MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Posłanka PiS: Kolejowa kompromitacja trwa

Wiadomości: Region
Sobota, 30 listopada 2013, 9:01
Aktualizacja: Niedziela, 1 grudnia 2013, 10:44
Autor: Marzena Machałek
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Megaminister od superresortu, Elżbieta Bieńkowska Wielka, rozpoczęła panowanie od wyrzucania zastępców swojego wybitnego poprzednika – specjalisty od zegarków. Teraz poleciał, między innymi wiceminister Andrzej Massel – odpowiedzialny za koleje. I na górze, i na dole kolejowa kompromitacja trwa w najlepsze – z udziałem unijnych pieniędzy – pisze w swoim felietonie posłanka Marzena Machałek.

„ Nie dość, że ta ekipa nie umiała wykorzystać do tej pory prawie 80 procent przyznanych środków na kolej, to kolejne kolejowe miliony wyrzuca w błoto. Przykład tym razem w naszym regionie: aż! 10 dni jeździł pociąg na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba.

Na modernizację tej linii kolejowej jaśnie panujący z PO- PSL wydali około 34 miliony. Dwadzieścia jeden milionów na tę ważną dla mieszkańców inwestycję wydano z dotacji unijnych. Ważną chociażby dlatego, że wielu mieszkańców z turystki po prostu się utrzymuje. A turysta musi mieć czym do nas przyjechać.
I co się okazało? Nie będzie możliwy ruch pociągów między Jelenią a Szklarską. Przyczyna - o zgrozo- przejeżdżanie, a nawet przechodzenie po wiadukcie w Piechowicach stwarza zagrożenie dla życia. Grozi zawaleniem! Potwierdził to w mediach Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe .

W związku z tym po dziesięciu dniach od odtrąbienia sukcesu przez PO - inspektor nadzoru nakazał wstrzymanie, a raczej w rzeczywistości zamknięcie ruchu pociągów na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Jest to niebywały skandal, zważywszy na fakt, że o fatalnym stanie wiaduktu wiadomo było od dawna.

Historia jak z filmu Barei - w listopadowym „Informatorze Piechowickim” - obok radosnej relacji z otwarcia linii znalazła się, jak gdyby nic, informacja o złym stanie technicznym wiaduktu. Tak złym, że według piechowickich urzędników nadaje się tylko do rozbiórki. Gmina Piechowice, jak większość w regionie jeleniogórskim, jest biedna i nie ma pieniędzy na tę inwestycję, więc obawiam się, że nieprędko na tej trasie pojadą pociągi.

Powtórzę - szansą dla mieszkańców naszego regionu jest rozwój turystyki. Jest ona ważnym źródłem utrzymania. Niestety, dojazd do nas, zarówno samochodem, jak i pociągiem, jest dla turystów zniechęcający. W związku z tym jako jeleniogórski poseł staram się m.in. o połączenia kolejowe. Od wielu lat zabiegam o skrócenie czasu przejazdu pociągów na trasie Jelenia Góra – Wrocław, o nowe połączenia, o remont regionalnych linii kolejowych . Wiem bowiem jak ważne jest, by Kotlina Jeleniogórska nie była odcięta od reszty świata.

Obecna władza jest głucha na te problemy. Chętnie przecina wstęgi i wystawia się do mediów, a w rzeczywistości lekceważy istotne życiowe sprawy Polaków!

To oczywiste, że w nasze piękne strony turyści chętnie przyjadą. Ale muszą mieć czym! Zaprosiłabym do Szklarskiej Poręby Megaminister Bieńkowską. Ale koleją na razie raczej nie dojedzie. Może premier Tusk użyczy jej swojego samolotu... „

Ogłoszenia

Czytaj również

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Komentarze (100) Dodaj komentarz

~... 30-11-2013 9:16
...pewna lotnicza kompromitacja tez trwa nadal...
~kolejorz 30-11-2013 9:20
Do tygodnia czasu pociągi mają wrucić na trasę Piechowice-Szklarska Poręba,wszystko jest już załatwione, uzgodnione.
