MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Poryw słowiańskiej duszy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 2 maja 2006, 11:05
Autor: rylit
Fot. rylit
Wielokrotnie nagradzany na festiwalach folkowych na całym świecie rosyjski Teatr „Рaзгуляй” (Razgulyai) z Władimira dał popis swoich możliwości w poniedziałek w Sobieszowie i Cieplicach. We wtorek wystąpi na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Występ rosyjskich artystów z partnerskiego miasta Jeleniej Góry był jednym z elementów programu Wiosny Cieplickiej. Wieloosobowy teatr skupia w swoich szeregach muzyków wirtuozów, aktorów, tancerzy oraz pieśniarzy.

Rosjanie dali dwa koncerty w poniedziałek w sobieszowskim „Muflonie” i wieczorem w parku Zdrojowym w Cieplicach. Duży potencjał ludzki, mnogość środków wyrazu w postaci różnorodnych scenariuszy, rekwizytów powoduje, że każde przedstawienie jest niepowtarzalne.

Zespół upowszechnia kulturę rosyjską i słowiańską. Często do wspólnych występów zaprasza widzów, dając możliwość niesamowitych przeżyć. Publiczność w „Muflonie” podziękowała za występ oklaskami i wiązanką kwiatów wręczonych przez dyrektora tej placówki Henryka Dumina.

Kto lubi coraz bardziej modny folk i żywiołowość rosyjskich artystów, będzie mógł podziwiać ich kunszt we wtorek, 2 maja. O godz. 17 Teatr Razgulyai wystąpi na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Swój repertuar prezentowali w USA, Niemczech, Grecji, Estonii, na Cyprze i wielu, wielu innych miejscach na świecie. Piękne kostiumy przygotowywane są specjalnie na każdy spektakl. Uczta dla oczu i dla uszu!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Klasyki zjechały do Kowar

SOS dla stawu

Wkrótce karkonoski

Parking na... przejściu

Pożegnania w starostwie

Obieżyświat w Lwówku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
525
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%