margines,na siłę.Bo kto z kim (i gdzie) przystaje,takim się staje.
~............ 12-07-2011 22:53
->>"Lepsze jutro" budujemy dziś->> , "Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej", "Polak potrafi", "zbudujemy drugą Japonię", "aby żyło się lepiej, wszystkim"... "Jak Partia mówi, że nie da to nie da, a jak mówi, że da to mówi." Historia się powtarza? ;-)
~domieszkania 12-07-2011 23:47
Ale o co w ogóle chodzi z tymi mieszkaniami socjalnymi? Jeśli dzisiaj, co miesiąc płacę rachunki i jeszcze ratę kredytu za własne lokum - to oczywiście nikt mi nie będzie pomagał, mimo iż szalejący Frank podwaja mi ratę dwukrotnie. Jeśli z tego stanu rzeczy zrezygnuję, zacznę popijać i lać członków rodziny, przestanę spłacać kredyt, itp. to dostanę od miasta jakieś fajne, niedrogie lokum? Ale wtedy będę musiał wznieść protest, że nie podoba mi się kolor na budynku, rozkład trawników i inne sprawy. Tak to ostatnio wygląda w lokalnych gazetach.
~ 13-07-2011 1:09
Witam mi dali mieszkanieie zamienne dzisiaj je wykupiłem na własność ale zanim to zbużyli moje wczesniejsze którte stało by jeszcze ze dwiescie lat po moim remoncie ale przeszkadzało to moim sąsiadom kturzy mieli wtyki ,nie wierze w żadną władze w żaden rząd i coś podobnego a co mnie to kosztowało nie zapomniane wrażenia a pani C ma pani 100 baniek chyba jeszcze nie?????????????? to grzecznie: nie to spadaj
~mieszczuch1 13-07-2011 5:23
Dzisiaj płaczecie na p. Czernow, a jutro ją wybierzecie na posła od i polska mentalność. A ten briefing dla dziennikarzy, to tylko taka szybka pokazówką odchodzącej na urlop wypoczynkowy pani prezydent - bo jeśli to by był dobry program, to materiały do niego już powinny być przekazane do publicznej wiadomości z konkretami, a tak coś jest, ale nie wiadomo co. Natomiast jeśli chodzi o przekazywanie tych lokali, to właśnie tak wygląda ta sprawa ,,jak piszecie" - są to lokale w najgorszym stanie technicznym (z uszkodzoną lub niesprawną technicznie infrastrukturą), brakiem lub dziurawym dojazdem, znajdujące się w miejscach gdzie potencjalny klient już nie zawita - także życzę nowym inwestorom i przedsiębiorcą dużej kasy i wytrwałości.
~~`mieszkania 13-07-2011 14:15
nie wytlumaczę tego tutaj,przykro mi,ale nie rozumie nikt oraz ,,~"problemu,to trzeba zobaczyc.Adresy podane,warto jeszcze na Modrzejewskiej 1/3(wystarczy wejśc na 1p. i juz nie trzeba isc do ,,3"zeby miec obraz!Proszę tylko podejsc,bez komentarza,za darmo nie chcialby tego nikt,a tu jeszcze trzeba ok.30 000na materiały plus robocizna tyle samo,więc,proszę zobaczyć co oferują...niepłacący meliniarze w naszym bloku mają stokroć lepsze.Trzeba zobaczyć.Polecam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
310
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%