MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Posłanka Czernow o sprawach bieżących

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 stycznia 2016, 19:45
Aktualizacja: 19:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (11.01) posłanka Zofia Czernow spotkała się z dziennikarzami, by opowiedzieć o zagrożeniach, jakie jej zdaniem płyną z polityki partii rządzącej. Polityczka Platformy Obywatelskiej odniosła się m.in. do kwestii ustawy medialnej, zmianach w szkolnictwie oraz policji.

- Ograniczenie subwencji na nauczania domowe to bardzo zła decyzja – mówiła Z. Czernow. - Dotyczy to najbardziej wrażliwej grupy, a więc dzieci chorych, które nie mogą korzystać z publicznych szkół – dodała podkreślając, że w skali kraju nie są to wielkie pieniądze, a robiona jest krzywda rodzicom i ich dzieciom.

Posłanka odniosła się również do sprawy sześciolatków, których rodzice będą mogli decydować czy wysłać swoją pociechę do szkoły, czy ma pozostać w przedszkolu. - Trzeba zauważyć, że był to projekt poselski, który nie wymagał uzgodnień międzyresortowych, a także brakowało opinii, m.in. Związku Nauczycielstwa Polskiego – tłumaczyła. - Największym nieporozumieniem jest wprowadzenie możliwości powtarzania pierwszej klasy. Byłam w większości szkół na pasowaniu pierwszoklasistów, obserwowałam dzieci 6-letnie, a nawet 5-letnie, które są przygotowane, by rozpocząć naukę. Większość rodziców nie wie jaką edukację wybrać dla dziecka. Na przykładzie Jeleniej Góry mieliśmy taką sytuację, że wszystkie dzieci miały zagwarantowane miejsce w żłobku, czy przedszkolu. Teraz 6-latki, które zostaną w przedszkolach spowodują, że dla dzieci 3-letnich zabraknie miejsc – argumentuje Zofia Czernow.

Kwestię „małej ustawy medialnej” posłanka PO określiła jako wrogie przejęcie. - Przed nami jest prawdziwa rewolucja w polskich mediach, która nastąpi w ciągu 2-3 miesięcy. PiS bardzo szybko chce przejąć media publiczne, by eliminować krytykę na ich poczynania – stwierdziła Z. Czernow.

W sprawie ustawy o policji Zofia Czernow zauważa, że jest konieczność zmiany przepisów z uwagi na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z czasów rządu partii Ewy Kopacz. - Żądamy bardziej precyzyjnych zapisów – mówiła. - Brak doprecyzowania, co to są „dane internetowe” 10 lat temu co innego oznaczało, a teraz to jest bardzo pojemne słowo – dodała sugerując, że powinien w tej sprawie wypowiedzieć się GIODO.

Na zakończenie Zofia Czernow wyraziła zadowolenie z nadchodzącego zwycięstwa Grzegorza Schetyny w wyborach wewnątrzpartyjnych. - Już w Sejmie obserwuję zmniejszenie emocji wśród posłów, bo te podziały przenoszą się na Sejm. Jestem pewna, że uda nam się przełamać wszelkie opory, bo to Platformie bardzo zaszkodziło – wyznała posłanka PO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Trwa "Davos" w Karpaczu

To było bezpieczne?