~Lerek 30-11-2013 9:29
Ten wiadukt jest zamknięty i grozi zawaleniem od kilkudziesięciu lat. Nie można na niego wjezdzać od czasu jak ruskie latali po nim czołgami. Teraz przed wyborami zapewne wali się bardziej ale podejrzewam ,że już po wyborach okaże się ,że nie jest tak zle tym bardziej ,że pociąg jadący pod nim specjalnie go nie obciąża i kolej do szklarskiej ruszy :)
~18 sqandal 30-11-2013 9:46
.......... teraz kolej powinna oddac te unijne 22 miliony , to zakrawa na wielki sqandal i hańba za takie < przeoczenie > stary wiadukt dawno powinien być rozebrany ale jak ktoś patrzy zeby tylko przeciąć wstęge to ............ poprostu niechlujstwo i arogancja odpowiedzialnych za oddanie tego połaczenia Jelenia - Szklarska
~Rico 30-11-2013 9:49
Naczy sje ,wiadukt to wiaduktem ,ale w tv pokazywali jak wyremontowali dworzec PKP Zachodni w Jeleniej .Od wewnątrz tam gdzie będą widzieć przyjezdni z pociągu wyremontowali, a na zewnątrz tragedia jak każdy może zobaczyć z ulicy przejeżdzając obok.
~ 30-11-2013 9:53
Brawo Pani Marzeno prawde walic prosto w oczy temu POklosiu zlodziei i i lapowkarzy -
~Dawno widać 30-11-2013 9:54
Pisowcy dostają wytyczne od swojego nawiedzonego prezesunia i jego zauszników dlatego wszyscy jednakowym jadem plują na tematy o których mają mgliste pojęcie. Cudze winy widzą pod lasem ale swoich to nawet pod nosem nie zauważają
~ 30-11-2013 10:16
Droga pani Machałek , w obrażaniu ludzi jesteście ( PIS ) mistrzami , przypominam Wasz słynny dworzec we Włoszczowej , zapomniał WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ, kobieto nie nadymaj się tak bo ci żyłka w ..... pęknie
~ 30-11-2013 10:22
do 9:46 , święta racja , PIS też powinno zwrócić do budżetu grube miliardy za wyskoki agenta Tomka -tfuuu
~ 30-11-2013 10:24
Boże jak ja nie cierpię tego PISU. Tych uduchowionych min pełnych frazesów. Tego zacierania rąk jak się coś zepsuło i można kogoś obrzucić gnojem. Przez to że ich tak nie cierpię zagłosuję na nich. Porządzą znowu dwa lata, jakoś to przeżyję. Ale po tych rządach maciarewiczowsko - kaczystowskich, zostanie po nich tyle co po AWS, czyli nic.
~ość portalu 30-11-2013 10:24
"Elżbieta Bieńkowska Wielka", "jaśnie panujący" - pani poseł sili się na dowcip ? Z miernym skutkiem.
~rydzuś 30-11-2013 10:31
żałosna postać
~to tylko ja 30-11-2013 10:31
Każdy ma swoją rację......PIS i PO..... i ja też mam,i moja jest najważniejsza:):)
~po 30-11-2013 10:32
Pani Machałek, po co pani ma zapraszać do Szklarskiej Poręby niech pani zaprosi do swojej Kamiennej Góry, niech pani pokaże tam szlaki turystyczne jak są oznakowane a raczej jak nie są. Może spróbuje pani przejść z Krzeszowa do Kamiennej wg. szlaku. Wymach...je pani sztandarem Jelenia , Szklarska, Karpacz a co wstydzi się pani Kamiennej Góry?
~ 30-11-2013 10:38
nie wazne kto wydaje bezmyślnie piniadze, tylko winien jest PIS bo w tym kraju władze ma PIS, aPO zbiera laury tak bylo i ta jest
~Aninim2 30-11-2013 10:41
Z krytyką posłanki Machałek obecnych władz w tym konkretnym przypadku byłbym skłonny się zgodzić, ale takie zwroty: Megaminister od superresortu, Elżbieta Bieńkowska Wielka itd, świadczą o mizernej merotyczności "tej" krytyki, a wręcz o braku kultury! No cóż, jaki Prezez taki PIS...
~mat 30-11-2013 10:44
most w Maciejowej też był otwierany, a rano we srodę znowu ruch wahadłowy bo panowie dalej prowadzili prace remontowe.
~Szklarska 30-11-2013 10:45
A gdzie była do tej pory posłanka M. Michalik z pisu. Wiem że źle ze tak się stało ale niech posłowie z naszego regionu ruszą ... i niech troszeczkę popatrzą w dół. Dotyczy to także posłanki z pisu M. Michalik. Krytykować to każdy potrafi - mam czasami wrażenie że są osoby które same nic nie robią dla regionu ale do krytyki to pierwsi. I na koniec nie jestem zwolennikiem żadnej z partii.
~gość 2 30-11-2013 10:49
brawo Animo 2....
~Renifer 30-11-2013 10:54
A gdzie są pociągi z Kamiennej Góry?
~Blądimać 30-11-2013 11:00
Do mat - remont mostów w Maciejowej oficjalnie miał trwać do 30 listopada, więc odpuść sobie te pisowskie metody najazdu.
