MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Poseł na dozorcę

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 29 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:02
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Skrobanie ścian, malowanie schodów – to zadania dla byłego posła.
Jedna ze wspólnot mieszkaniowych w Lubaniu chce zatrudnić parlamentarzystę w charakterze dozorcy.

Oferta została zgłoszona do urzędu pracy. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej z ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 6 dał ogłoszenie w prasie i lokalnej telewizji, w którym proponuje pracę dozorcy byłemu parlamentarzyście.
– Ogłoszenie jest jak najbardziej poważne – zapewnia Ryszard Zioła, emerytowany policjant i przewodniczący wspólnoty. – Ofertę złożyliśmy także do powiatowego urzędu pracy – dodaje.

Dlaczego? – Nasz budynek jest bardzo zaniedbany. Przez lata, mimo że płaciliśmy czynsz, nikt u nas nic nie robił. Od 4 lat gospodarujemy sami – mówi szef wspólnoty.
– Oni nam przed wyborami obiecywali pracę, ale jakoś im nie wyszło, więc teraz my pokażemy, że jak się chce, to można – przekonuje złośliwie Ryszard Zioła. – Nie wolno nam zmarnować doświadczenia i kontaktów byłych parlamentarzystów.

Od chętnego na stanowisko dozorcy wymagana jest znajomość języków obcych i procedur unijnych. Przydadzą się przy pisaniu wniosków o pieniądze z funduszy UE, np. na remont elewacji domu.
W regionie jeleniogórskim jest tylko dwóch posłów, którzy po tej kadencji żegnają się z parlamentem. Z Lubania jest Michał Turkiewicz.
– To zwykła złośliwość – mówi zainteresowany. Podobnego zdania jest drugi z byłych parlamentarzystów, Olgierd Poniźnik. – Nie będę tego nawet komentował – odpowiada.

Turkiewicz nie ma jeszcze sprecyzowanych planów zawodowych. – Jestem w trakcie porządkowania swoich spraw i muszę przyznać, że nie rozglądałem się jeszcze za nową pracą. Myślę, że ze swoją wiedzą i doświadczeniem nie powinienem mieć z tym problemu – dodaje.
Michał Turkiewicz jest szefem Euroregionu Nysa w Jeleniej Górze, ale funkcję tę pełni społecznie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Walczyli o Puchar Wójta

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Skalne ławki pod Szrenicą

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
137
Tak
40%
Nie
53%
Nie wiem
7%