MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Posłanka do jeleniogórskich samorządowców: obniżcie opłaty lokalne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 marca 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: RED
Początek roku zwyczajowo jest bardzo trudny dla obywateli, a dla mieszkańców Jeleniej Góry w szczególności. Związane jest to ze znacznym wzrostem kosztów utrzymania – pisze Elżbieta Zakrzewska, posłanka Unii Pracy w liście do rady miejskiej i prezydenta Jeleniej Góry.

Na wzrost kosztów utrzymania prócz narastającej inflacji i znacznych podwyżek cen żywności, złożył się też wzrost wszelkiego typu opłat lokalnych, o której skali już zdecydowali samorządowcy.

Parlamentarzystka przypomina w skierowanym do samorządu Jeleniej Góry liście otwartym, że od marca jeleniogórzanie będą obciążeni zwiększonymi o 36 procent opłatami za dostarczanie wody i odprowadzenie ścieków. Elżbieta Zakrzewska daje wyraz niepokojowi, że wielu mieszkańców może tej podwyżki nie udźwignąć. Dodaje, że i tak wielu odbiorców ma już zaległości, nie tylko w tej sferze.

– A problemu nie da się zlikwidować jedynie poprzez zmianę zasad wypłacania dodatków mieszkaniowych: ich wzrostu dla najbiedniejszych mieszkańców Jeleniej Góry, bowiem bieda jest zjawiskiem dynamicznym i odgórnie ustalane jej wskaźniki za nim nie nadążają – pisze Elżbieta Zakrzewska.

– Apeluję więc do władz Jeleniej Góry, by wycofały się ze zniesienia dopłat do wody i odprowadzania ścieków dla gospodarstw domowych. Proponuję by oszczędności, jakie z tego tytułu mogą być osiągnięte, poszukać w innych wydatkach budżetowych, które nie będą tak bolesne dla mieszkańców – dodaje posłanka Unii Pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Zamienili przejście w parking

