MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Porządzą i podzielą

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 listopada 2006, 23:37
Autor: TEJO
Najwięcej Miłosz Sajnog – najmniej Tomasz Rola. Jakie poparcie zyskali poszczególni kandydaci w wyborach na prezydenta miasta? Kto zasiądzie w ławach rajców?

Na zwycięzcę pierwszej tury Miłosza Sajnoga ze Wspólnego Miasta głosowało 9757 jeleniogórzan. Marka Obrębalskiego z Platformy Obywatelskiej poparło 7878 wyborców. Józef Kusiak przekonał do swojego programu 5666 mieszkańców miasta.

Dalsze pozycje zajęli: Ireneusz Łojek z Prawa i Sprawiedliwości (2731), kandydat niezależny Eugeniusz Piotrowski (2197), Roman Kwaśnicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego (684), Ryszard Gronowski z Samoobrony (323) oraz Tomasz Rola z Ligi Rodzin Polskich (299).

26 listopada w drugiej turze wyborów zmierzą się Marek Obrębalski (PO) oraz Miłosz Sajnog (WM) – w alfabetycznej kolejności nazwisk.

<b> PO górą </b>
Jak już wspominaliśmy, wybory do rady miasta wygrała Platforma Obywatelska. Jej klub będzie liczył siedmiu radnych. W ławach rajców PO zasiądą: Zbigniew Sawicki, Wiesław Tomera, Piotr Miedziński. Marek Obrębalski, Krzysztof Czerkasow, Jerzy Łużniak oraz Hubert Papaj.

Po pięć mandatów przypadło Wspólnemu Miastu oraz Lewicy i Demokratom.
Po lewej stronie zasiądą: Józef Kusiak, Józef Sarzyński, Jerzy Pleskot, Zbigniew Ładziński oraz Cezariusz Wiklik, który zyskał poparcie w 4. okręgu wyborczym (Cieplice), choć startował z ostatniego, 12. miejsca.

Po przeciwnej stronie miejsca w sali rajców zajmą radni Wspólnego Miasta: Danuta Wójcik, Janusz Lindner, Bożena Wachowicz-Makieła, Anna Ragiel oraz Miłosz Sajnog.

Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będą Józef Zabrzański, Ireneusz Łojek
Wojciech Leszczyk oraz Krzysztof Mróz.

Zofia Czernow, była prezydent miasta i była przewodnicząca rady miejskiej, dostała się do rady z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Dom. Wprowadził on także do rady Dorotę Dobek.

<b> Kto złoży mandat? </b>
Powyższa lista na pewno ulegnie zmianie, ponieważ dwóch rajców – Marek Obrębalski i Miłosz Sajnog – wystartuje, jak wspominaliśmy, w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zwycięzca będzie musiał złożyć mandat radnego, a jego miejsce zajmie następny kandydat, który w tym samym okręgu otrzymał największą liczbę głosów.

<b> Łużniak szefem rady? </b>
Pojawiają się już pierwsze spekulacje o tym, kto zostanie przewodniczącym rady miejskiej. Tradycyjnie jest to przedstawiciel zwycięskiego ugrupowania. Spore doświadczenie samorządowe ma Jerzy Łużniak, dla którego będzie już to trzecia kadencja w radzie. W poprzedniej (startował z Komitetu Jeleniogórzenie z Zofią Czernow) sprawował funkcję przewodniczącego komisji gospodarki komunalnej.

Wiceprzewodniczący zostaną wybrani zapewne spośród rajców Wspólnego Miasta oraz Lewicy i Demokratów. W kuluarach mówi się o Annie Ragiel ze Wspólnego Miasta (w poprzedniej kadencji była radną Sojuszu Lewicy Demokratycznej) oraz o Józefie Kusiaku, Józefie Sarzyńskim i Jerzym Pleskocie z SLD (ustępującym prezydencie i zastępcy prezydenta i byłym przewodniczącym rady miejskiej Jeleniej Góry).

