MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Posłanka Marzena Machałek: wybory sfałszowano!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 grudnia 2014, 0:28
Aktualizacja: Środa, 10 grudnia 2014, 8:33
Autor: Mea
Fot. Mea
– Wynik wyborów jest zafałszowany – mówiła posłanka Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości podczas wczorajszej (08.12) konferencji prasowej w biurze poselskim. Marsz w Obronie Demokracji i Wolnych Mediów wyruszy 13. grudnia o godz. 15.00 z placu Trzech Krzyży w Warszawie. Każdy może wziąć w nim udział. Więcej informacji można uzyskać w biurze posłanki pod numerem telefonu 75 752 22 99.

Głównym powodem opinii o fałszowaniu wyborów prezentowanej przez posłankę były niejasne dla wielu wyborców zasady głosowania (ponad 17 proc. Nieważnych głosów, podczas gdy w 2010 r. - 12 proc.). – To skutek „książki” do głosowania w wyborach do sejmików, zamiast jednej karty - tłumaczyła posłanka.
Dr Jacek Potocki z Uniwersytetu Ekonomicznego, który kandydował w wyborach do Sejmiku Dolnośląskiego z listy PiS-u przedstawił mapki Polski, na których w kolorze czerwonym zaznaczone były miejsca, gdzie odnotowano najwięcej nieważnych głosów.

– W poprzednich wyborach zrobiono eksperyment w województwie mazowieckim i wydrukowano do wyborów karty w formie książeczki. Wtedy właśnie w tym województwie odnotowano największą ilość nieważnych głosów. Skoro wiadomo było, że taka forma wprowadza w błąd, to ktoś najwyraźniej miał w tym cel, by tym razem w całej Polsce wydrukować książeczki, których nie zrozumiało wielu Polaków – wyjaśniał Jacek Potocki.

Kolejna sprawa to nie działający system informatyczny PKW i niejasność w liczeniu głosów. – Zgłosiliśmy ponad 1500 protestów wyborczych i oczekiwalibyśmy unieważnienia wyborów do sejmików wojewódzkich lub skrócenia kadencji. Prezydent RP zasugerował sądom jak mają wobec protestów wyborczych postępować, co w mojej ocenie jest niedopuszczalne – podkreślała posłanka.

Przepisy Unii Europejskiej przewidują dwanaście kryteriów, które muszą być spełnione, by wybory były uznane za poprawne. – A sześć z nich zupełnie nie zostało spełnionych, a pięć nie do końca. Są to m.in. pomyłki w ogłaszaniu wyników, brak jawności, źle funkcjonujący system informatyczny oraz przesuwanie terminów ogłaszania wyników – mówiła Marzena Machałek.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

O jeleniogórskim rynku

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (116) Dodaj komentarz

~koń rafał 9-12-2014 7:57
to był zamach :D
~ 9-12-2014 8:03
Czy w Mysłakowicach o których mówił Pan profesor, był mąż zaufania PiS-u? Co miał do powiedzenia na temat 30% nieważnych głosów?
~olo 9-12-2014 8:07
W tytule jest że wybory sfałszowano a w tekście że wybory zafałszowano. Wychodzi na to że fałszuje informacje ale niejaki MEA.
~jur 9-12-2014 8:09
To co pani poseł robiła w lokalu wyborczym akurat w moim okręgu gdzie nawet dupy ze stołka nie ruszyła
~ 9-12-2014 8:24
Ha ha ha ha haaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wybory po polsku. Polityka po polsku. POLSKA PO POLSKU. Brawo!
~KIbol2 9-12-2014 8:35
Wynik Sondażu różnił sie ponad 7% od faktycznego. Nigdzie na całym świecie w historii głosowań błąd nie był wiekszy niż 2%. Wszyscy w koło mówią ze nie głosowali na PO A wynik.....
~iras 9-12-2014 8:46
Ja głosowałem tylko na prezydenta resztę skreśliłem
~gw 9-12-2014 8:49
To, że obywatel idąc na wybory stawia krzyżyk na każdej stronie karty do głosowania w formie książeczki świadczy tylko i wyłącznie i braku myślenia wśród tych osób - to jest żenujące. Widocznie wyborcy PiS należą do tej właśnie grupy.
~anatol 9-12-2014 8:51
PIS podpala ten kraj
~Widz 9-12-2014 8:57
Marzena - ekspert PIS , ostanio ekspertem byl Maciarewicz, obecnie ukryty gdzies w szpitalu psychiatrycznym. Marzeno . Ósme przykazanie Boże:"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
~kkk 9-12-2014 9:07
Goebbels mawiał, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Aparatczycy PIS jak widać to pojętni naśladowcy hitlerowskich metod propagandowych.
~ksawercia 9-12-2014 9:13
Dziwię się pani Marzenie Machałek jako pedagogowi ,że daje się wkręcać w tą niepotrzebną Polsce powyborczą zadymę. Ona potrzebna jest małemu, zakompleksionemu i niedowartościowanemu w sferze seksualności wodzowi jej partii. Człowiek który nie ma rodziny, nie zbudował domu i nie prowadził nigdy żadnej firmy,nie ma nawet prawa jazdy a zawsze był pod opieką mamuśki musi się dowartościować, jako jedyny i nieomylny wódz niedemokratycznie rządzonej jednoosobowo partii. Do tego wykorzysta każdą okazję, by nie dać zapomnieć o sobie. A co przyniesie to w życiu osobistym i zawodowym pani posłance? Czy też poprawi jej samopoczucie? Rozwiąże duchowe rozterki?