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~mieszkaniecJG 10-03-2011 9:22
Podwyżki wody, czynszu, podatku od nieruchomości, żywności !!!!!!, paliwa i wiele innych pośrednich. Chcesz się leczyć - opłacaj sam wizyty u lekarzy !!!!! Chcesz edukować dzieci - płać za ochronę szkoły ???, wyjścia do filharmoni, teatru, co roku zmieniane podręczniki itp. Chcesz aby twoje dzieci uprawiały sport - sponsoruj klub, prezesów, wyjazdy, obozy sportowe. A to wszystko za dwie lub jedną pensję - niewiele przekraczającą średnią krajową - ile to można wytrzymać i jak tłumaczyć dzieciom, że nie stać nas na to co mają inni. Żyjemy na krawędzi, a może już zaczynamy z niej spadać w dół, ale cóż tam nasi lokalni politycy, radni i tym podobna śmietanka towarzyska - znowu się udało, a za 4 lata znowu coś obiecamy i zostaniemy wybrani w niezależnych wyborach samorządowych - tylko my już wtedy, będziemy stać w MOPS-ie po zasiłki.
~do 9.22 10-03-2011 9:35
Wracaj na Pijarska
~~~~~ 10-03-2011 9:36
do mieszkaniecJG - czuj się szczęściażem skoro zarabiasz średnią krajową, ja niestety zarabiam sporo mniej, mam jedną pensję i młodzież na wychowaniu. A do MOPS kolego to nie tak łatwo, tam tylko pijaczki dostają to co chcą, np. zasiłki, węgiel a potem do sprzedania bo za coś trzeba pić. Zimą do pieca coś się znajdzie u sąsiadów, przejdą po dzielnicy i cały wózek drewna, butelek itp. ciągną. Mamy już etatowych bezrobotnych, którzy żyją na znacznie wyższym poziomie niż my i się nie martwią że podniosą opłaty, bo MOPS da.
~m-ce 10-03-2011 9:38
Popieram Panią posłankę, lud pracujący nie może już unieść ciężaru podwyżek, jak tu żyć jak brakuje na podstawowe potrzeby życiowe. Żyjemy na skraju nędzy wielokrotnie. Politycy opamiętajcie się, stwórzcie nowe miejsca pracy, a nie tylko podwyżki. Lud w końcu tego nie wytrzyma. A w wyborach rozliczy wszystkich!!@@@ Chcemy i mówimy o zwiększeniu urodzeń dzieci, jakie im zapewnimy warunki życia, jaka przyszłość.???? Proponuję żeby Politycy spróbowali chociaż prze 1 miesiąc przeżyć za nasze pensje , i wtedy możemy porozmawiać, a może i można i nauczą nas jak to robić?>?!!@@@
~mako 10-03-2011 9:42
09.22 ma rację.To na przykładzie Piechowic.W MOPS w Piechowicach nie ma żadnego wywiadu środowiskowego-dupy nie chce się ruszyć tym nikompetentnym paniom a szczególnie kierowniczce.Biedny nic nie dostanie,a pijaczki i ci co nie chce im się pracować-owszem.Juz dawno na zbity pysk powinien burmistrz wymienić skad MOPS-u.
~krzysiekM 10-03-2011 9:44
Można było wybrać R.Prystroma...tyle,że nie byłoby wtedy tramwajów!
~Bezrobotny 10-03-2011 9:56
Woda drożeje co roku.Jest rok wyborczy.pani poseł robi PR aby załapać się do Sejmu.Gdzie była do tej pory,gdy drożała woda w KSWIK-u i w Jeleniej..Natomiast Wodnik wymaga kontroli i to z prawdziwego zdarzenia.Trzeba w końcu poznać koszty Wodnika.W tym roku radni nawet nie otrzymali wniosku taryfowego jak było w poprzednich latach.Nasmutniejsze jest to że wybrańcy narodu, nie upomnieli się o ten wniosek.Gro z nich czyli radnych sprawia wrażenie braku znajomości podstawowych pojęć z ekonomii,amortyzacja ,odpisów itp. Takich wybraliśmy i będą nam umilać życie przez najbliższe cztery lata.
~zBIGs 10-03-2011 10:53
W pełni popieram "Bezrobotnego". Widziałem tę sesję i totalny brak merytorycznej reakcji radnych na taryfę i wycięcie dopłat. Gdyby tak od jutra(z dnia na dzień) ceny benzyny wzrosły o 36%, to co by się działo?
~jeż 10-03-2011 11:10
beznadzieja systemowa i personalna- najgorsze w tym, że ludzie o tym decydują a póżniej narzekają
~Jedrzej 10-03-2011 11:25
Gdybyście chodzili na wybory byłoby zupełnie inaczej.A tak macie to co macie !.
~zBIGs2 10-03-2011 11:33
A teraz news: monopolista wodnik wyróżniony po raz drugi nagrodą GAZELA BIZNESU. Jawna kpina z mieszkańców miasta. Ile to kosztuje? Coś wiem o tym.