Trudno ocenić, czy rajcy poradzą sobie szybko z wyborem. Na początku poprzedniej kadencji było z tym sporo kłopotu. Przewodniczącą rady chciała zostać Grażyna Malczuk, ale nie została wybrana. Dopiero po kilku głosowaniach szefem rajców został Jerzy Pleskot.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Identyfikacja wizualna

Wkrótce święto kolorów

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~kazimierzp 14-11-2006 0:26
Jak znam życie to do czasu wyborów nowego Prezydenta nie będzie ostatecznych decyzji co do funkcji w samej Radzie Miejskiej!
~po juz dzieli 14-11-2006 0:52
po juz zaczeło podział stołków...
~Jacky 14-11-2006 1:36
Ciekawe za ile można kupić prezydenturę naszego miasta?? 200-300 tysięcy zlotych. Pewnie tyle kosztowala kampania czlowieka z nikąd. A kto za to zapłaci? Pan, Pani, tak, ....Pan też. Moje przekonaie graniczy praktycznie z pewnością że "chłopaki" jak dorwą się do władzy to sobie to odbiją. DLATEGO GŁOSUJĘ NA OBRĘBALSKIEGO
~jeleniogórzanka 14-11-2006 2:29
Zbigniew Sawicki? No cóż żonka ciągnie za sobą męża. Tak jak ona nic nie zrobiła dla Jeleniej Góry będąc posłanką, tak on nic nie zrobi będąc radnym. Tam tylko kasa się liczy! Bożena Wachowicz-Makieła? Kiedyś członek SLD, a tera trafiła do Wspólnego Miasta? Nie lubię chorągiewek!!!!
~MS 14-11-2006 6:56
nie wierzę,że coś się zmieni w naszej Jelonce, trzeba chyba pakować walizki iruszać na WYSPY
~wyborcza kpina 14-11-2006 8:00
No tak Sajnog przeszedł tylko nikt nie wspomniał ze jego komitet placil naszym jeleniogorskim lumpkom za glos na niego czy to jest uczciwe????? mam nadziej ze to ujży swiatło dzienne i wkoncu wszyscy sie przekonaja..
~bibs 14-11-2006 8:20
A widzieliście radną WM - Panią Wójcik - największą kszykaczke z targowiska??? Nie poznałem tej kobity, nawet jej Sjagon za fryzjera zapłacił i paznokcie wyczyścił. BUAHAHAHAHAHAHAHA
~jak to przeszła ?? 14-11-2006 8:33
Pani Bożena Wachowicz Makieła to chyba jakaś "Latawica" skoro tak sobie lata z jednej parti do drugiej, a swoją drogą to ciekawe na co ją wział Pan Sajnog/Prystrom skoro tak się jej spodobało:).Szanowna Pani trochę godności i kultury osobistej my mieszkańcy, my wyborcy prosimy jak nie wiesz co masz robić to nie rób nic!!!, gdyż zaraz się okaże że i tu się Pani nie podoba i co w tedy do PiS-u???.... żenada ja również nie lubię chorągiewek!!!
~Lysy 14-11-2006 8:39
Niestety kampania wrze, plakaty na miescie, ulotki, spoty, auta z nazwa czlowieka o ktorego istnieniu 2 miesiace temu nikt w Jeleniej nie wiedzial... fajnie, szkoda tylko ze sztab wyborczy ma jeszcze nie poplacone faktury na spore sumy... i co teraz, znow przyjdziecie z zamowieniem??? Najpierw za[placcie co zalegacie, a nazbieralo sie tego sporo i to pewnie w wielu miescach???
~dobity 14-11-2006 8:56
Zróbmy coś dla jeleniej - nie głosujmy na sajnostroma!
~Wyborca 2006 14-11-2006 9:01
Panie Sajnog!Czy Pan grał uczciwie raczej nie.Członkowie Pana stowarzyszenia rozsyłali smsy podczas ciszy wyborczej.Oto jeden z nich.Pamiętaj!Oddaj swój głos na Miłosza Sajnoga to nasza wspólna szansa!Lista numer17 Wspólne miasto.Wyślij to do czterech osób a będą to dla Ciebie obfite cztery lata!Te lata może będą obfite dla Pana i pana stowarzyszenia bo ja klepałam i będę klepac biedę.To jest dojście po trupach do władzy.W tej sytuacji pozostał tylko Pan Obrębalski.Mam nadzieję ,że przemyśli Pan to co napisałem i wytłumaczy Pan swoim członkom stowarzyszenia że jak władza to nie po trupach.Pozdrawiam