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~ 12-01-2016 20:10
Odniosła się Pani Poseł Czernow i co w związku z tym? Poznałem Pani stanowisko. I co z tego? Pogadała Pani i nic więcej. Ja nie płacę podatków na Pani dietę za gadanie, tylko za realne konstruktywne działania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Inspektor 12-01-2016 20:13
Pani poseł o JG nic nie powiedziała?Jak działa na rzecz naszego regionu.Streszczenie tego co w kraju się dzieje to wiemy .Przynajmniej ja nie oczekuje komentarza poseł Czernow do obecnej sytuacji .Natomiast co dla regionu i mieszkańców jak najbardziej,bo po to została wybrana
~ja 12-01-2016 20:20
mój poprzednik ma 100% rację---prosto napisane i jasno we wszystkim
~ 12-01-2016 20:30
Nic dodać nic ująć żenada p Czernow Bobr i Kilimandżaro
~nbvg 12-01-2016 20:56
co pani zrobiła aby zwykli polacy jeleniogórzanie zarabiali po 1200euro na miesiąc ? nic ? my zwykli jeleniogórzanie chcemy pracy ale za 1200euro a nie za 1200zł. co pani może z tym zrobić żeby w marketach i tych fabryczkach które są w jeleniej górze zaczęli zatrudniać na pełny etat a nie na 3/4 i zaczęli płacić po 1200euro na miesiąc jesteśmy w unii więc chcemy tego samego co tam mają - to wy pseudopolitycy zrobiliście z polaków 2sort ludzi - ile będzie wynosić pani emeryturka ?
~kju 12-01-2016 20:57
pani zofio wy też mieliście media w swoich rękach żeby móc manipulować i kłamać - jesteście tacy sami jak pis
~ 12-01-2016 21:40
Niestety wszyscy którzy rzadzili do tej pory mieli media w kieszeni czy SOLIDARNOŚĆ , UW , SLD , PO czy PIS i nie tylko media zapomniał bym o PZPR !!!!!!!!!!
~Wooooow!!!!!!! 12-01-2016 22:40
Ależ Amerykę odkryła!!! Należy się nobel!!!!
~Schengen 12-01-2016 23:30
Od początku "kariery" politycznej nic merytorycznego czy twórczego. Fajny układ towarzyski i sympatia partyjnych przyjaciół. Oby ostatni raz pozwoliły zaistnieć na cztery lata tej Pani. A co do mediów... Po co narzekać - zacząć myśleć. Czy zawsze trzeba kupować to co jest reklamowane ?
~kikus 12-01-2016 23:33
5 galerii handlowych w takim miescie jak jg to jest to co nam zaoferowaliście - region turystyczny, zamieniony w folwark handlowy z kilkoma wiekszymi ale nie bardzo zakładami pracy - niestety mało zróżnicowane branżowo stąd wielu wyjeżdża a zarobki takie jak w całej Polsce
~do kikus 13-01-2016 0:05
Ogarnij się bo tkwisz mentalnie w latach 70-tych XXw.,galerie to prywatne inwestycje takie same jak pizzeria pani basi czy zakład pogrzebowy pana stefana-tego nie oferują ci politycy,to inwestycje przedsiębiorców.K.. ale ta komuna narobiła kalek mentalnych jak ty.
~do 21:40 13-01-2016 6:50
SOLIDARNOŚĆ , UW , SLD , PO, PSL czy PIS to właśnie popłuczyny i spadkobiercy PZPR.
~q 13-01-2016 7:51
Posłanka Czernow popisała się Jelenią Górą przy propozycjach miast dla TK, nie zauważając, że to były drwiny i chęć upokorzenia TK... (było się w TV przez 0,55min??? -BYŁO!) No cóż... jacy posłowie taki Sejm, jaki Sejm taki Rząd... Posłanko Czernow, kiedy będzie normalna droga z J.Góry do Wrocławia???, kiedy będą zrobione tory kolejowe z J.Góry do Wrocławia, kiedy będzie Pendolino??? Co zrobić z permanentnie zakorkowanym skrzyżowaniem (wiadomo którym -Pani nie stoi codziennie w korkach, więc Pani nie wie...)??? To są sprawy bieżące dla Nas, a nie PISowska retoryka i zamordyzm oraz tematy zastępcze...
~mama_jg 13-01-2016 8:24
ooo tak, jeden żłobek miejski w JG zapewnia miejsca dla wszystkich dzieci :-) śmiech na sali!
kazimierzp 13-01-2016 9:37