~front 9-12-2014 9:17
Machałek znakomity naukowiec !!!
~ 9-12-2014 9:18
Zasady głosowania były niejasne i zawiłe (hehe).Wybory zostały zbyt upolitycznione.Dla mnie powinna być jedna karta z alfabetycznie wymienionymi kandydatami bez wzgledu na przynaleznośc partyjną.Okręgi 1 mandatowe i tyle .
~R -1 9-12-2014 9:20
Ble ble ble...Pani poseł Biedni jesteście z tymi waszymi teoriami sPISkowymi. A gdzie byli wasi członkowie komisji, kiedy były te nieprawidłowości. Może i powinni powtórzyć wybory, ale tylko dlatego,żeby was teraz bardziej społeczeństwo kopnęło w dupę. Wyłazi z was prawdziwe oblicze i chęć służenia Polsce. Pani - super skoczek jest tego najlepszym przykładem. W Kamiennej i Jeleniej się na pani poznali - to teraz była Legnica. W następnych wyborach polecam Rzeszów. Tam PIS wygrywa.
~ 9-12-2014 9:27
Ajajajajajaj...tam nawet wybory nie moga odbyc sie normalnie. I zaczyna sie na "rykowisku" debata o tym, ze pan Zawila pali papierosy.W kraju, w ktorym nalog alkoholowy zbiera wieczne zniwo, potepia sie Zawile za palenie. Super. Jak nie ma sie problemow, to mozna je stworzyc. Polska bedzie krajem, gdzie nigdy nie bedzie dobrze. I nie narzekajcie na zabory, wojny, komune, Cyganow czy Zydow. sami robicie sobie balagan.
~fanp 9-12-2014 9:27
Raz jeden brałem udział w „podpalaniu Polski”. Był rok 2006, gdy wsiadłem do samochodu, przejechałem 400 kilometrów i wziąłem udział w około 1,5 godzinnej demonstracji, która się nazywała „Błękitny marsz”. W trakcie marszu działy się rozmaite cuda, na szpicy młodzieżówka PO krzyczała przy pałacu prezydenckim „Spieprzaj dziadu”, w tłumie takie stwierdzenia jak: „skurwysyny jebane, wypierdalać z Polski”, były normą. Niestety nie udało się żadnej kamerze popularnej TV nagrać choćby jednego „Pana Andrzeja”, który zionął nienawiścią. Plakatów i transparentów, w tym powieszonego na żyłce „dziada Kaczyńskiego” trochę się na amatorskich zdjęciach zachowało. Podglebiem tego protestu było… nic. Władza wówczas nikogo nie aresztowała, nie skatowała, nawet nie wyrzuciła z roboty. Po prostu wyszedł pan
~fanp 9-12-2014 9:30
CD.. Po prostu wyszedł pan przewodniczący Tusk, który dostał w dupę w dwóch kolejnych wyborach i zaczął krzyczeć: „podpalmy Polskę Kaczyńskich”. Tak dokładnie to krzyczał: „Tu jest Polska”, a w mediach wypowiadał obywatelskie posłuszeństwo. Nigdy potem nie podpalałem Polski, jedynie pod sztandarem i wodzem Tuskiem dokonałem zamachu na demokratycznie wybraną władzę. W telewizji pokazano mój bohaterski wyczyn, zostałem świadomym obywatelem, przyszłością europejskiej, uśmiechniętej Polski.
rymcycymcy 9-12-2014 9:52
Głosowałem na Obamę a wygrał ...Zawiła ! ...Skandal ! :)
~2+2=5 9-12-2014 9:54
Najzabawniejsze jest to,że wszystkie te ekspertyzy,opinie,raporty, mapki,opracowania i Bóg wie co jeszcze,powstają za publiczne pieniądze.Planowany wyjazd ma marsz W OBRONIE DEMOKRACJI również.Nie o wolne media,nie o demokrację tu biega.Liczy się kasa i przywileje.Takimi akcjami,politycy próbują nam wmówić,że są niezbędni. Po to polaryzuje się społeczeństwo.Po to szuka się spisków, wrogów, machlojek i haków na przeciwników.I robią to,bez wyjątku,wszyscy u koryta,bo dzięki temu istnieją.To jest ich sposób na życie.Sposób najlepszy z możliwych.Wyborca jest potrzebny tylko raz na 4 lata,aby dał "zatrudnienie".A potem zatrudnieni już się sami troszczą o swoje pobory,przywileje i prawa.Pokażcie mi branżę w której pracodawca nie ma nic do powiedzenia,a rządzą pracownicy.Jest jedna - POLITYKA.
~ 9-12-2014 10:01
Jedna karta do głosowania!To było by za proste i pozbawiło by wpływu polityków /kolesiów/ na wynik wyborów. A tak w gronie kolesiów ustałi się kolejność na listach i po wyborach. A ludowi wciśnie się ciemnotę, że to oni wybrali. To jest "prawdziwa demokracja" i trzeba jej bronic jak niepodległości!
~białejestczarne 9-12-2014 10:01
Oni wszędzie węszą zamachy i sPISki ten typ tak ma.
~no 9-12-2014 10:03
Nie czepiajcie się PiSu
~= 9-12-2014 10:08
PiS PO samo zło
~Ałtor 9-12-2014 10:18
Namachałek się tych dokumentów i nic z nich nie wyniko.