~Zezem 30-11-2013 11:08
Świetliczanka, nawet nie nauczycielka, ale niby ciało pedagogiczne, a tak emanuje jadem i złośliwością. Daje przykład młodym ludziom i dzieciakom, jak w przyszłym, dorosłym życiu mają postępować. Boże (!), kogo nam dałeś na wychowawcę przyszłego pokolenia. Wstyd(!!!), pani poseł - pedagog (niby).
~xyz 30-11-2013 11:15
Spokooojnie, kiedyś przecież naprawią... Po co się przejmować PiS też tak robił. ehhhh
~docent 30-11-2013 11:29
Dlaczego PO popsuło ten wiadukt ? Dlaczego PO nie jest świadome że ten wiadukt nie nadaje się do użytku ? Czy PO nie mogło przed otwarciem linni Jelenia Góra - Szklarska Poręba się przejść torami i stwierdzić że ten wiadukt jest popsuty? I jeszcze jedno pytanie - dlaczego PKP zatrudnia wyłącznie ludzi z PO , przecież jak by zatrudniali również ludzi z innych frakcji politycznych (PIS,SLD,PSL i.t.d. ) to wiadukt by był dobry i pociągi by jeździły. ZWOLNIĆ Z PKP LUZI Z PO I ZATRUDNIĆ WYBITNĄ MYŚL INŻYNIERSKĄ Z DZIEDZINY LOTNICTWA , KOLEJNICTWA I GÓRNICTWA Z PIS - NATYCHMIAST SPEŁNI SIĘ SEN LECHA O DRUGIEJ JAPONII
~xyz 30-11-2013 11:31
Spokooojnie, kiedyś przecież naprawią... Po co się przejmować PiS też tak robił. ehhhh
~normalka 30-11-2013 11:33
Prezio każe ......... musi.I tak plują aby dać preziowi władzę.A prezio na rozkaz braciszka sprzedał iobszczymurom Jelfę i zdołował.. miasto.O tym ta z Kamiennej zapomniała.
~ 30-11-2013 11:47
a czemu ekolodzy nie walczą o kolej tak zaciekle jak o inne rzeczy, dobrze działająca kole zlikwiduje z dróg wiele kopcących autobusów i samochodów ,,,, i może by tak przywrócić kolej między Jelenią Kowarami, Karpaczem Kamienną górą itd..
~WSM 30-11-2013 11:53
Proszę pani nie muszę być posłem żeby to wszystko wiedzieć pani jest posłem to proszę pokazać co jest pani wstanie zrobić dla Jeleniej Góry. Jak na razie to tylko wytykanie błędów jest waszą pisowską domeną. Jeżeli wszyscy są tacy źli a Pis taki wspaniały to dlaczego nic się nie zmienia na lepsze. Wolę złodziei z po jak fanatyków i fantastów z pis o szklanych domach też już gdzieś słyszałem
~ 30-11-2013 12:19
DOLNOŚLĄZAK. Mam ambiwalentny stosunek do tego co czyni i głosi PiS, ustami posłanki-blondynki - przeze mnie postrzeganej jako świetliczanka. Wyborcza kampania samorządowa tuż, tuż. Ponieważ temat nie dotyczy "religii smoleńskiej", "wrednych komuchów z minionej epoki", lub "ustanowienia świętego patronatu nad miastem" - warto monitorować tę konkretną sprawę i wobec niej nie być obojętnym. Polecam to uwadze innym ugrupowaniom politycznym, w szczególności "mańkutom". Wprawdzie ciężar gatunkowy sprawy ma wymiar gospodarczy, ale w sposób prosty przekłada się na kształt polityki regionalnej. Dla a...lfabety politycznego temat jest bez znaczenia. A to nie prawda.
~osobistość 30-11-2013 12:30
Gdzie pani była p. Machałek, kiedy trzeba było remontować wiadukt ??? Zaskarbiłaby p. sobie łask, gdyby p. naprawiała błędy, a nie tylko krytykowała. Nieprawidłowości trzeba eliminować, a nie tylko stwierdzać, że one są. Nie trzeba być posłem, żeby widzieć zło. Opozycja powinna wskazywać racjonalne rozwiązania tego wszystkiego co uważa za złe
~Gość 30-11-2013 12:33
Do wszystkich co tak na PiS szczekaja ,macie ludzie to swoje PO szubrawe ,czy tez to SLD zlodziejskie ktore 40 lat ws gnebilo i jeszcze smiecie szczekac na PiS a co wam zjadaczom chleba niby PiS zrobil to ze kombinatorke Sawicka z lozka agenta Tomka wyciagnol ,no ludzie wam PO poprstu w glowach zamieszal nienawisc do wszystkiego co PiS zrobil a byl tylko dwa lata u wladzy ,sam Tusk po wyborach gdzie mialo byc PO-PiS chandlowal stolkami i dlatego nie bylo koalicji ze zlodziejami ,a teraz wychodzi kto kradnie w kraju PO korupcjogena Platforma Nie Obywatelska.