~jeleniogórzanin 14-11-2006 9:02
Chciałbym odpowidzieć zawistnej ,,jeleniogórzance'', że tyle co zrobiła Pani Poseł Sawicka w tak krótkim czasie to nie dokonał jeszcze nikt.
~Wiesław Tomera 14-11-2006 9:09
Wszystkim , którzy mi pomagali w kampanii wyborczej i tym którzy na mnie głosowali serdecznie dziękuję. Mój sukces , a jest nim osiągnięcie wyniku dwa razy lepszego niż przed 4 laty, traktuję jako uznanie dla mojego zaangażowania na rzecz pozytywnych zmian w mieście i na Zabobrzu . Wybór traktuję przede wszystkim jako zobowiązanie do dalszych działań , w których będę się kierował moim hasłem wyborczym : "mnie wybierasz - ode mnie wymagasz". DZIĘKUJĘ !!!!!
~Polo 14-11-2006 9:22
Na Obrębalskiego , w życiu nie głosujcie. Jego stara od paru lat służy u Kusiaczka.
~raf 14-11-2006 9:24
Z przykrosscia musze napisac to co mysle o naszych wyborach. byly nie udane jedyne co dobre to ze pan kusiak nie wygral i postarajmy sie zeby mial jak najmniejszywplyw na to co bedzie sie dzialo w naszym miescie.
~beki 14-11-2006 9:31
Wiesław, zacznij pracować a nie pisać! Pamiętaj, że masz kontrolę!
~PO grzani 14-11-2006 9:33
Wszystko co POtrafią POplecznicy z PO to POkrzyczeć w internecie na Miłosza Sajnoga. Tymczasem już wczoraj pani Sawicka i pan Obrębalski gośicili na Wojska Polskiego w siedzibie SLD, gdzie porozumieli się z Józefem Kusiakiem. Wybór Obrębalskiego to Kusiak wiceprezyent, tak jak w Warszawie wybor Gronkiewicz to wiceprezydent Borowski.
~PSL = normalnie 14-11-2006 9:55
Jestem pracownikiem w siedzibie K.W. PSL przy Wojska Polskiego (w budynku, w którym siedzibę ma również K.W. SLD) w Jeleniej Górze i wczoraj widziałem jak PO dogadywało się z SLD, czego konsekwencją były późniejsze zapewnienia Pana Gorzałczyńskiego o poparciu dla Obrębalskiego. Mogę tylko dodać, że po wygraniu Obrębalskiego v-ce prezydentem na pewno bedzie ktoś z SLD i wcale nie musi to być Kusiak (co by nie rozwścieczyć za mocno wykołowanych wyborców)
~ja 14-11-2006 9:56
Proponuję PO w drugiej turze wyborów, aby zwróciła uwagę na mężów zaufania Prystroma. To co oni wyprawiali 12 listopada "monitorując pracę obwodowych komisji wyborczych" - jak zapowiedział Sajnog - to nadaje się tylko do oprotestowania!!! Niby przypadkiem - starszej osobie, która gubiła się w kartach do głosowania - mężowi zaufania karta otworzyła się na liście Wspólnego - i to jest ten monitoring!!!
~wyborca 14-11-2006 9:56
Gratuluję Panie Wiesławie. Tak dalej trzymać
~do Jacky 14-11-2006 10:11
oj chłopie, bzdury gadasz. Za kampanię Sajnoga nie płaciłeś nic, za Kusiaka tak. WM z własnej kasy wszystko sponsorowało, wiem, bo sam ich wspieram i wiem jak to działa...
~i ja coś powiem !!! 14-11-2006 10:15
ja także jestem za tym aby zmusić w jakiś sposób sztab Pana sjanoga ( wtedy prystroma) do zapłaty za poprzednia kampanię najpierw nie pałci podatków teraz ludziom nie oddaje ich zarobionych pieniędzy a juz obiecuje czego to nie zrobi. Tylko za co bo jak narazie to za nasze pieniądze jedziecie. Oddajcie co wisicie z poprzedniej kampanii a później grajcie dalej - taka powinna być kolejność!w mieście o którym mówicie. Sami tego nie przestrzegając!brednie i kłamstwa za nasze pieniądze, nie wstyd wam?
~Iwka 14-11-2006 10:21
Już dawno mówiłam nie popierać Obrębalskiego,bo będzie nowe po staremu.Obrębalski niech zajmie się wykładami na uczelni.Mało Mu kasy? Z Niego Prezydent jak z koziej d... trąbka!