~krytyka polityczna 9-12-2014 10:23
Wszędzie spisek. Agresja nienawiść i kłody...a ludzie dalej głosują
~niezależna 9-12-2014 10:25
... zgadzam się z posłanką MM - wybór żałosnych radnych PISuu mógł być tylko i wyłącznie wynikiem manipulacji i fałszerstwa, bo nie ma żadnego innego racjonalnego wytłumaczenia...
~jucha 9-12-2014 10:27
obowiązkiem każdego głosującego było zapoznać się jak głosować a PISOWCY SZUKAJĄ SENSACI
~przypomnienie 9-12-2014 10:29
Prezes przed wyborami obwięścił ,że wybory będą sfałszowane.A jego słowa są święte.Teraz trzeba to udowodnić.Ci bardziej rozgarnięci ,dali ciała wojażując ,i z ulga zostali wywaleni z partii.To było dla nich mniejsze zło .A wierne podkolańki ,nadal głoszą chwałe prezesa i jego brednie.
~pan i ala 9-12-2014 10:45
od pierwszych w historii Polski "wolnych" wyborów fałszowano wyniki - tak żeby społeczeństwo więcej już się nie bulwersowało - żeby nie strajkowali itd - po co jedna Partia ma się oczerniać - lepiej utworzyć 10 partii i niech sami sobie na głowy pomyje wylewają wzajemnie - a jedna Partia nadal robi to co robiła do tej pory- ci co wiedza jak było to potwierdzą - a ci co mają myśleć że jest inaczej to na ten wizerunek pracują "wolne" media - reasumując od PRL-u nic się nie zmieniło.
~Anonim2 9-12-2014 10:46
Za "słusznie minionych czasów" egzystowali tzw. partyjni aparatczycy, których zadaniem było dobitniej "ujadać"- tym sposobem zyskać poklask (również konkretny zysk) u partyjnych przełożonych, tzw. "komuna" (tak właściwie, to jej w Polsce nie było, bo w komunie nie było by religii i kościołów - w przeciwieństwie do PRL-u, który był jedynie "realnym" socjalizmem). A tu proszę, stare "wypróbowane" metody nadal żyją....
~Tuiteraz 9-12-2014 10:47
Zadymiarze i tyle. Ja byłem w komisji i nie było opcji aby je sfałszować.Było 9 -8 członków komisji.komisji. Każdy z innego ugrupowania no i paru mężów zaufania, w porywach po czterech.Wszyscy wszystkim patrzyli na ręce. Dobrze ,że do wyborów parlamentarnych już niedługo. może społeczeństwo mające już dosyć tych zadym mądrze wybierze.
~JW 9-12-2014 10:59
A w sobotę na barykady ludzie Rydzyka czarny sztandar z abp Peatzem wznieś!!!!
~Jożin z bażin 9-12-2014 11:01
Jakoś tak samo mi się nasuwa na myśl, że mądry naród wybiera mądrych posłów... i odwrotnie...
~niezależna 9-12-2014 11:15
... cha wu de pe pani Marzeno i całemu PIS-owi...
~ROS-PACZ 9-12-2014 11:24
Machałkowa to nieodłączna córa Rydzyka i Kaczyńskiego. Kłamie jak oni, oszukuje ludzi, m.in. podając nieprawdziwe definicje. Między fałszywy a zafałszowany jest różnica jak miedzy krzesłem a krzesłem elektrycznym. Zresztą jak może robić inaczej? Natychmiast by poleciała za Hofmanem i innymi madryckimi aferzystami. A wtedy u nas nie ma co szukać, cała ta organizacja - kłamliwa i oszczercza jest spalona. Poczytajcie sobie, jak ich prawnik Kownacki okłamuje ludzi, że Sikorski musiał przejeżdżać 1000 km miesięcznie, żeby wyjeździć te pobrane pieniądze. CAŁE 1000 km. Czyli... raz z Wrocławia do stolicy i z powrotem. Raz w miesiącu. Co za idioci. Zero umiejętności liczenia, za to kłamią koncertowo. I robią aferę, że SIKORSKI NIE MIAŁBY KIEDY PRACOWAĆ PRZY TAKIM JEŻDŻENIU. Ot kłamliwe debile.
~mir 9-12-2014 11:25
poczytajcie jak sądy traktują protesty wyborcze :( http://wpolityce.pl/polityka/225133-sady-iii-rp-zalatwiaja-reszte-protest-dwoch-wyborcow-w-krakowie-zostal-oddalony POzdr
~mir 9-12-2014 11:28
poczytajcie jak sądy traktują protesty wyborcze :( http://wpolityce.pl/polityka/225133-sady-iii-rp-zalatwiaja-reszte-protest-dwoch-wyborcow-w-krakowie-zostal-oddalony POzdr
~Jożin z bażin 9-12-2014 11:31
A całe zło jest w ordynacji wyborczej z którego skwapliwie korzystają wszystkie partie - podkreślam wszystkie!!! Najpierw wielcy mędrcy (egzekutywy) ustalają miejsca (jedynki) na listach bo oni najlepiej wiedzą kto ma wygrać a jak się coś obsunie to jeden wielki wrzask o fałszerstwie. Proszę zobaczyć jakie ugrupowanie miało najwięcej członków i mężów zaufania w komisjach wyborczych. PiS! Na złodzieju czapka gore!
~won za don 9-12-2014 11:34
Idioto z 11:28, sądy NIE TRAKTUJĄ PROTESTÓW, tylko oceniają ich wpływ na wynik wyborów. Kiedy nie ma takiego wpływu - protest zostaje bez dalszego biegu. Tego też debile pisowskie nie wiedzą?