~prawda na100 10-03-2011 11:52
zachciało się głosować na PO i psioczyć na PIS to cierpcie - sojusz lewacki też niestety obiecuje dużo cudów wiele zdziała
~i co z tego 10-03-2011 12:03
Racja ~Bezrobotny miejmy nadzieję że może teraz posłanka zajmie się KSWIK z Mysłakowice co być może są jej znane. rekord Polski w Podgórzynie Ceny wody i ścieków [ dla gospodarstw domowych ] www.cena-wody.pl Podgórzyn prowadzi. Rekord Polski. Radni i Wójcina na to się zgodzili przeciw współmieszkańcom.Mają duży zbiornik wody pitnej Sosnówka a płacą najwięcej w Polsce.
~ 10-03-2011 12:13
woda o 36% w gore ???!!!! toz to rozbuj w bialy dzien !!! Cieplice jak z samej nazwy cieple wody leza na wielkim zbiorniku cieplych wod wielkosci wiekszej niz cala jelenia gora ! wody tej starczyloby na setki lat ! czy nie mozna zrobic systemu ocieplenia i zasilania cieplej wody wlasnie dzieki tym zlozom ? ale po co komu taka inwestycja ? lepiej rewitalizacja parku wymiana dobrych nawierzchni spacerowych w wielu miejscach miasta !!! ciagle wydatki na samorzady i nic nie robiace spoldzielnie mieszkaniowe ! ale od zawsze jeleniogorski urzad mial wlasne prawo . nawet ogolnopolskie dzienniki ustaw sa niczym dla nich . oni mieli , maja i beda miec wlasne prawo . prywatne miasto
~ 10-03-2011 12:17
jezeli policzyc 36% podwyzki za wode pitna + 36% za scieki to daje 72% calkowitej podwyzki !!!! CZY KTOS SIE ZASTANOWIL NAD TYM ?!!!!! jesli rachunek za wode byl 100zl to teraz 172 za ta sama ilosc ? podatek poszedl w gore o 1% to skad taka podwyzka ????
~jg 10-03-2011 15:51
Pani poseł ma rację!!!!!
~olo 10-03-2011 17:07
Ciocia dobra rada sie odezwala, widać wybory sie zblizaja. Gdyby Ciocia dobra rada będadz wójtem wiecej inwestowała w infrastrukture gminy to jej mieszkancy nie musieliby teraz tyle płacic za wodę i ścieki
~gorater 10-03-2011 17:09
W KSWIK-u to najpierw powinna się pojawić Inspekcja Pracy a póżniej prokurator !!! A wiecznie pijanym zespołem fachowców z czerwonego auta kręcącego się po okolicach to chyba Policja..............
~Obywatel 10-03-2011 17:28
Popieram i mam nadzieje że nie będzie jedynie przyjęty do wiadomości list pani posłanki lecz da do myślenia radnym Jeleniej Góry.
~ 10-03-2011 18:49
Tu by była potrzebna wojna domowa !!!
~Pronto 10-03-2011 18:59
czysty PR, zbliżąją się wybory to trzeba stać po stronie ludu. Radze zapoznać się z artykułem z dolnośląskiego dodatku do wyborczej a omawiającym działalność słynnej szwagierki byłego Prezydenta m.J.Góry Pana Obrębalskiego .Próba przekrętu na 12 mln.,za karę woj.dolnośląskie ma obcięta dotację Unijną ,wszystko dzięki czystym rękom członków PO. Jedyna nadzieja to emigracja do Niemiec po 1 Maja. Jeleniogórzanie do nauki języka i pokazać gest kozakiewicza .
~do mako 10-03-2011 19:24
w tych piechowicach niezły bajzel macie po tych wyborach, co do mopsu w pełni popieram, wszystkie panie po jakichś kursikach
~cichy789 10-03-2011 20:22
Ooo wybory blisko, zaczęła się kiełbasa wyborcza.
~xoe 10-03-2011 21:11
Chamstwo w państwie, Wybory się zbliżają, a to bezpłatna autreklama co zwykłemu zjadaczowi chleba pomoże tyle co kadzidło!!!
~i tak 10-03-2011 22:28
Zapewne podwyżka cen będzie przez firmę Wodnik tłumaczona przyszłymi inwestycjami - a tak na marginesie na mojej ulicy już kilka ładnych miesięcy woda wylewa się cienką strużką z hydrantu tworząc w koło malowniczą i wieczna kałużę, ale właściciela to nie interesuje - przecież odbiorcy pokryja straty a ceny wody mamy wyższe niż w Warszawie - ciekawe dlaczego?
~dudecze 8-04-2011 10:17
wybory tuż za pasem trzeba pomydlić oczy wyborcom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Odpust na Śnieżce

Nowy radny w Kowarach

Śmierć na żwirowni

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%