Radny rady miejskiej zajmuje się swoim miastem, radny sejmiku wojewódzkiego zajmuje się sprawami swego województwa, poseł na sejm Rzeczypospolitej Polski powinien zajmować się sprawami kraju! Sprawami swego regionu, miasta powinien się interesować i gdy dzieje się "mu krzywda" interweniować i tak akurat pani poseł działa! Bezmyślne dowalanie przez hejterów, aby tylko dowalić świadczy jedynie o znikomej znajomości, że nie powiem bezmyślności, tak piszących. Ale cóż internet to "trochę" takie szambo w którym niektórym wydaje się że jak kogoś obrzuci gó.nem to sam nie śmierdzi - śmierdzi ale tu w większości anonimowo! Choć chyba za chwilę już nie bo PiS szykuje podobno inwigilację internetu.
~Gość 13-01-2016 10:43
Poslance Czernow już podziękujemy ,8 lat stagnacji a teraz tylko lżenie rządzacych wstrętne PO oszołomy nic nie robiące tylko korupcja i braniee diet poselskich ,jeczenie teraz ze kolesie leca ze stołków Czernow wykończyła Anilucx i teraz co niby chce jeszcze może do TV na spikerke ale cóż PO gonili PO dziadów.
~dziadyga_polski 13-01-2016 10:48
Na szczęście to już ostatnia kadencja posłanki Czernow. Swego czasu bawiący się w prezydenta RP Lech W. popisał się w mediach takim aforyzmem: "Dobrze się stało, że się źle stało" I to pasuje do posłanki Czernow. Bowiem dla Jeleniej Góry dobrze się stało, że się źle stało, że posłanka Czernow jest posłanką. Dobrze, bo jest daleko od miasta, źle, że w ogóle jest posłanką. A tu mamy przykład politycznego bełkotu, nie wiadomo, w jakim celu, ot, choćby z sześciolatkami. Posłanka Czernow zapomniała dodać, że sześciolatki mogą iść do szkoły, o ile taka będzie wola rodziców. Reszty szkoda komentować.
~dziadyga_polski 13-01-2016 11:02
Na szczęście to już ostatnia kadencja posłanki Czernow. Swego czasu bawiący się w prezydenta RP Lech W. popisał się w mediach takim aforyzmem: "Dobrze się stało, że się źle stało" I to pasuje do posłanki Czernow. Bowiem dla Jeleniej Góry dobrze się stało, że się źle stało, że posłanka Czernow jest posłanką. Dobrze, bo jest daleko od miasta, źle, że w ogóle jest posłanką. A tu mamy przykład politycznego bełkotu, nie wiadomo, w jakim celu, ot, choćby z sześciolatkami. Posłanka Czernow zapomniała dodać, że sześciolatki mogą iść do szkoły, o ile taka będzie wola rodziców. Reszty szkoda komentować.
~WYRZUTEK 13-01-2016 11:19
Jeszcze znana zofija powinna wspomnieć o zdewastowanym i rozkradzionym przez komuszą szajkę mieście Jelenia Góra, a tak przy okazji ile kasy przyjęła za "Anilux" Mam nadzieję że doczekam tej chwili w której te stado krętaczy i cwaniaków złotoustych zostanie rozliczone z tych wszystkich przekrętów.
~politykant 13-01-2016 11:27
Kobita powiedziała co wiedziała, ale co zrobiła w tych sprawach nic nie powiedziała. O tzw. prawdach oczywistych wszyscy wiedzą, więc po co bełkotać po raz kolejny. Powiadają, że największy sukces prez. Zawiły polega na wyekspediowaniu Zofii Czernow do Sejmu. Jako prezydent sam teraz kieruje i odpowiada i to w dużym stopniu przyczyniło się, że przeszedł na kolejną kadencję.
~ 13-01-2016 13:35
Karierowiczka.
~@ 13-01-2016 14:10
Ludzie! Przecież PiS wygrał wybory, i możemy gadać, co się nam podoba (demokracja!), a "oni" zrobią, co zechcą! Swoją drogą: co to za nowomowa: "polityczka"? Proszę nie obrażać Pani Zofii!
~JanuszJG 13-01-2016 15:16
13-01-2016 07:51 | ~q |: Remont linii kolejowej nr 274 na odcinku Jelenia Góra - Wrocław Główny jest wykonany 80% i obecnie trwają prace na odcinku Janowice Wielkie - Marciszów i okolice Smolca. Sprawa z kursami Pendolino wygląda tak, że na przedłużenie trasy Pendolino do Jeleniej Góry musi zostać wydana zgoda z UE, która według mojej oceny jest tylko formalnością.
~Bezdomny 13-01-2016 16:06
Po co narzekacie na piękną Zofiję,to wyście ją wybrali a teraz larum!
~ 13-01-2016 16:32