~Najpierw zaplac! 14-11-2006 10:27
Ocho to widze ze nie tylko ze mna pan kandydat jest nierozliczony! Spokojnie, poczekam kilka dni, a jak sie nie ruszy to zainteresuje tym kogo trzeba!
~Wyborca 2006 14-11-2006 10:38
Do PAna PSL=NORMALNIE!Stoi Pan na schodach i obserwuje kto wchodzi do SLD.Może najwyższy czas aby poodklejał Pan plakaty z szyb kandydata Kwaśnickiego?I obserwacje lepsze
~SAJGON NIE!!! 14-11-2006 10:50
Mieszkańcy Jeleniaj Góry! Liczę na Waszą dojrzałość. Teraz zostaje tylko jeden kandydat na prezydenta Naszego Miasta. Oczywiście mówię o Marku Obrębalskim. Człowieku, który kształcił się w tym kierunku, a teraz uczy tego. Wybór jest jasny. Wybierzecie Sajnoga to dopiero urządzi On w ratuszu sajgon. Mam nadzieję, że wybierzecie odpowiedniego człowieka. Pozdrawiam
~mimi 14-11-2006 10:58
gratuleje Panie Wieslawie!!! bardzo sie ciesze ze ponownie zostal Pan wybrany duzy szacunek i powodzenia!!! to oznacza ze przynajmnie spora czesc naszego miasta mysli i wybiera konkretnych i zaufanych ludzi!!!
~głos na doktora ekonomii - Marka Obrębalskiego 14-11-2006 11:01
Do drugiej tury przeszedł człowiek, który ma wiedzę i doświadczenie w zakresie ekonomii potrzebnej do zarządzania miastem (Marek Obrębalski) i gość, specjalizujący się w Uzbekistanie... ciekaw jestem jak można przełożyć wiedzę o tym kraju na nasz jeleniogórski grunt, czyżby chodziło o układy? Pan Miłosz Sajnog nauczył się tworzyć korupcyjne układy na poszczególnych szczeblach władzy z osobami, które go sponsorowały? Ciekaw jestem ile kosztowała ta kampania Wspólne Miasto i kto wyłożył środki? Może znów coś p. Robert Prystrom zataił w corocznym oświadczeniu majątkowym, może znów jakieś "marne 160 tysięcy złotych", bo przecież ta kampania realizowana z rozmachem musiała kosztować tylko pytanie ile? Swoją drogą z jakiego źródła p. Robert Prystrom miał takie pieniądze? (musiał ukrywać ponad 13. tys złotych miesięcznie, a nie wiadomo ile wpisał jeszcze prawidłowo) Może mi ktoś powiedzieć skąd Radny może mieć tyle pieniędzy? Może odpowie sam Robert Prystrom, który często udziela się na tym forum, bo jakoś jego wyjaśnień nie słyszałem, tylko węszył wszędzie spisek, może oświadczenie majątkowe też wypełniał spiskowiec? Ktoś napisał (pewnie ze sztabu Wspólnego Miasta, swoją drogą całkiem nie źle urządzonym...), że Marek Obrębalski jest w jakichś układach itp. Jedynym układem (pozytywne znaczenie) w jakim jest to Platforma Obywatelska, której członkowie (mający większość w Sejmiku wojewódzkim i we Wrocławskich urzędach) będą decydować o przyznawaniu środków pieniężnych z Unii Europejskiej (których przez następne 4 lata będzie sporo do podziału) i myślicie, że więcej komu dadzą? Osobie należącej do swojej Platformy Obywatelskiej (Markowi Obrębalskiemu), ekonomiście mającemu wiedzę jak zarządzać środkami finansowymi - Obrębalski jest wykładowcą na „Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu” (wykłada na jeleniogórskim WGRiT) która jest czołową uczelnią ekonomiczną w Polsce, ustępuje tylko warszawskiej SGH czy osobie we Wrocławiu zupełnie nie znanej (jeszcze przed dwoma miesiącami zupełnie nie znanej nawet w JG) Miłoszowi Sajnogowi z jakiegoś Wspólnego Miasta, specjaliście od Uzbekistanu (nie ubliżając uzbekistańczykom)? Temat: powiązania z SLD, jak możecie krytykować (internetowe bojówki Wspólnego