~ja-wamdam 30-11-2013 12:34
jak pis mówi że da to pis da
~niezależna 30-11-2013 12:43
... poslanka Machałek - oprócz ciągłego narzekania zaprosiła do Jeleniej Góry radykalną posłankę Pawłowicz oraz zorganizowała akcję puszczania zagrażających bezpieczeństwu lampionów... Pani poseł niech Pani poluzuje gumkę w gaciach... PIS nie jest żadną alternatywą...
~zackenbahn 30-11-2013 12:51
Teraz piszczekanie ? A przecież wiadukt od lat był w złym stanie technicznym. Kto remont linii 311 projektował ? Kto nadzorował ? Kto odebrał ? Może trzeba kilka chochelek mózgu zaimportować ??? ??? ??? Widać że wiara w códa ma się dobrze. Za ohydnego dziadzi Wisarionowicza wyżej wymienieni zamiast orderów otrzymaliby po kuli i po ptokach. Następni wiedzieliby na co zwracać uwagę, oprócz faktury końcowej. Mięszanie minister E.B. do tego, świadczy o marnej znajomości tematu przez frau posel.
~ 30-11-2013 13:06
No przecież na otwarciu tej linii latał po peronie ten z wąsami z Ratusza,ten w kowbojskim kapeluszu,był tez sławny Grzesiu i co jeszcze nic nie wiedzieli,że to będzie kompromitacja.Dali kolegom zarobić,ogolili nas z kasy.Tak działa POlszewia.Otwórzcie oczy na niekompetentnych ludzi,to my za to płacimy.
~dość 30-11-2013 13:12
Rozdupcenie tego wiaduktu,to robota na 2 dni dla firmy specjalistycznej. I po wstydzie, a wstyd taki, że ktoś powinien sam się podać do dymisji . Ale ,jak wiemy, nasi włodarze nie mają wstydu,nie mają też innych uczuć,oprócz jednego,nadrzędnego - chciwości. Dość już hołoty za biurkami.
rymcycymcy 30-11-2013 13:36
...myślę, że ta pani o kompromitacji może powiedzieć na prawdę sporo ! :) ...z tym tematem jest obeznana jak mało kto ! :)
~do 10,24 30-11-2013 14:06
Większość z AWS to teraz PO.
~Lerek 30-11-2013 14:09
Każdy NORMALNY jest w stanie zrozumieć ,że inwestycja została zrealizowana!Dworzec, przejazd, tory itd. Zaprojektowane, wykonane i sprawdzone. Wszystkie stacje telewizyjne robią z Piechowic miasto .... ale to ,że za tydzień pociągi ruszą normalnie i wszyscy będą nimi jezdzić to już nikt nie powie bo to nie będzie sensacja medialna. Tylko ... i opozycjoniści piszą o tym jakby to był zmarnowany czas i pieniądze a ruch pociągów nieodwracalnie zamknięty. Klepnijcie się w banie .... A o Pani Machałek to szkoda się wypowiadać.
~TVN 30-11-2013 14:21
Ta beznadziejna blondynka ,w tej chwili kompromituje nas wyborców i K.Góre w Babilonie.Opowiada bzdety ,bo biznesmen z Torunia tak kaze.I to jest dobrze ,bo młodzi patrząc na pomocników prezesa olewaj ącały pisiacz.
~Piwo 30-11-2013 14:24
Pani poseł Machałek wie, że gdzieś dzwoni ale nie wie w jakim kościele. "O zgrozo- przejeżdżanie, a nawet przechodzenie po wiadukcie w Piechowicach stwarza zagrożenie dla życia. Grozi zawaleniem!". Pani poseł jest przekonana, że po tym wiadukcie jeżdżą pociągi :) Ważne aby "poujadać", po co się wgłębiać w temat. No ale tak to jest jak za rządzenie biorą się nauczyciele(vide Piechowice).