~mir 9-12-2014 11:34
poczytajcie jak sądy traktują protesty wyborcze :( http://wpolityce.pl/polityka/225133-sady-iii-rp-zalatwiaja-reszte-protest-dwoch-wyborcow-w-krakowie-zostal-oddalony POzdr
~Ja 9-12-2014 11:35
Skoro wybory są sfałszowane, musieli to również robić członkowie komisji wyborczych i mężowie zaufania z ramienia PIS-u. Przecież każde ugrupowanie walczyło, aby mieć swoich ludzi w komisjach. Widać jak PIS traci swoich wyborców, ponieważ mają dość tych brutalnych rozgrywek. Wielu ludzi mówiło, że oddadzą głos nieważny, aby zakończyć tą wojnę polsko-polską. Oby 13 grudnia Warszawa nie stała się dla nas drugim Majdanem, bo tymi autobusami z całej Polski mogą pojechać również zadymiarze z pałami i petardami. Osoby jadące z dziećmi niech się zastanowią. Nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć co się wydarzy w tym dniu - szkoda tylko że Warszawa wyda znowu niepotrzebnie kupe pieniędzy na naprawę zdewastowanych bruków i znaków drogowych, jak to było 11 listopada.
~mir 9-12-2014 11:39
won za Don, dziękuję za kulturalną dyskusję, co? Nerwy puszczają? A gdyby tak te wybory organizawał rzad PIS-u i tak do niczego działał system wyborczy i byłoby kilkaset tysięcy głosów niewaznych - to wtedy tez byś mówił, że wszystko w POrządku?
~fog 9-12-2014 11:43
Gdyby PiS-iory wygraly to nawet jeden by ryja nie otworzyl ze karty do glosowania byly nidobre. To zwyczajne szukanie dziury w calym
~mir 9-12-2014 11:46
A może to: (http://wpolityce.pl/polityka/223752-szczerski-wybory-samorzadowe-spelnily-europejskie-standardy-w-skali-35-na-12-mozliwych-punktow-to-jest-katastrofa-nasz-wywiad)
~ 9-12-2014 11:52
A wybory prezydenckie gdzie wygrał Lech Kaczyński też sfałszowano? Wybory parlamentarne w 2005 roku też? Czy fałszowane są tylko wtedy, gdy nie "prawi i sprawiedliwi" wygrywają?
~panna yoanna 9-12-2014 12:07
I w poblizu rosla brzoza i byla mgla...
~ppjgora 9-12-2014 12:13
Pani Marzena Machałek - specjalistka w każdym calu, merytoryczna i spójna w swoich wypowiedziach nauczycielka i mentorka ludu prostego. Wielbicielka prezesa Jarosława i Antoniego "Brzozy". Ludu Piasta! Takim już dość, basta!
~oko 9-12-2014 12:24
TAK TAK legalnie pacholki po ipsl koryta nie opuszcza ............. CZAS NA POLSKI MAJDAN .....DOSC TEGO SYFU ...a mlodzi maja WYPRANE MUZGI PROPAGANDA PRZEZ ZAKLAMANE MEDIA ...............................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~oko 9-12-2014 12:31
a gdzie sa szczegolowe wyniki wyborow.. na radnych szukalem 1 godzne i nie znalazlem ......DEMOKRACJA ... po h...............................
~Finansowa Sowa 9-12-2014 13:03
Porównaj i oszczędzaj. Zobacz na sowa.ekstrafinanse.pl i nie przepłacaj.
~ 9-12-2014 13:25
Lepiej moi drodzy radni, posłowie zorganizujcie akcje i pozbierajcie z terenu miasta plakaty wyborcze, bo już niestety po wyborach.
~niezależna 9-12-2014 13:30
... takie tam - "Przecież latami Pan Nieudacznik Życiowy Kaczyński tolerował Siusiakopokazywacza i Pożyczkobiorcę Hofmana Zasłyszane… Joanna Hofman, została zatrudniona w spółce KGHM w kwietniu 2007 r., czyli w czasie gdy szefował jej kojarzony z PiS, Krzysztof Skóra. Po przegranych wyborach, na dwa dni po pojawieniu się informacji o tym, że ma on zostać zwolniony, kobieta przestała pojawiać się w pracy. Od 23 grudnia 2007 r. przebywała już na zwolnieniu lekarskim, urlopie chorobowym, wypoczynkowym i wychowawczym. Przebywanie na tych zwolnieniach lekarskich zabrało jej 2 lata. Na nieobecność w pracy żony Adama Hofmana zebrały się zwolnienie lekarskie, świadczenie rehabilitacyjne, urlop macierzyński, urlop wypoczynkowy oraz urlop wychowawczy, z którego wróciła do pracy 4 września 2009 roku
~MotylaNoga 9-12-2014 13:50
posłanka tak mówi bo prezesunio jarosław "Polske Zbaw" kwaczynski tak kazal mowic... a dzien bez wazeliny jest dniem straconym, prawda?? ci pisowcy maja ludzi za idiotów!! WIECIE CO TO TAKIEGO NIEPOSŁUSZEŃSTWO OBYWATELSKIE ?? Ojawia sie ono m.im w oddawaniu nieważnych głosów!!! ludzie świadomie to robia!! wlasnie pis sie tego najbardziej boi!! wzrostu samoświadomości wyborcow!! ot chyba zdiagnosowałem problem posłanki, jej prezesa i innych "klakierow" pisowskich...
