MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Porwali, zgwałcili i grozili śmiercią

Wiadomości: Bolesławiec/Jelenia Góra
Piątek, 1 maja 2015, 8:00
Aktualizacja: 8:05
Autor: O–P
Fot. Archiwum
Prokurator Rejonowy w Bolesławcu skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom Bolesławca: 35–letniemu Arkadiuszowi D., 36–letniemu Dariuszowi P. oraz 32–letniemu Piotrowi Z., którym zarzucił porwanie, a następnie zgwałcenie młodej kobiety.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w Bolesławcu w nocy z 26 na 27 października 2014 roku. Sprawcy podstępem wywołali kobietę oraz jej konkubenta z mieszkania na podwórko, gdzie czekali na nich w zaparkowanym tam samochodzie. Kiedy pokrzywdzona wraz z konkubentem podeszli do pojazdu, wysiadł z niego znany im Arkadiusz D. W samochodzie pozostali Dariusz P. oraz za kierownicą Piotr Z.

Arkadiusz D. odepchnął mężczyznę, po czym chwycił kobietę za odzież i siłą wepchnął na tylne siedzenie auta. Potem sprawcy szybko odjechali w kierunku obwodnicy miejskiej. Po dojechaniu na miejsce, Arkadiusz D. rozebrał się, a następnie zaczął bić pokrzywdzoną rękoma po całym ciele, szarpał za włosy oraz wykręcał jej ręce zmuszając ją w ten sposób do odbycia z nim, a następnie z Dariuszem P. stosunków seksualnych. Wszyscy mężczyźni w tym Piotr Z. grozili swojej ofierze, że jeśli nie będzie wykonywać ich poleceń, to pozbawią ją życia i zakopią w lesie.

Następnie sprawcy odwieźli kobietę do miejsca jej zamieszkania. Na drugi dzień (27 października) jeden z oskarżonych – Arkadiusz D. zatelefonował do konkubenta zgwałconej kobiety i zaczął grozić mu oraz pokrzywdzonej, że jeśli zgłoszą to zdarzenie funkcjonariuszom policji, to najpierw ich pobiją, a następnie zabiją. Te groźby wzbudziły u nich uzasadnioną obawę, że mogą zostać przez oskarżonego spełnione.Mimo to pokrzywdzona zdecydowała się powiadomić o tej zbrodni Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu. Policjanci niezwłocznie zatrzymali wszystkich trzech sprawców gwałtu.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Za zarzucaną im zbrodnię grozi kara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności - informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Ponadto w toku prowadzonego śledztwa ustalono, że Arkadiusz D. 7 października ub. roku w jednej z miejscowości pod Bolesławcem doprowadził do kolizji drogowej z jadącym z naprzeciwka samochiodem dostawczym, kierowanym przez Stanisława D. Pokrzywdzony w tym zdarzeniu mężczyzna poinformował Arkadiusza D., że nie będzie wzywał policji, jeżeli ten zapłaci mu za zniszczone lusterko boczne 300 zł. Sprawca wykroczenia stwierdził, że może mu dać tylko 90 złotych. Wtedy Stanisław D. poinformował go, że wzywa patrol policji. Słysząc to Arkadiusz D., używając wulgarnych słów i zwrotów, zaczął grozić, że jeśli to uczyni to pobije mężczyznę a następnie pozbawi go życia. Groził też innym osobom, które były świadkami spowodowanej przez niego kolizji. Arkadiusz D. i Dariusz P. byli już karani sądownie. Natomiast Piotr Z. na ławie oskarżonych zasiądzie po raz pierwszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany za prędkość

