MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Posprzątajmy nasze Karkonosze

Wiadomości: Region
Środa, 21 września 2016, 7:46
Aktualizacja: 7:48
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
„Góry są w porządku” – pod taką nazwą odbędzie się druga edycja sprzątania Karkonoszy, którą Karkonoski Park Narodowy realizuje wspólnie z Urzędem Marszałkowskim. – W dniach 23 i 24 września br. każdy turysta odwiedzający Karkonoski Park Narodowy będzie miał możliwość przyłączenia się do akcji sprzątania szlaków – informują pracownicy KPN.

W tym roku centrum logistyczne będzie w Górach Stołowych, ale bezpłatne worki i rękawiczki dostępne będą w punktach kasowych Karkonoskiego Parku Narodowego. Napełnione worki można zostawić przy punktach sprzedaży biletów, a także w Domku Myśliwskim, Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu, Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie oraz przy schroniskach górskich, tj. przy Strzesze Akademickiej, Nad Łomniczką, Domu Śląskim, Pod Łabskim Szczytem, Hali Szrenickiej i Szrenicy.

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Dawne i współczesne Towarzystwa Karkonoskie

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 21-09-2016 11:49
Dlaczego mam sprzątać po turystach idą jak szarańcza zostawiając po sobie syf najgorsi to paniusie z bachorami i w trampkach udających państwo a trawa z butów im wystaje
~18 sqandal 21-09-2016 12:01
.... czli rozumiem ze Ci co będą sprzątać , wstęp do KPN mają darmowy , prawda?
~zz 21-09-2016 12:35
Słowo "porządek" i "sprzątać" jest niezrozumiałe dla 50-60% populacji tego kraju.
~do zz 21-09-2016 15:09
Wkurzające ale to prawda. Będąc w Czechach w Trutnov nie zobaczyłem ani jednego paproszka w rzece, na odcinku ok. 3km. Podobnie przy podmiejskich leśnych ścieżkach. Innym razem w Harrachovie, duży ruch pieszy wzdłuż ulic i widok: rodzinka 4 osoby, szczyl ok. 5 lat wrzuca butelkę PET do strumienia i się gapi. Matka się odwraca aby go przywołać. I słyszę, a tu polska mowa. Ma się rozumieć, zero nagany za rzucenie śmiecia
~ 21-09-2016 20:19
a może by tak przestępców zagonić do roboty zamiast fundować im wakacje za nasze podatki a zwłaszcza tych którzy zrobili jakąś krzywdę przeciętnemu obywatelowi (bo tych co jakiejś zachodniej firmie lub bankowi to bym nagrodził gdyby to o de mnie zależało)
~ 21-09-2016 21:09
Sprzątam w górach po szkodnikach, bo kocham góry!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

O jeleniogórskim rynku

Ważna informacja dla klientów ECO  

Na kanwie muzyki, czyli wybitny wiolonczelista w Filharmonii Dolnośląskiej

Najczęstsze problemy pożyczkobiorców – jak sobie z nimi radzić?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
691
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%