~MotylaNoga 9-12-2014 13:54
posłanka tak mówi bo prezesunio jarosław "Polske Zbaw" kwaczynski tak kazal mowic... a dzien bez wazeliny jest dniem straconym, prawda?? ci pisowcy maja ludzi za idiotów!! WIECIE CO TO TAKIEGO NIEPOSŁUSZEŃSTWO OBYWATELSKIE ?? Ojawia sie ono m.im w oddawaniu nieważnych głosów!!! ludzie świadomie to robia!! wlasnie pis sie tego najbardziej boi!! wzrostu samoświadomości wyborcow!! ot chyba zdiagnosowałem problem posłanki, jej prezesa i innych "klakierow" pisowskich...
~sedno 9-12-2014 14:00
Kabaret To po co PIS poparł Zawiłe w wyborach prezydenckich ? Oj Tadziu L. co ty narobieś dziadku !
~ 9-12-2014 14:28
Ale tu multum gnoji i szczyli wszelakiej maści. Pampersy pozmieniać sobie hołoto zapyziała.
~Ryś z Klanu 9-12-2014 14:41
Aż Maciek, dotychczas ponury, Nieruchomy, wstał z ławy i wolnymi kroki Wyszedł na środek izby, i podparł się w boki; I spojrzawszy przed siebie, i kiwając głową, Zabrał głos, wymawiając z wolna każde słowo, Z przestankiem i przyciskiem: „A głupi! a głupi! A głupi wy! na kim się mleło, na was skrupi. To póki o wskrzeszeniu Polski była rada, O dobru pospolitym, głupi, u was zwada? Nie można było, głupi, ani się rozmówić, Głupi, ani porządku, ani postanowić Wodza nad wami, głupi! a niech no kto podda Osobiste urazy, głupi, u was zgoda! Precz stąd! bo jakem Maciek, was, do milijonów Kroćset kroci tysięcy fur beczek furgonów Diabłów!!!...”
~toitam 9-12-2014 14:44
Ja rozumiem, że wynik wyborów może się PIsowi nie podobać, ale to co wy robicie to dążenie do destabilizacji Państwa- podważacie wszystkie wybory Polaków rzucając na lewo i prawo oskarżenia, potwarze i szkalowania, że niby ludzie nie myślą, a tylko wy macie na to receptę. Kaczyński to największe zło Polski- on to skłócił Polaków i skłóca nadal - snuje wyssane z palca oskarżenia latając z nimi to do USA, to do Brukseli- szkoda tylko,że jeszcze do Moskwy nie poleciał. Wyrządza Polsce straszną krzywdę, a pani poseł przykłada do tego rękę - rozdał instrukcje i teraz do tego PIS ma się stosować. Marzy się temu człowiekowi drugi Majdan, rozlew krwi, wojna domowa- nie ważne, byle Jaruś mógł rządzić. Takie latanie do obcych państw na skargę kojarzy mi się z Targowicą...
~kk 9-12-2014 14:52
Po to Mafia w białych rekawiczkach
~xnp 9-12-2014 14:57
Gdyby głupota miała skrzydła, PiS latałaby jak gołębica
~do 10:44 9-12-2014 15:05
Kaczyński powiedział tylko to co wszyscy wiedzą od 25 lat, tylko nikt głośno nie mówi.
~ajajaja 9-12-2014 15:06
Bidulka bo koryta sie nie dostala
~ 9-12-2014 15:08
a dajta polakom rządzić to same
~popis 9-12-2014 15:12
Jacku i Ty brniesz w te g.....
~antos 9-12-2014 15:46
Ciemnogrod i zacofanie zawsze beda domena pisiorow zenada
~anonim123456 9-12-2014 15:48
To był zamach....ale się nie udał bo wygrał PiS. Czy pani Machałek była kiedyś u specjalisty od głowy?
~ 9-12-2014 15:57
Psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. Pyskujecie, narzekacie, a lepiej nie bedzie.
~do "oka" 9-12-2014 16:43
Facet kup sobie okular na to swoje oko i przeszukaj historię JELONKI, która krótko po wyborach podała skład Rady razem z ilością uzyskanych głosów i rób fermentu, Inne strony internetowe też to podawały. A może lepiej zrobić kurs z obsługi internetu??
~Boss 9-12-2014 17:05
Jedna tylko wzmianka dla ludzi którzy nie mają telewizorów zamiast mózgów w internecie są dostępne statystyki mówiące o tym ile ludzi zostaje wymienionych po każdych wyborach w starej UE rozpiętość od 50 do 70 procent najwięcej nowych twarzy pojawia się po wyborach we Francji i Holandii około 70 procent w Polsce od 6-8 procent czyli 92-94 procent zostaje tych samych jak to możliwe nie zastanawia was to ,nie wydaje się wam podejrzane że pani która nie jest wstanie zdobyć 200 głosów i dostać do rady miasta zostaje mianowana na vice prezydenta a kilka miesięcy później dostaje się do sejmu ludzie obudźcie się
~do "oka" 9-12-2014 17:36
Facet, kup sobie okular na to jedno oko lub przejrzyj historię JELONKI, która była obiektywna i podała wyniki za dwa dni. Też to było na innych stronach internetowych. Może czas zrobić kurs z zakresu obsługi kompa z internetu na poziomie podstawowym i nie siać fermentu.