Jakoś nic nie mówiła o Kilimandżaro co to wstyd o tym mówić?
~ 13-01-2016 17:01
Do Bezdomny - ja jej nie wybierałem a ci co wybrali p Zofje dobrze wiedzą co zrobiła dla J GÓRY za czasów SLD szmal zrobi wszystko !!!!!
~ 13-01-2016 17:35
Mnie jest za nią wstyd że taka własnie osoba pochodzi z Jeleniej Góry i przynależy do PO najbardziej zakłamanej partii jaka była,Czy rozumie to co mówi? co czynią ?Nie obce im grabienie obłuda kłamstwa mówienie z innymi aby ich zagłuszać Przeciez tak perfidnych cynicznych bezczelnych bezlitosnych i najgorszych ludzi nie było od wieków I do tej grupy należy z Jeleniej Góry ta kabieta.Smie jeszcze zabierac głos i coś bełkotać bo ludzie ciemni to posłuchają takiej uczonej persony i wskrzeszą trupa tj PO ..chociaż tyle nagrabili- podłych niszczycieli ludzi.Wreszcie trochę poznamy prawdy co zrobili Odejdzćie wreszcie bo jesteście znienawidzeni nie chcemy was słuchać widzieć zniknijcie z naszego zycia Precz! Zabiezcie jeszcze tę nawiedzoną Kamile od Petru bo to wasz miot i sort
~ 13-01-2016 17:58
Dlaczego p. z Wonika szef udzielił pożyczki dla TBS w poprzednim okresie było to 500.000 zł. To woda-ścieki maja obniżkę mieć bo kasa była,teraz gdzie ona jest?.
~wydajny przez sądy na usługa 13-01-2016 20:07
Wolałem Panią z rudymi kasztanowa tymi włosami ale teraz z bland to mi siękojarzy kawałami o bląddynkach. Coś tam bląd a może blond i dynda raz w prawo to w lewo a niekiedy wokoło. Nic dodać nic ująć tylko pro pro propaganda w biurze poselskim te fotki do mediów? CZY wizyta pod publiczne której nie ma.ps.ma pani miejsce ........tam.....tam.....tam. Bóg zapłać oszustom i manipulantom.
~ 13-01-2016 20:11
Do 17.35 Ty masz swoich wazelinę i marionetkę na sznurkach Jarka, Macchalek i Mroza i super lachę Pawłowicz i innych czubków z tej partii,wzięła Bozia rozum i tyle !!
~maria123 13-01-2016 20:30
jesli pani Czernow jest taka beznadziejna to dlaczego mieszkańcy jelonki ja wybrali ?? oczywiscie pani poseł jest dziecinnie śmieszna jak krytykuje zawłaszczanie mediów gdy przez 4 lata bała sie odezwać choć raz by bronić prawdy gdy rządziła jej nowa partia albo gdy 6 mln podpisów wyrzucił sejm razem z nia do kosza i tu straciła cały swój autorytet osoby z charakterem..szkoda
~ 15-01-2016 12:54
do Marii123 Wybrali ją bo głupi ma szczęscie bo to takie ciche nieboże bo starsi ludzie nie a...lizuja spraw i machaja reką "a niech tam" bo uwazają ze PIS to smok który ich zje bo w telewizji tak mowią itd itd ale sama piszesz jak PO działa Jaka jest sugestia to podobno studenci odpowiedzieli że Polska jest na 4-5 miejscu w Europie w wys bodajże pro .nar. a jest na chyba 15.Może nie pamietam liczb ale chodzi jak gadanina 24 godz w telewizji o sukcesach PO zadziałała na kogo? ... poszukujacych wiedzy studentów
~Cieplik2 17-01-2016 10:08
Pani Zofio dla mnie nie jest pani żadnym autorytetem,z panią jest tak jak z katolika przejść na świadków Jehowy,człowiek raz ochrzczony nie zmienia wyznania .a pani?
~ 24-01-2016 9:18
Pod pierwszym wpisem i wiekszoscia pozostalych chetnie sie podpisze. A z Panem Kazimierzem sie nie zgadzam. Mialam okazje przyjrzec sie pracy Pani Zofii i wielu innych osob "z pierwszych stron gazet" zwykle jak to sie mowi popularnie "bicie piany". Smutne , zalosne, na pokaz itp itd
~kilimandzaro 26-01-2016 12:34
zośka wkurzona bo obcięto sponsoring jej wypraw do ciepłych krajów... Jak ja tego babska nie znoszę! Ona chętnie przepisałaby się do PiSu, a za 4 lata gdzieś do nowoczesnej, w zależności od słupków poparcia społecznego. Jak ten babsztyl jest żenujący

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
765
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%