MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Poseł Szmajdziński na podsłuchu

Wiadomości: JELENIA GÓRA/KRAJ
Sobota, 9 lutego 2008, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego inwigilowała posła regionu jeleniogórskiego Jerzego Szmajdzińskiego, wicemarszałka Sejmu. Funkcjonariusze ABW mieli też dokonać przeszukania jego mieszkania.

Donosi o tym sobotnio-niedzielna Polska Gazeta Wrocławska powołując się na relację Radia Zet. ABW skorzystała z tych metod w śledztwie dotyczącym sprzedaży rządowych mieszkań po zaniżonej wartości.

Dla Jerzego Szmajdzińskiego sprawa pozostaje na razie tylko medialnym doniesieniem. Wicemarszałek zwrócił się do ministra sprawiedliwości oraz do szefa ABW z prośbą o wyjaśnienie.

Dla lewicy to kolejny dowód na polityczne zaangażowanie agend rządowych. Z kolei sam Szmajdziński nie ukrywa, że mieszkanie na warszawskim Wilanowie kupił w 1991 roku od Urzędu Rady Ministrów i zapłacił wg obowiązujących wówczas stawek. Dysproporcja w cenie wzięła się stąd, że umowę notarialną spisano po denominacji złotego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

bryŻid bardot 9-02-2008 9:40
zawsze wiedziałam, że jego koniec kiedyś nastapi i wyjaśnią się sprawy, o których się głosno plotkuje, jak to - do kogo należy paulinum...?
~ 9-02-2008 10:36
Pan Szmajdziński nie jest posłem regionu jeleniogórskiego (co już nie raz udowodnił), tylko w w regionie jeleniogórsko-legnickim zawsze ma 1 miejsce na liście SLD/LiD.
~hrabia 9-02-2008 12:22
Po co podsluchiwac tych poslów , przeciez oni bajki plotą maja pelny wypas socjalny i biorą grube siano w wora budżetowego który napelniaja wysokimi podatkami Ci co jeszcze nie wyjechali na zachód.
~Uparty czlowiek 9-02-2008 22:04
.......a moze tak pana szmajdzinskiego zapytac o inwigilowanie polakow przed 1989 rokiem ??? Do dzis mam blizny od slusznego rzadu PRL i takich towarzyszy jak pan szmajdzinski . Mala litera nie jest przypadkowa....
~razdwatrzy 9-02-2008 23:21
podsłuchiwanie jest bez sensu .... to stara wyga ..... co ma powiedzieć - to mówi osobiście i "na uszko" ... lub informuje gestami i każe się domyślać ... biada temu co się nie domyśli ....
~prof. Nilsson 10-02-2008 12:38
Ciekawe, co zrobił ze swoim laptopem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkali się z Beatą Kempą

Przez Izery po trójkącie

Tablica przy szlaku

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1420
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%