~Popieram 9-12-2014 17:46
Kazdy ma prawo mo rd a chlapac ale ilu z tych chlapaczy bylo na wyborach. Wasza nienawisc do kazdego kto ma inne zdanie i inny poglad na to co czynia rzadzacy jest podpalaczem Polski. A czy POdpalaczami nie jest czasami PO. Wszyscy zapominaja o tym ile bylo zlosci na Tuska jak dolozyl nam lata pracy.Nikt nie mowil o PO dobrze a jak ktos slusznie czy nie chce od rzadzacych uzyskac cien prawdy to wszyscy na raz bronia tych co tak niby okrutnie nas skrzywdzili . Sami nie wiemy co tak na prawde chcemy.A ja powiem tak nam potrzeba dobrego kija by wygarbowal nam plecy i D..... by rozum poszedl do glowy.Krytykujacy to ci ktorym szwindle i nieprawidlowosci przynosza zyski a burdel to wymiar sprawiedliwosci.Popieram te dzialania niech rzadzacy wiedza ze narod to nie bydlo i sianem ich nie karmic
~Ałtor 9-12-2014 17:53
do ~panna yoanna: powiedziała co wiedziała, a że w główce pusto to zmyślała. Radzę wrócić do podstawówki. Tylko ćwierć inteligent miesza sprawy śmierci osób w nagonkę. Gdybyś miała trochę taktu to nie śmiałabyś się z tego że zginęli ludzie, nie jest istotne jacy, ale zginęli. Ciekawe jakbyś się śmiała gdyby to np. Twoi rodzice zginęli w katastrofie, a ktoś by łacha sobie ciągnął z sytuacji. I nie tłumacz się jakimś tam Macierewiczem bo to mnie g...ózik obchodzi, istotne jest to, że pisząc takie kretynizmy kpisz ze śmierci innych.
~ 9-12-2014 18:22
Kraj w niewoli,Kraj sprzedany,powstań Polsko, skrusz PZPR=PO kajdany. Brawo P.Poseł tak trzymac.
~Bambo 9-12-2014 18:25
Ja właśnie trawię odgrzewany "kotlet".... Poprawa wizerunku PISu to zmienić nazwę firmy na: "Polską partię prawnie i sprawiedliwie protestującą". !!!! Życzę powodzenia na nowej drodze protestów...
~ 9-12-2014 18:50
Rtlko Macierewicz rozwikla problem z pomoca CIA
~sebek 9-12-2014 18:51
Normalnie strach sie bac. Nie dziwie sie ze mlodzi ludzie uciekaja, tutaj u nas szuka sie tylko przekretow, a wrogow trzeba zniszczyc. Zajmuja sie pierdolami bo sami nic konkretnego wniesc do zycia naszego kraju niepotrafia! Ludzie pojdzie po rozum do glowy i zastanowcie sie dlaczego ludzie tak glosowali. Wezcie sie do rzetelnej pracy i starajcie sie zmienic ten kraj na lepsze. Jestescie wyksztalceni, a niepotraficie myslec co bedzie za kilka lat. W Polsce nie istnieje polityka gospodarcza, nie kreuje sie nowych sektorow ktore moga dac w przyszlosci lepiej platne stanowiska pracy i lepsza pozycje naszego kraju na swiecie! Za to jest rozpierducha, bo tak jest latwiej mozna bez konsekwencji zniszczyc druga strone, za nic nie odpowiadac tylko krytykowac!A to wszystko za nasze pieniadze! :>(
~ 9-12-2014 18:52
PIS - Partia Ironicznych Shizofrenikow.
~ 9-12-2014 19:05
Powtarza to co im nakazał walnięty prezes, ta kobieta ma poważny problem , lekarz psychiatra już tu nie pomoże !!!!
~Łuna 9-12-2014 19:09
no częściowo sfałszowano.. no i co z tego.. sądy uznały za nieistotne dla wyników wyborów..... a swoją drogą to lemingi wszystko łykną..
~asd 9-12-2014 19:18
na smoleńsku bujali się ponad cztery lata. to było pewne, że prędzej czy później będą musieli coś wymyślić. no i padło na sfałszowane wybory. ciekawe czy jakby mieli lepsze wyniki to czy też by były sfałszowane?
~Pabloooo 9-12-2014 19:20
sPiSek, PiSuaru i tyle, podpalają kraj. Jeszcze jedna tutka by się przydała.
~wstydu nie mają! 9-12-2014 19:32
Proszę Państwa, oni są zdolni do wszystkiego, uwierzcie! Ta władza nie ma juz żadnych hamulców ani wstydu. Właśnie szykują się na odebranie samotnie wychowującej matce 50% jej dochodu za przekroczenie 18 km/h, za wykroczenie warte 50 zł kradną człowiekowi 400 zł! Wstyd i hańba tzw sędziowie tzw RP!!! Obgryzą nas do nagich kości, bo dalej trzeba "ośmiorniczki" Panom finansować! Niech ich zmora zadusi przy stole wigilijnym i niech wasze dzieci obgryzają tynk ze ściany w przyszłości!
~Anty-pislamista 9-12-2014 19:52
Trzeba złożyć donos do prokuratury przeciwko pislamistce MMachałek z partii wielbicieli banderowców z majdanu rezunów ukraińskich.
~s. 9-12-2014 20:01
Oczywiście, to PIS podwyższył wiek emerytalny, to PIS zabrał moje pieniądze z OFE, to PIS prawie 5 lat temu oddał ruskim wrak samolotu i świat się śmieje z polaczków, to PIS od prawie dziesięciu lat rządzi w kraju i wywalił młodych ludzi na zachód w poszukiwaniu pracy. To PIS stworzył armię urzędników, którzy z rodzinami głosują na nich bo jak PO wygra wybory to ich wywali z ciepłych posadek. Pis jest najgorszy z tym prezesem Tuskiem.