~turysta 30-11-2013 15:05
bez przesady z tym dojazdem jeździ PKS i to dość często do szklarskiej prywatni przewoźnicy. Fakt taki pociąg by się przydał,ale to kolej nie wiedziała ,że wiadukt jest do remontu i nie można było tego w planach umieścić no chyba jak to w Polsce bywa tory sa PKP a mosty i wiadukty to juz kogoś innego. Teraz to gmina musi postarać sie o pieniądze unijne na ten wiadukt
~doo gościa 30-11-2013 15:14
Nie rozumiesz osiołku zasad demokracji! Wolna wola kto kogo nie cierpi. Jeden jest lemingiem i łazi na spotkania z tą sektą smoleńską która miesza im we łbach tak że nie przyjmują żadnego racjonalnego argumentu, drugi zaś potrafi myśleć samodzielnie i w "pierwszym czytaniu" odrzuca wszystko co związane z PIS. Zamienię 2 lata rządów Pisu, rządów wstydu, rządów układania się z Lepperem, rządów rujnowania gospodarki, rządów wszechmocnych służb specjalnych preparujących i prowokujących, rządów które zaprzepaściły szanse boomu na giełdach na 100 lat normalności bez Pisu.
~podnóżki zaj 30-11-2013 15:30
No same wykastrowane umysłowo lemingi na tym forum. I dzięki takim ... mamy to co mamy. Wystarczy okno otworzyć i to widać, słychać i czuć. Pies was ... p...py.
~@ 30-11-2013 15:56
Droga pani Machałkowo! toż od razu lepiej powiedzieć: ten nieszczęsny wiadukt to wina Tuska! Powinien czym prędzej podać się do dymisji!!!
~pi 30-11-2013 16:01
Do 30-11-2013 15:05 | ~turysta |. Zamknij dzióbek, jak nie wiesz o który wiadukt chodzi. Tym wiaduktem od dawna nikt nie jeździ a i chodzić nie wolno. Jest zamknięty juz DAWNO !!!
~do 15:30 30-11-2013 16:18
ciebie też ... pies moherowy lamusie,ciesz z tego co mamy bo jak rydze zaczną rządzić to będziesz wył do księzyca.
~Ja z JG 30-11-2013 16:19
Wszyscy, a przede wszystkim posłowie opozycji i malkontenci z Jeleniej Góry, są bardzo mądrzy, wszystkowiedzący i robiący najlepiej po fakcie. Fakt faktem robota źle wykonana. Ale czy Marszałek Województwa, Prezydent Jeleniej Góry byli wykonawcami? Gdzie był Inspektor Nadzoru podczas prac remontowych i podczas odbiotu. Czy to nie Jego trzeba pozbawić praw wykonywania zawodu?Toż to On wziął wynagrodzenie za bylejakość własnej pracy.
~der 30-11-2013 16:19
zaproscie Macierewicza to dopiero uslyszymy teorie spiskowe hahahahahahahahahahah
~podnóżki zaj 30-11-2013 16:19
I chciałem tylko dodać, że mi już to pies zrobił i nie żałuję. To było piękne, zostaliśmy w związku na stałe.
~bronus 30-11-2013 16:29
..., potrafi tylko obrazac bez zastanowienia sie nad trescia wypowiedzi, bo niby dlaczego za zaistniala sytuacje mqa odpowiadac mianowana niespelna tydzien wczesniej nowa minister? Chyba tylko dlatego ze ladniejsza i madrzejsza. Ale co sie dziwic, przeciez ta "poslanka" to kolezanka takich tuzow parlamentarnych jak Kuchcinski, Kaczynski, Hoffman, Kurski, Ziobro i pozostala banda.
~Gość 30-11-2013 16:46
do wypowiedzi z z 15:14 zenada ze takie cos sie wypowiada ,w czsie jak tyle afer PO ma na sumieniu ,no dorsz to bylo jakies przestepstwo ,zeczywiscie i cale to PO do zmielenia i to juz >.......
rymcycymcy 30-11-2013 16:53
16:46 | ~Gość | ...Gościu ale Hoffman i Lipiński nie są z PO ...chyba z PSL-u ;))
~ 30-11-2013 16:56
Dajcie złomiarzom przyzwolenie ,to za dwa dni będzie po wiadukcie i po problemie
~patologia 30-11-2013 17:06
Istotą demokracji jest istnienie silnej opozycji, kontrolującej i krytykujacej poczynania rządzących. Wypada przypomnieć że obecnie rządzący, zamiast rozwiązywać bieżące problemy i projektować przyszłość, przez 6 lat krytykowali 2 letnie rządy uprzedniej większości.
~Mieszkaniec 30-11-2013 17:14
Śmieszy mnie ten szum w mediach jaki podniósł się z powodu jednego, małego wiaduktu w Piechowicach. Jechałem parę razy pociągami do Szklarskiej zanim jeszcze zamknęli odcinek powyżej Piechowic i ludzi było jak na lekarstwo. Może maksymalnie kilka osób, nierzadko było więcej kolejarzy niż pasażerów. Dlatego że rozkład jazdy do d... Ale tego nikt nie zauważył - wiadukt jak widać jest bardziej medialny. Tymczasem wiadukt może być nie wiem jak wypucowany a i tak nikt nie będzie tymi pociągami jeździł przy takim rozkładzie. Tu jest pies pogrzebany a nie w wiadukcie. Teraz wszyscy walczymy o puste muchowozy. Niech politycy zainteresują się rzeczywistymi problemami mieszkańców a nie robią pianę w mediach wykorzystując chwilowy szum z powodu wiaduktu. Ale politycy nie jeżdżą przecież pociągami.