Miasta) kogoś, że może po wyborach będzie współpracować z Kusiakiem, jak w poprzedniej kadencji sam. Robert P. (ze Wspólnego miasta) biegł płaszczyć się przed nim i prosić o koalicję (przecież dlatego tak go później krytykował - Kusiak utarł mu nosa i p.Robert musiał obejść się tylko smaczkiem władzy)? W końcu hasła o „czerwonych”, przecież sami, we własnych szeregach macie co bardziej to nasyconych czerwienią, byłych kontrowersyjnych działaczy SLD (tych chyba jeszcze z czasów PZPR), przykładu już ktoś podawał na forum (2 radnych + generał i strateg). I jeszcze jeden cytat z forum: „Glosujac na Platforme glosujesz na SLD”, a...logicznie: pijąc herbatę, pijesz kawę..., panowie to nie Matrix, film dopiero w środę na tvn o 21:30. Na przyszłość: nie każdy kto nie popiera Sajnoga jest "czerwony", tak samo jak nie każdy kto nie popiera Kaczyńskiego jest z "układu". Ja nie jestem "czerwony", ani nie popieram Kaczyńskiego. Wiem natomiast, że dla rozwoju Jeleniej Góry potrzebny jest dobry ekonomista z dużym doświadczeniem, który umiejętnie wykorzysta środki z UE. Wybór należy do Was, wyborców, ja tylko mówię: NIE DLA UZBEKISTANU W JELENIEJ GÓRZE! Nie dla układu "Wspólnego Miasta"czyli Miasta Prystroma i jego popleczników, którzy już się palą na wygodne stołki. Nie dla uzbekistańskiego układu! Nie dla Borata Uzbekistanu! Nie dla pieniaczy (ze WM), którzy zaraz będą się wpisywać i w swoim stylu obrzucać ludzi błotem.
~ja 14-11-2006 11:12
do PSL - no i co z tego? Ja na pewno nie poczuję się wykołowanym wyborcą. To co proponuje sajnostrom byłoby JESZCZE GORSZE - LUDZIE OTWÓRZCIE W KOŃCU OCZY!!!
~MM 14-11-2006 12:15
Bożenko gratulacje .
~lolo 14-11-2006 12:30
No niestety ale WM ze swoich pieniędzy kampanie robiło i niemało to nas kosztowało, a Kusiak za nasze wspólne Miejskie, twoje i moje i nas wszystkich . Nie mówiąc o mapce , która była wydrukowana za astronomiczną sumę . Za 26tyś zł to można nie 20 000szt. wydrukować , a co najmniej 50000szt.
~atakujecie 14-11-2006 13:01
atakujecie nas bo nie chcecie by było normalnie. PO dalej chce głosować z SLD
~Oberża 14-11-2006 13:03
obrebalski prezydentam, kusiak albo ktoś z sld v-ce prezydentem!!! NIEEEEE
~ m.m 14-11-2006 13:11
januszku gratuluje trzymam kciuki i zycze powodzenia wm aby tak dalej.
~nasz 14-11-2006 13:15
większość z nas nie należy do patrii politycznych dlatego głosujmy na niezależnych.Wrocław nie pożałował
~toja 14-11-2006 13:30
Obrębalski = Kusiak!!! Inne nazwisko, a układ i władza taka sama! NIE dla Obrębalskiego!!!
~ponury grabarz 14-11-2006 13:49
Niech ktoś ze Wspólnego Miasta tylko mi wspomni o koalicji SLD-PO, to z góry nazywam go obłudnikiem i kłamcą. "W kuluarach mówi się o Annie Ragiel ze Wspólnego Miasta (w poprzedniej kadencji była radną Sojuszu Lewicy Demokratycznej)" Jakby tak dobrze poszukać, to pewnie znalazłoby się tam więcej takich "perełek" - niegdyś wiernych Kusiakowi, teraz szukających kariery pod skrzydłami Prystroma.
~n-l 14-11-2006 13:49
A nauczyciele się cieszą, że p. Malczuk tym razem przepadła z kretesem!!!
~ed 14-11-2006 14:00
jestem ciekawy jak wspólna wieś zamierza realizować swój jakże "ambitny program" mając tylko pięć głosow w radzie, nie macie wyjścia - będziecie się musieli dogadać z PO (albo z SLD :-), których tak krytykujecie. Ale z waszych wypowiedzi wynika że nienawiść jaką darzycie PO i SLD wyklucza wszelkie koalicje. Wniosek z tego taki że nic nie zdzialacie a do rady weszliście tylko po stolki i diety. tak tak, nawet jak, nie daj Boże, wygra sajgon to bez poparcia PO lub SLD nic nie zdziała, no moze poza zwyklym administrowaniem miastem. Zyczę powodzenia w rządzeniu :-)))