~ar 9-12-2014 20:13
Przyjmując logikę PiS i posłanki, to radni z tej partii powinni się zrzec mandatów radnych. A radni przeciwnie, złożyli ślubowanie, zajęli odpowiednie stołki w komisjach i będą się mieć dobrze przez kolejne 4 lata mając głęboko w d..... szefostwo krajowe PiS łącznie z panią posłanką. Posłanka macha rękami u siebie w biurze, dlaczego nie pójdzie do magistratu i nie powie Łojkowi czy Szymańskiemu, aby zrzekli sie mandatów, zapewne na kopach by ja wynieśli.
~podróż do madrytu 9-12-2014 20:20
Zestrzelono,podłożono trotyl,wytworzono sztuczną mgłę,zdradzono,sfałszowano wybory...K.. czy jest choć jeden temat w którym oni nie węszą sPISku?
~@ 9-12-2014 20:26
to jednak przykre, kiedy okazuje się, jakie poglądy mają ludzie, których chcielbysmy darzyć zaufaniem...Ale tych z "pisu" nikt nie przekona, ze białe jest białe, a czarne jest czarne.
~kola6 9-12-2014 20:42
do ~oko Nie znalazłeś boś pacan
~HD 9-12-2014 20:54
O co tu chodzi ? Przecież prawie 83 % głosów było ważnych.
~Duch Jarka 9-12-2014 20:59
Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf! Jarosław Polskę zbaf!
~tfoj potencialny wyporca 9-12-2014 21:04
machałek, zbadAAJ SOBIE MÓZG I nie słuchaj swojego wodza. myslałem, ze cos tam masz w tej lewej półkuli, a okazuje sie\, ze tam sieczka. wódz Jarosław ze swoim żołnierzem Antonim wyprali ci mózg jak całemu waszemu obozowi... kasa, kasa, kasa... mamy wspólnych znajomych i sama nie wierzysz w to co mowisz...
~panna yoanna 9-12-2014 21:05
~Ałtor: ewidentnie jesteś jednym z tych którzy głosują na PIS. W którym miejscu tamtego krótkiego komentarza widzisz nabijanie się ze śmierci innych? Oszalałeś? To jest tylko ironiczne odniesienie się do sytuacji opisanej w artykule, a rozwinięcie mojej myśli napisał ktoś w komentarzu z 20.20. Wy, głosujący na PIS, cierpicie na paranoje i nadinterpretacje otaczającej was rzeczywistości. A kwestia smoleńska była przykra i tragiczna, dopóki sam PiS nie zaczął robić z niej szopki. Niemniej pozdrawiam i spokojnego wieczoru wieczoru życzę.
~UE 9-12-2014 21:43
No to dorobiliśmy się lokalnego Macierewicza. "Profesor" Jacek Potocki jest nawet zabawniejszy od ulubieńca Kaczyńskiego. Magister geomorfologii i doktor geografii, który robi z siebie experta od wszystkiego. Niech ten pan schowa spreparowane przez siebie mapki i pochwali się lepiej swoimi publikajami naukowymi. A to jest niestety zupełna porażka. Większość to nierecenzowane artykuliki popularnonaukowe publikowane w regionaliach, nawet bez żadnej punktacji. W tak światowych językach jak jezyk polski i czeski. Czy ten pan słyszał w ogóle o czymś takim jak Lista Filadelfijska? Większość doktorantów ma większy dorobek niż pan Potocki, kto i za co dał mu habilitację?
~wyborca-1 9-12-2014 22:13
No cóż, pan Potocki sprytnie wykoncypował, że się przed samymi wyborami podszyje pod patrię, która według wszelkich prognoz miała szansę na zwycięstwo i tym samym dochrapie się jakiegoś ciepłego stołka samorządowego. A tu lipa. Nici z błyskotliwych planów i teraz bije pianę. Ten pan wygaduje takie bzdury, że powinno mu się cofnąć tytuł profesora. Niedopuszczalne jest, żeby osoba podpierała swoimi tytułami naukowymi (które zapewne zdobyła dzięki darmowym studiom finansowanym przez społeczeństwo, a więc ma jakiś dług wobec społeczeństwa) takie bzdury, czyli zwyczajnie oszukiwała społeczeństwo w perfidny sposób!
~niezależna 9-12-2014 23:12
... proponuję żałosnym radnym z PIS-uu zrzec się funkcji radnych w akcie protestu... już widzę, jak Szymański, Łojek, Mróz i reszta zapier...la żeby to zrobić...
~zawiedziony 9-12-2014 23:32
Panie Jacku, jestem ogromnie zawiedziony Pana udziałem w tej nagonce PIS-owskiej. Sądziłem, że tytuł Profesorski do czegoś zobowiązuje. Przede wszystkim do myślenia. Proszę odpowiedzieć na proste pytanie: Co ma wspólnego nieumiejętność czytania ze zrozumieniem regulaminu wyborów z ich fałszowaniem ? Czyżby akurat tacy wyborcy byli tylko wśród fanów PIS-u? Niech Pan się nie ośmiesza. Studenci - niestety - też to czytają. Daj sobie Pan spokój z polityką i szargaj swojej opinii.