~Mieszkaniec 30-11-2013 17:16
Śmieszy mnie ten szum w mediach jaki podniósł się z powodu jednego, małego wiaduktu w Piechowicach. Jechałem parę razy pociągami do Szklarskiej zanim jeszcze zamknęli odcinek powyżej Piechowic i ludzi było jak na lekarstwo. Może maksymalnie kilka osób, nierzadko było więcej kolejarzy niż pasażerów. Dlatego że rozkład jazdy do d... Ale tego nikt nie zauważył - wiadukt jak widać jest bardziej medialny. Tymczasem wiadukt może być nie wiem jak wypucowany a i tak nikt nie będzie tymi pociągami jeździł przy takim rozkładzie. Tu jest pies pogrzebany a nie w wiadukcie. Teraz wszyscy walczymy o puste muchowozy. Niech politycy zainteresują się rzeczywistymi problemami mieszkańców a nie robią pianę w mediach wykorzystując chwilowy szum z powodu wiaduktu. Ale politycy nie jeżdżą przecież pociągami.
~Mieszkaniec 30-11-2013 17:23
C.d. To jest dopiero klimat jak z filmów Barei - wszyscy nagle oburzyli się zamknięciem linii kolejowej z powodu wiaduktu a nikt nie zauważył, że pociągami i tak nikt nie jeździ. Dlaczego? Bo nikt z tych polityków, dziennikarzy itd. nie przejechał się ani razu tym pociągiem, wszyscy bezmyślnie podchwycili medialną papkę. Moja propozycja dla pani Machałek: jak chce pani naprawdę coś dobrego zrobić dla regionu, niech pani zawalczy o dobry rozkład. Nie trzeba do tego dużej wiedzy, już rzut oka na rozkład jazdy pokazuje, że jest on kuriozalny (np. brak pociągów na rano do J.G. i powrotu po pracy). Chyba że chce pani tylko wmieszać się w ten głośny, ujadający bezproduktywnie tłum i poujadać wraz z nim - ale wtedy niczym nie będzie się pani różnić od ludzi, których z taką furią krytykuje.
~anty PiSior 30-11-2013 17:31
Odezwała się specjalistka z partii ekspertów lotictwa :D :D
~ 30-11-2013 17:39
Mysle ze i tak pociagi pojada szybciej niz przyjedzie wrak tupolewa z CCCP
~Nowyzzz 30-11-2013 17:44
Linia kolejowa do Szklarskiej Poręby jest nierentowna, każdy powód do jej zamknięcia jest dobry. Dotacje z Unii Europejskiej odbierają nam rozsądek. Wydajemy bezmyślnie jak za Gierka i jeszcze się tym szczycimy.
~stass 43 30-11-2013 18:04
Ah te pis... tylko krytyka tylko to potrafią
~stass43 30-11-2013 18:06
pis... to po twarzy poznac co to za rasa homo....?
~Robale z JG 30-11-2013 18:13
rozlazło się peowskie robactwo i truje...,,Jeździ Pan i wędruje po świecie, ogląda inne ludy. A jak przyjeżdża Pan tutaj – to co Pan widzi? Jaki lud? Mój lud – Naród Polski oraz wszy, które go oblazły. Kiedy ludzie pytają, skąd u mnie tyle łagodności wobec Indian, a jednocześnie tyle twardości wobec własnego narodu, odpowiadam, że tam jestem gościem i nie mam prawa głosu, a tu mam OBOWIĄZKI, jako członek mojej społeczności, obowiązki, by ją wraz z innymi Polakami budować, a nie tylko obserwować. Indian obserwuję, Polskę współtworzę – na tym polega różnica.
~paradise 30-11-2013 18:22
Pani posłanka ma rację, podziwiam Jej upór i zaangażowanie w ratowanie dolnego ślaska, dość tuskokomuny i rujnowania Polski przez POlitycznych POpaprańców!.
~niezależna 30-11-2013 18:22
17.06 - czyżby wpis radnego Szymańskiego z PIS-u ?
~Bezpartyjny 30-11-2013 18:32
I po co się tak, ludzie, obzywacie nawzajem? Na co te obelgi po jednej i po drugiej stronie? Wybory wszystko rozstrzygną, a nie lepiej dyskutować argumentami, kierując się logiką, a nie złymi emocjami?