7–latek w nocy błąkał się po mieście

Ponad kilogram marihuany nie trafi do sprzedaży

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~abc... 1-05-2015 8:16
Może ograniczcie nieco czytelnikom tych żenujących opisów. To normalny oobciach nawet dla takiego brukowca. Schodzicie poniżej i tak niskiego poziomu. A może checie instruować potencjalnych przestępców ?
~ad 1-05-2015 8:17
15 lat odsiadki w łagrze i kamieniołomy
~arrow 1-05-2015 8:20
Wszystkim grozil pobiciem,zabiciem straszny chojrak z niego szkoda ze nie trafil na takiego kto by mu spuscil porzadne wp...l to by sie nauczyl czegos.
~ 1-05-2015 9:10
Zgadzam się z @ abc... - ten tekst to naprawdę przesada.
~1! 1-05-2015 9:35
Jedyny sprawiedliwy wyrok: 15 lat ciężkich prac w kamieniołomach i codziennie po 500 batów. Po minięciu 15 lat wysłać na Syberię.
~Muzor 1-05-2015 10:54
I bardzo dobrze, że opublikowano taki artykuł - ku przestrodze. Nie należy problemów zamiatać pod dywan! Niech ludzie wiedzą, że taki element mieszka obok nas! Innym razem to może dotyczyć mnie czy Was i naszych bliskich, należy być czujnym!
~JELENI OGÓR 1-05-2015 10:59
coooo ????? dolna granica wyroku to 3 lata ???? to chyba jakiś żart , przecież to chwasty społeczne które należy czym prędzej wyrwać , czyli wyrok śmierci (by trwale usunąć zagrożenie dla społeczeństwa) albo dożywocie w kopalni uranu, nie no jak ktoś spróbuje wyłudzić kredyt albo cokolwiek zrobi zachodniej firmie to huzia na Józia ale jak ktoś skrzywdzi szarego obywatela to jakieś śmieszne kary co to ma być ? ..... po za tym co z tą ustawą o ściganiu gwałtu z urzędu ? (choćby po to by uchronić przyszłe ofiary gwałtu)
~tu jest jelenia 1-05-2015 11:29
znowu kroniki kryminalne bolesławiecko-zgorzelecko-bogatyńskie,darowali byście sobie takie newsy na lokalnym portalu który ma dotyczyć JG i okolic.
~KRECIK 1-05-2015 11:33
Ja bym poprostu całą trójkę za takie coś wywiózł do lasu , wpierniczyl dotkliwie i żywcem zakopał.....ot taki mój odruch człowieczeństwa :-) Ps.pozdrowienia dla owych trzech panów.....trenujcie chłopaki sklony po mydło :-)
~Wiesiu 1-05-2015 11:38
Przypominam kilka wypowiedzi ważnych polityków i publicystów. 1.Kobiety nie można zgwałcić. 2.Kobiety lubią jak się je trochę gwałci. 3.Każdy choć raz gwałcił kobiete po pijaku.
~do 11:18 1-05-2015 12:45
obawiam się że to raczej oni będą gwinty zrywać w każdym razie zapewne nie będzie zadość uczynienia za krzywdę szarych obywateli jak zwykle zresztą
~do autora 1-05-2015 13:27
samochiodem co to jest?
~ninka 1-05-2015 15:06
do abc i 9.1o - intelektualisci z Bozej laski, co was tak obraza w tym tekscie? Chcielibyscie wszystkie niegodziwosci zamiesc pod dywan podobnie jak kosciol kat.(np p...la, zlodziejskie przekrety itp)? Do budy przebrzydle buraki - oby cos podobnego przytrafilosie waszym corkom,, matkom, siostrom itp. Wtedy mozemy przystapic do wmiany poglaow.
~Lotka 1-05-2015 15:42
W katolickim kraju takie rzeczy sie dzieja ?
~ 1-05-2015 21:04
Do @ninka. Tekst zawiera zbyt wiele szczegółów, które według mnie nie powinny wypłynąć poza salę sądową. Przecież można było ominąć drastyczne szczegóły, te teksty czytają też dzieciaki. Poza tym żadne z nas nie pisało nic o zamiataniu pod dywan. Może i jestem intelektualistką z Bozej laski, jak to ujęłaś, ale nie obrażam innych uczestników dyskusji. A o swoją dorastającą córkę dbam jak trzeba i nie pozwalam na kontakty z szemranym towarzystwem. Radziłabym przed kolejną wypowiedzią nieco powściągnąć emocje, bo to niczemu nie służy...
~zdzichu 2-05-2015 11:49
ja mam pomysł jeszcze jak na takich zarobić. powinno się m.in. ową trójkę, podobnych krymoli, c...nów, muslimów i innych patusów umies...ć w specjalnym obozie z drutem kolczastym wysokim na 10m. Dookoła rozstawić wieżyczki z karabinami maszynowymi. Każdy za opłatą 5-10 zł mógłby wejść sobie na taką wieżyczkę i dla rozrywki napierdzielać z karabinów do tych w środku. Widzę z tego same korzyści. Kraj nie będzie opłacał i utrzymywał idiotów, ludzie będą mieć rozrywkę po ciężkim dniu pracy, biznes z pewnoscią będzie generował dochody a i nauczymy się obchodzić z bronią w razie potrzeby ;)
~ 2-05-2015 20:54
Kara Śmierci tylko odpowiednia dla takich ... powinni taka w końcu wprowadzić
~ 3-05-2015 0:43
Popieram 20.54 co na to kler i PiS bardzo sprawiedliwy ?
~ 5-05-2015 10:59
Lotko, to planeta Ziemia, tu tak jest. To w katolickim kraju się tak dzieje, w islamskich krajach się tak dzieje ( i jeszcze to kobiety winne są), protestanckich krajach, w krajach deklarujących świeckość nade wszystko,w Francji np.Znasz kraj gdzie NIGDY tak się nie dzieje ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje „pod lupą” policjantów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Uwaga na oszustów!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
467
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%