~po lak 9-12-2014 23:36
Jak się nazywa człowiek który podzieli PiS - PiSdzielec
~pop 9-12-2014 23:39
Jak można być taką idiotką niech się w końcu zajmie czymś pożytecznym a nie wyborami które już dawno minęły.... może jeszcze tego nie zauważyła no coś w końcu to PiS
~Wincenty 9-12-2014 23:46
Pan Potocki opinie zszargał sobie już dawno temu. Na przykład gdy robił habilitację. Nie przez przypadek nie robił jej na swojej uczelni tylko jeździł robić ją tam gdzie jeszcze pamiętali go jako studenta, tj. miał wielu baaardzo dobrych znajomych. Czyli do Instytutu Geografii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na żadnej innej uczelni by jej nie obronił, bo była to kpina z nauki a nie habilitacja. To tak w kwestii odpowiedzi na jedno z wcześniej zadanych pytań czytelnika, kto temu panu dał habilitację. Aż ciśnie się na usta wniosek, że tylko tacy naukowcy pchają się do polityki, którzy nie są w stanie mieć żadnych osiągnięć w nauce. Z tego pana ani dobry naukowiec, ani polityk.
~cieplicc 10-12-2014 10:10
pani Machałek to chyba krewna Macierewicza :)
~@ 10-12-2014 12:59
Do wyżej..To by było zabawne, gdyby nie fakt, ze jest to gra o olbrzymie pieniądze, którymi zadysponują sejmiki. Ostatnie tak wielkie pieniadze z unii dla Polski, to się kolesie rwa do kasy, a za pieniądze i zlecenia mozna wiadomo co zrobic...
~Piotr W. 10-12-2014 18:17
Ten profesor Jacek Potocki powinien oddać w trybie natychmiastowym swoje tytuły naukowe za wygadywanie głupot i nieprawdy. Już studenci potrafią bardziej myśleć niż on. To smutne że takich mamy profesorów którzy plotą głupoty a dyplomy pewnie kupione na stadionie albo zdobyte dzięki układzikom (z których środowisko naukowe przecież słynie).
~ 10-12-2014 20:45
Pani Machałek zacznij sama myśleć, rąbnięty prezesunio nie jest idolem normalnych zdrowych ludzi. Zaprotestuj aby nie kradli Hofaan , Kamiński wtedy będziesz oryginalna a nie na smyczy jarka czubka ! Przy tobie to Kaczka chodzi d.. pą przy ścianie !! wazelina i tyle !!
~ 10-12-2014 20:48
W sejmiku jest wieczny PiS owiec +70 ale on już nie ogarnia o co tu chodzi, mimo olbrzymiej emerytury dodatkowa forsa wpływa i co tu krytykować PRL !!
~Krzysztof 44 10-12-2014 21:32
Pani posełko - a co będzie widać jak się tynk obsypie?
~ 10-12-2014 23:06
Idolka Maciarewicza, Pawlowicz, Hofmana, sprowadzała ich di J. Góry wynika z tego , że jest sfałszowana ! ... posłanka !!
~ 11-12-2014 1:01
Najgorsza rzecz jak komuś Bozia zabrała rozum !!!
~TEN SAM 12-12-2014 12:59
Ludzie kiedy zrozumiecie tę prawdę oczywistą, że demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami ///???, że to najgorszy ustrój, gdzie nieudaczników wybierają głupcy??????
~Do 12:59 12-12-2014 15:07
A ty do której grupy się zaliczasz. Ja myślę, że do obu naraz i jeszcze dodatkowo hejter.
~jannet 12-12-2014 21:44
Następna do leczenia. A gdzie PiSowscy mężowie zaufania ? Pani Marzeno wie Pani jak to jest jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu odbiera rozum.
~mieszkanka J.G. 13-12-2014 15:48
Gdybym była studentką UE, to bym wstydziła się, że mam takiego wykładowcę. Czy pan Potocki te same "rewelacje" ogłasza studentom na wykładach? Gdzie u tego pana poczucie prawdy, zwykła przyzwoitość jego jako nauczyciela akademickiego? Co na to zwierzchnicy, władze uczelni? Ten pan nie powinien pracować na uczelni! Może PO zainteresuje się jacy ludzie uczą studentów na WEZiT UE w Jeleniej Górze?
~mieszkaniec JG 18-12-2014 12:37
Panowie Zawiła i Obrębalski, skończyły sie już wybory a tym samym minął już czas na kampanie wyborcze...PORA ZDJĄĆ TE DYWANOWE DEKORACJE z przestrzeni miasta bo wasze wątpliwe oblicza wcale nie zdobią miasta a jedynie bezczeszczą elewacje zabudowy miejskiej....
~daro540 19-12-2014 19:16
Ci z pis wszędzie widzą teorie spiskowe! Czy wszyscy którzy są z prezesem mają chore łby?
~asd 21-12-2014 23:22
a pani Marzena też fałszuje swój wizerunek poprzez odmładzanie się na bilbordach o dobre 20 lat. W artykule wygląda na 60lat a na bilbordach na około 40lat. Ale z niej stara pomarszczona a do tego z PIS-u. feeeeee
~ziemianin 24-12-2014 16:01
Tak będzie ,tak jest i tak było, korupcja , oszustwa , przekręty ,,zabójstwa / notoryczny samobójca/ , wykańczanie porządnych ludzi ,szkalowanie opozycji, ZOBACZCIE NA YOUTUBE -STONOGA i wszystko jasne, kto ,komu ile, wpływy tych pseudo mafijnych polityków. Kamorra to pikuś oni chociaż mają zasady , zaś tu nie ma ZASAD ! Może to dotrze do waszych umysłów .Na deser można zobaczyć co to za twór UNIA- komu służy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Żeromie z... Żeromskim!

Chcą powtórki wyborów!

Mikołaj nie zawiódł

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%