~ 30-11-2013 18:44
Prawie wszystkie wpisy krytykują PIS za to, że krytykuje. Ludzie czy wy się czasem sami czytacie?
~niezależna 30-11-2013 18:49
... do 18.44 a co PIS jeszcze robi?
~do 18:49 30-11-2013 18:53
a co robi SLD i Ruch Palikota?
~niezależna 30-11-2013 18:57
... do 18:53 co Ty gazet nie czytasz?
~ 30-11-2013 19:05
do niezależnej - jakoś nie, szkoda kasy... Jak wiesz, to podaj przykłady czegośrobienia przez SLD i Ruch Palikota poza krytykowaniem PO (i staraniami o legalizację marychy przez Ruch Palikota).
~ 30-11-2013 19:10
Pani Machałek jaka elokwentna a cały czas nic tylko koleje były jej oczkiem i co lipa, trzeba było nie spotykać się z Pawłowicz a sprawdzać wszystkie mosty kolejowe w powiecie jeleniogórskim. Niech pani zaprosi Maciarewicza z Rońdą i wtedy ustalą , że to wina Ruskich gdy po wojnie rabowali druty kolejowe, co na pewno było przyczyną katastrofy tupolewa!!
~meg 30-11-2013 19:16
Ale ujadacie... A prawda jest taka, że z wielką pompą zostało uruchomione połączenie do Szklarskiej, był przedstawiciel m.in. Min.Transportu, Urzędu Marszałkowskiego i inna generalicja. Odfajkowano wielki sukces, by po 10-ciu dniach stwierdzić, że to lipa. Nikt wcześniej nie sprawdził stanu mostu?
~J-23 30-11-2013 19:36
oj prezes lubi wazeline .
~Aborygen 30-11-2013 20:27
Pieprzycie, popatrzcie na swoje brudne i zapyziałe miasteczko, jeleniogórzanie! Więcej pracy, a mnie słów. Posłanka Machałek ma rację. Wstyd...
~ 30-11-2013 23:20
Poslanko Machalek, nie bronie PO ale tez wspomne ze PISiory juz byly przy korycie i co? Byly afery, nieudolne posuniecia , malwersacje. Powiem wprost, nie medrkujcie bo jak dotad nie widac ugrupowania ktore to mogloby ten kraj wyprowadzic z balaganu po PISie i PO. Oddajcie stery Angeli Merkel, tamci ludzie maja choc godnosc i pojecie o kierowaniu pantwowa gospodarka, maja tez zasady jakich WY wszyscy miec nie bedziecie. Polskie grabie wladzy grabia tylko do siebie, a konkretnie na wskazane konta w bankach i oby tak najdluzej trwala wasza passa. Co z narodem? A kogo z WAS to interesuje. Zachlysnieci pieniedzmi nawet logicznie nie potraficie stworzyc programu rozwoju by nie kolidowal z logistycznymi posunieciami- oddolny przyk. linii kolejowej do Szkl Por. A rozjechany przez Ruskie czolgi
~ 30-11-2013 23:23
wiadukcik umknal uwadze specow w krawatach i.... impas, linia oddana ale nieczynna bo jakich ferfocel zapomnial rozebrac most. Tak tez wygladaja rzady i praca sejmu, porawki gonia poprawk a w dupe dostaja ci nomalni ludzie.i
~ 30-11-2013 23:34
Skąd tu tyle nienawiści do p.Marzeny Machałek i do PiS. Przecież to nie PiS rządzi tylko PO. PiS jak na razie jest mniejszością a podejmowane decyzje podlegają głosowaniu. Trzeba mieć pretensje do tych, co rządzą. PiS jest opozycją i ma prawo krytykować.
~ 1-12-2013 3:19
NIGDY Więcej OSZOŁOMOPISU!!!!!
~ 1-12-2013 6:31
Oni niewiele potrafia zrobic dobrze,ale jedno potrafia DOSKONALE. Doskonale napychaja swoje i kolesi kieszenie.ABY ZYLO SIE LEPIEJ.
~ 1-12-2013 6:39
Potrafia za milion zlotych wybudowac smieszny wodotrysk i szumnie go nazwac FONTANNOM.Fstyd i posmiewisko na wieki,a ladka GLUPOLI pozostanie .
~Rico 1-12-2013 7:55
Z powyższych wypowiedzi wynika ,że winien jest znowu PIS w tej sprawie ????he,he .Panowie demokraci z Kotliny Jeleniogórskiej! Przyjmijcie do wiadomości(bo już byłaby na to pora) ,że spory,kłótnie ,krytyka są miarą każdej dojrzałej demokraqcji , a co najważniejsze są SIŁĄ NAPĘDOWĄ POSTĘPU !
