MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Posłanka Sawicka w biskupich progach

Wiadomości: Polska
Piątek, 27 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2007, 7:43
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Arcybiskup lubelski spotkał się z jeleniogórską parlamentarzystką, której kuzynka jest zbuntowaną zakonnicą.

Abp Józef Życiński przyjął Beatę Sawicką, z którą rozmawiał o sytuacji w zbuntowanym zakonie sióstr betanek, na które ekskomunikę nałożył Watykan. Doniósł o tym Dziennik.

Posłanka ziemi jeleniogórsko-legnickiej, która kilka tygodni temu podjęła się mediacji w sprawie zbuntowanego zgromadzenia, otrzymała zapewnienie od hierarchy, że Kościół pomoże zakonnicom, gdy tylko te znajdą się poza murami klasztoru w Kazimierzu nad Wisłą.

Siostry, w tym kuzynka posłanki, od kilku miesięcy przebywają odcięte od świata. Sam abp Życiński wydał dekret nakazujący betankom opuszczenie klasztoru po tym jak siostry zbuntowały się przeciw zmianie wieloletniej przełożonej. Ta była oskarżona o przekonywanie podwładnych, że ma religijne wizje.

Do 4 września policja i komornik mają usunąć siostry z siedziby. Posłanka Sawicka martwiła się, czy nie zostanie użyta przemoc. Janusz Kaczmarek, minister spraw wewnętrznych i administracji, zapewnił posłankę, że tak się nie stanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Misiek 27-07-2007 8:59
Bez użycia siły –he he. To ciekawe jak tam wejdą Betanki widząc funkcjonariuszy pewenie wyjdą z podniesionymi rękami wraz ze swoja ochroną. A swoją drogą szkoda że w innych sferach nie widać działalności i aktywności PANI POSEŁ
~Bed Bojs 27-07-2007 9:13
A może pani posłanka sama wstąpi do zakonu? W ten sposób najlepiej pomoże nam wszystkim, i swojej kuzynce, która się za posłanką tak stęskniła, iż nie wychodzi z pokoju...
~przytyk generalny 27-07-2007 9:35
Tak to jest z posłami. Najpierw sprawy rodzinki, potem sprawy kraiku.
~Zażenowany 27-07-2007 9:43
Ludzie skąd w was tyle nienawiści? I to ma być kraj, rodacy Jana Pawła II? Ludzi ocenia się po tym co robią, jak pracują, czego dokonują Z tego co wiem to kierowany przez Z Korzeniewskiego DCDN to chyba nieliczny wyjątek z zasady że wszystko upada w tym mieście. Zobaczcie jak to prężnie działa ile osób korzysta z ośrodka, biblioteki tam się znajdującej i jakie remonty za środki unijne tam zrobiono nie patrząc się na kasę z urzędu jak większość innych instytucji. Dochodzimy do absurdu gdzie szuka się haka na człowieka a jak go nie ma to się grzebie w przeszłości ile się da D Tuskowi robiono zarzuty z powodu jakiś wymyślonych spraw dziadka a kto może z nas powiedzieć co nasza prababcia np. robiła? Tak na marginesie to wszyscy jesteśmy potomkami złodzieja jeśli uznać ze Ewa ukradła jabłko w raju haha Co do Z Korzeniewskiego to akurat wątpię żeby chciał pracować w urzędzie miasta z jednego powodu, po prostu facet ma klasę i wiedze i nawet takiej propozycji by nie przyjął.
~Rudy_GUSTAW 27-07-2007 9:44
Ha Ha Ha
~oli 27-07-2007 10:16
A co ma Pan Korzeniewski do notki o Posłance Sawickiej?
~wyborca2 27-07-2007 10:41
Pani Saicka winna wykazać się większą aktywnością na terenie z którego została wybarana do Sejmu.Tymczasem w mieście o niej cicho.Sprawy prywatne i rodzinne powinna załatwić mniej medialnie.
~JanorW 27-07-2007 11:57
Poseł, jest przedstawicielem całego narodu, zatem może i powinien zajmować się wszystkim, co dzieje się w Polsce, również sprawami z innego terenu. Komentują, jak zwykle ignoranci, którzy nie mają pojęcia o faktycznej roli posła. A poza tym, zadaj sobie trudu, zanim zaczniesz krytykować i poszukaj informacji dotyczących spraw, które i ile zrobiła dla naszego regionu Pani Poseł Beata Sawicka. Myślę, że zmienisz zdanie.
~obserwator 27-07-2007 12:24
Nikt nie przegoni Ryzarda Nowaka w oryginalności: sekty, fala, terroryzm. Ale betankami to nawet Nowak by się nie chciał zająć. Tak że niestety, pani poseł jest w cieniu naszej gwiazdy.
~Do pani posłanki 27-07-2007 14:20
Do P. posłanki. Czy może pani wskazac jakieś działania, które zakończyły się sukcem. Myślę o Jeleniej Górze i Kotlinie? Potrzeby są ogromne! Dojazd do naszego miasta prosi o pomstę /na Wrocławiu/ do Boga. Mówiło się swego czasu, że nasi parlamentarzyści za mało lobbują na rzecz Jeleniej Góry, że brak jest między nimi współpracy, że marazm panujący w Jeleniej Górze to wina naszych radnych w sejmiku i parlamentarzystów. A może Pani uznała, że wszystko w naszym mieście jest załatwione i teraz czas na to, by załatwic sobie godne miejsce w niebie?
~J23 27-07-2007 15:54
Sukcesy p.poslanki Sawickiej (poprzednie nazwisko Cielebąk) ma same sukcesy wyborco nie znasz ich oto one 1.Kasa za posla 2.Kasa na biura poselskie 3.ustawienie męza jako radnego 4.budowa domku w Piechowicach 5.Posada Prezesa KS Lechia Piechowice to są sukcesy p.Poseł.A dla regionu nic nie zrobiła poza obiecankami i otwieraniem nowych biur poselskich na ktore dajemy kasę. Trzeba sie uaktywnić bo wybory tuż.
~Kononowicz 27-07-2007 22:21
Ale nowości piszecie!przecież oni robią to dla kasy!!!A Ja zrobię tak że nie będzie niczego!
~Rodzina radiowa 28-07-2007 15:06
Rodzina radiowa popiera panią poseł. Z heretykami trzeba walczyć ku chwale świętego kościoła. My również uważamy, że trzeba wyrwać zatracone dusze z rąk szatana. Wreszcie inteligentny polityk z prawidłowo ustawionym systemem wartości! Uważamy panią za naszą kandydatkę na wicekróla naszej cierniem koronowanej ojczyzny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Czytelniczka: drogo i brudno

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Parking na... przejściu

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%