MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 listopada 2019, 11:07
Autor: Młodzieżowy Dom Kultury
Fot. MDK Jelenia Góra
W Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się 6 listopada występ teatralny grupy „Metafora” działającej w Młodzieżowym Domu Kultury. Przedstawienie, dzięki uprzejmości Szkoły, zostało zorganizowane w auli i mogli obejrzeć je uczniowie klas, do których uczęszczają młodzi aktorzy.

Spektakl pod nazwą „Porwanie Harrego Pottera” został samodzielnie wymyślony przez uczestników zajęć teatralnych, którzy opracowali fabułę, przygotowali dialogi i zrealizowali dekoracje. Nad scenariuszem pracowali głównie Kuba Gryczka i Marcel Raś uczęszczający do klasy 7 s, którzy wcielili się w role Scorpiusa i Albusa.

Spektakl powstał w oparciu o książki autorstwa J.K. Rowling i ma być wystawiany w jeleniogórskich przedszkolach, gdzie grupa Metafora z MDK jest częstym gościem. W przedstawieniu udział wzięli: Maja Suchodolska (Złodziejka monet), Zofia Zwolińska (Hermiona), Kuba Gryczka (Scorpius), Oskar Kardis (Harry Potter) i Marcel Raś (Albus). W pełnej wersji spektaklu grają dodatkowo: Aurelia Stefaniszyn (kontrolerka biletów), Igor Drobnik i Oskar Drobnik (pomocnicy złodziejki).

Młodzi aktorzy byli bardzo podekscytowani możliwością wystąpienia przed swoimi nauczycielami i rówieśnikami. Ich zapał do dalszych twórczych poszukiwań nie zgasł, bo już pracują nad nowym spektaklem - „Przygody Detektywa Pozytywki” na podstawie książki Grzegorza Kasdepke. Młodzi aktorzy zapowiedzieli, że wkrótce znowu chcieliby wystąpić w swojej szkole.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Rusztowania na moście już nie ma

Morska wystawa w Muzeum Karkonoskim

Latino dla Pań

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~` 8-11-2019 12:20
Propagacja Satanizmu i czarnei magyi już w przedszkolu. Jak tak można. Jeszcze tylko Hello Kitty i My Little Pony i będziemy rozmawiać z samym diabłem! Poczytać proszę o opinii kościoła o Harrym Porterze! To jest okutlyzm! Wstęp do piekła! Jak to można pokazywać dzieciom. Proszę tego zakazać! Proszę pilnować swoje dzieci przed wpływam szatana!
~iKS 8-11-2019 15:15
do: ~` (12:20)
Wszędzie widzisz szatana czy tylko w kotku z kokardką lub w innych rzeczach, które ci wskaże banda starych dziadów w sutannach? Nie wygłupiaj się. Potem w episkopacie dziwią się, czemu coraz mniej ludzi traktuje tę instytucję poważnie. PS. Te dzieciaki potrafią odróżnić bajkę od rzeczywistości, jakim sposobem tak wielu dorosłych tego nie umie?
~dumny tata 8-11-2019 18:38
do: ~` (12:20)
Opinie kościoła w jakiejkolwiek sprawie mam glęboko w d..... .Żyjesz nadal w średniowieczu i zapewne widzisz te
~Człowiek koń 4-12-2019 18:48
do: ~` (12:20)
Pieknie trolujesz a plebs łyka twojego posta jak pelikan :)
~dumny tata 8-11-2019 18:50
Dokoncze komentarz-zdolne dzieci(mlodziez) na stosie.Jakim trzeba byc czlowiekiem(chrześcijaninem),żeby szukać zła w pasji tych mlodych aktoròw?!Pewnie co niedziele siedzisz w pierwszej ławce i bijesz pokłony dla ksiedza.
użytkownik facebook 8-11-2019 20:02
Brawo dla dzieciaków.
użytkownik facebook 9-11-2019 13:56
Szkoda polskim dzieciom nabijać do głowy takie bzdury.
~ 11-11-2019 9:43
Brawa dla dzieci z MDK! Niech moc będzie w Wami :-)
użytkownik facebook 11-11-2019 14:49
Bronia Koronczarka-no jasne,zło jest wszędzie-Hello Kitty to maskotka szatana.... Harry Potter to szarlatan i czarodziej. Przecież czary nie istnieją prawda?! To może nabijajmy głowy dzieci tym, że "na górze jest ktoś kto stworzył świat,jest miłosierny i sprawiedliwy"... Bronia Koronczarka, a w którym wieku żyjesz?? W XVI? To może spalmy te dzieci na stosie, przecież ze złem trzeba walczyć!!!Doceń wysiłek tych dzieciaków, to ile wolnego czasu poświęcili dla swojej pasji. Co Ty robiłaś mając 13lat???Po tym co piszesz sądzę że jadłaś piasek z piaskownicy popijając wodą z kałuży...
~ 12-11-2019 8:14
Gratulacje dla wszystkich młodych aktorów !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator o "tarczy antykryzysowej"

Festiwal Pestka jesienią

Jelenia Góra "zamyka" lasy

Senator odpowiada prezydentowi

Organizacja ruchu podczas remontu ulicy Drzymały

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
49%
Nie
45%
Nie wiem
6%