~ 1-12-2013 10:40
Co na to Poseł Zofia Czernow,przecież zna region jak mało kto.Czy nie czuje patriotyzmu lokalnego?
~białe jest? 1-12-2013 11:08
a co z teletubisiami?
~Jerrry 1-12-2013 11:37
a co na to Vikusia z niemcóf
~niezależna 1-12-2013 12:18
... a więc tytulem podsumowania : 1) Pani poseł chciała zabłysnąć swoją pisaniną lecz osiągnela efekt odwrotnie proporcjonalny do zamierzonego, 2) Pani poseł nie ma większego popracia dla swoich inicjatyw, gdyż nawet lokalni dzialacze PIS-u jej nie wspierają, 3) społeczność lokalna potrafi odróżnić zwykłe pieniactwo od konstruktywnej krytyki, 4) PIS wyżej dupy nie podskoczy ...
~ 1-12-2013 13:21
Co ta Paniusia zrobila dla Jeleniej Gory,co zrobila dla Kamiennej Gory,bierze ,,ksase"za sianie niezgody,za czekanie oby sie tylko komus noga podwinela,Mila Marzenko tylko kto nic nie robi nie popelnia bledow,to dotyczy pani.
~elek 1-12-2013 13:35
@18:53 Zadajesz durne pytanie co robi SLD i ci od Palikota. A czy u nas jest jakaś partia o nazwie SLD?
~hihaho 1-12-2013 13:52
Marzenko za rządów twego prezia strajkującym pielęgniarką zagłuszono telefony i rozpędzono gazem...tak,tak to był Jaruś.Pani śmie mówić o kompromitacjach?
~won za don 1-12-2013 16:17
Poseł Machałek to wstyd dla naszego regionu. Głównym szkodnictwem zajmuje się poprzez pełzanie przed niejakim Rydzykiem. Znanym z wielu szatańskich pomysłów wyzwisk i afer. M. często występuje w audycjach Radyja (co)Maryja, służąc jako klakierka dla katoszołomskich bzdur szerzonych przez tą wrogą społeczeństwu rozgłośnię. Z kim przestajesz...
~mocher 1-12-2013 17:29
wam lemingi nawet jak ....................................
~ 1-12-2013 17:44
To już Adwent, a tak męczą bluźnierstwami. My czekamy i pragniemy wyciszenia. Nie możemy skupić się w ciszy myślami, obrzucani wysypem schamienia. Swoją podłość w naukę ubrali. Prowokację w prośbę wielce uniżoną. Oni za nas będą się upominali. Będą drwili za poprawności zasłoną. To już Adwent, ale w sejmie kołowrotek nowych ustaw i projektów z piekła rodem. Spada na nas nowy kłopot za kłopotem Pomiatają już zupełnie mym narodem. Profanację nazywają już kulturą, a zdziczenie- nowymi normami. Za postacią z pokorną posturą stoi demon i wygraża nam widłami. To już Adwent, ale prasa nie odpuszcza. Telewizje rozszalały się obrazem. Dyskutuje pseudonaukowa tłuszcza jak obrazą nie nazywać zła zarazę.
~niezależna 1-12-2013 18:17
... ale bełkot powyżej...napisz co bierzesz żebym wiedziała czego unikać...
~ 1-12-2013 18:19
Marzenko już czas na Lwów i Kijów tam twój guru jest od 2 dni !! a ty znowu zostałaś w dołkach startowych acha zabierz z sobą Pawłowicz będzie twoim gorylem.
~ 1-12-2013 19:26
Specjalistka od siania ferme4ntu, nic nie buduje a wszystko krytykuje jak cały PiS. Szkoda , że do wyjaśnienia fatalnej kondycji mostu nie ściąga Maciara i Rońdę, dopiero ujawniłaby aferę, wstydż się pani swojej działalności poselskiej, potrzebna ona jest naszemu społeczeństwu jak księdzu trypel !
~ćam awruk 1-12-2013 22:07
Oj nie lubią Machałkowej widzę, nie lubią...
~ 2-12-2013 6:46
ONI nielubia kazdego kto ma troche lepiej odnich,bo to czeresniaki.
~ 2-12-2013 6:53
ONI z zazdrosci do ludzi leprzyc i madrzejszych odnich glosouja na PO i PALIKOTA. Ale to obciach
~ufo 2-12-2013 21:44
ja pie.......le co to az KRAJ , kraj łotrów zlodzieji bandytów przekrętów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Wizyta profesora

Rodzinna wystawa

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%