~Malutki 14-11-2006 14:11
Pan Sajnog sprzeda resztę serka i kiślu i wygra wybory.Zainteresowani wiedzą o co chodzi
~realista 14-11-2006 14:22
PO jest skazane na koalicję z WM dlatego nie ma sensu prowadzić ostrej , konfrontacyjnej kampanii, bo wtedy trudniej będzie o współpracę i będzie to woda na SLD-owski młyn. Niech kampania prezydencka będzie rzeczowa i niech zwycięży lepszy , czyli ten kto lepiej przekona wyborców do siebie i swojego programu!!!
~inna 14-11-2006 14:56
to co przeczytalam wlos sie jezy jeden od drugiego lepszy nie oddam glosu na nikogo bo szkoda to walka o stolek ale nie dobro dla mieszkancow
~inna 14-11-2006 14:56
to co przeczytalam wlos sie jezy jeden od drugiego lepszy nie oddam glosu na nikogo bo szkoda to walka o stolek ale nie dobro dla mieszkancow
~Turysta 14-11-2006 15:18
Niewatpliwie trzeba posiadac wyksztalcenie ekonomisty i byc z urodzenia jeleniogorzaninem , zeby posprzatac psie kupy zalegajace masowo pl. Ratuszowy i okolice - powodzenia w wyborze prezydenta miasta Turysta
~Misiu 10 14-11-2006 15:48
Przeczytałem te wszystkie posty i poczułem się zniesmaczony Paru "kurskich" w lokalnym wydaniu ale gdzie im do pierwowzoru "czarny pijar" to wyższa sztuka jazdy Głosowałem na Marka Obrebalskiego i Bożenę Wachowicz-Makiełę Gratulacje Marku Gratulacje Bożenko Głosowałem Na Ludzi a nie na partie uważniejsi zauważą.
~Protest 14-11-2006 16:12
Czyżby znowu nastały czasy cenzury i krytyczne komentarze dotyczące Panów: Sajnoga i Prystroma jak również "obiektywnych" redaktorów Jelonki nie były zamieszczane na forum? Ciekawe czy to zamieścicie?
~jeleniogórzanka 14-11-2006 16:18
do jeleniogórzanina: jakoś nie widać w Jeleniej osiągnięć Pani poseł Sawickiej. Jedyne, co widać to budowa domu, zmiana samochodu itp. Czy tym razem również zakapturzony synek biegał i zamalowywał plakaty konkurencj???
~jeleniogórzanka 14-11-2006 16:54
do jeleniogórzanina: a cóż takiego Pani Sawicka zrobiła, poza tym że zmieniła samochód i wybudowała dom? Czy tym razem tez zakapturzony synek biegał nocą i zmalowywał plakaty konkurencji???
~Jola 14-11-2006 17:33
Oczywiście,że głosuje się na ludzi i to uczciwych, a nie wykreowanego przez oszusta podatkowego jeleniogórskiego Al Capone_Prystroma, człowieka znikąd, który w trakcie kampanii wyborczej nie przestrzegał prawa i bez zezwolenia w sklepach znajomków Prystroma zbierał pieniądze do puszek nie mając stosownego zezwolenia.Niech w drugiej turze publicznie w trakcie debaty z Obrębalskim powie skąd pieniądze na pierwszą turę i skąd na drugą turę.Natomiast doradca_sszra eminencja za podatki powinna iść siedzieć jak wspomniany Al Capone.
~wrocławianin 14-11-2006 19:39
obserwuje wasze emocje i zdaje mi sie ze wszedlem na strone jakiegos skansenu. nie znam ukladów w waszym miescie ale widze jak grubymi nicmi szyją swe komentarze sztabowcy jednego i drugiego kandydata. Ludzie, pamiętajcie, że to wy tworzycie klimat i kanon wyborów w waszym miescie. Wszyscy odpowiadacie za kulturę politycznę w jednakowym stopniu. I jest kiepsko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dzień Sportu

Nie tylko dla seniorów

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%