MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Portrety Sobieszowian

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:46
Autor: marek
Fot. Marek
Wystawę, będącą zbiorowym portretem mieszkańców tej najbardziej oddalonej od centrum dzielnicy Jeleniej Góry otwarto w Domu Kultury Muflon.

Autorami kilkudziesieciu fotografii jest czwórka młodych ludzi, mieszkańców Sobieszowa, czyli najkrócej fotografująca Sandra Rzeszutek, Marek Koprowski, Krzysztof Kowalski i Ryszard Olszewski.

Wystawa jest kolejnym elementem obchodów 700 lecia powstania Sobieszowa. A dokładniej pierwszej wzmianki o osadzie Hermsdorf, której mieszkańcy zapłacili podatek miastu Jelenia Góra. Stąd wiadomo, że u stóp Chojnika mieszkali ludzie. Siedemset lat później, młodzi fotografowie postanowili uwiecznić mieszkańców na fotogramach.

Są tam urzędnicy, handlowcy, uczniowie, ale też ludzie o zniszczonych twarzach i życiorysach. Wszyscy są stąd, z Sobieszowa, który dzielnicą Jeleniej Góry stał się bez większej ochoty, trzydzieści lat temu. Na większości twarzy widać radość z życia, ale też problemy, z jakimi musieli się borykać. Wystawa czynna będzie do połowy listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Parking na... przejściu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~BABCIA 22-10-2005 17:48
POMYSŁ ZROBIENIA MAŁYCH FILMIKÓW O NAJSTARSZYCH LUDZIACH OSIEDLA CZARNE Z OKAZJI 700 LECIA INSTNIENIA CZARNEGO SPEŁZŁ NA NICZYM Z POWODU BRAKU DOSTĘPU DO KASY.nATOMIAST WYDANO WIELKĄ KASIORĘ NA śLĄSK ALE NIE DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW. fOTOGRAFIĘ ZAWSZE BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ I JEST TO COŚ TRWAŁEGO I PRZYJEMNEGO DLA OKA I SERCA.kIEDY OTWARCIE?pOZDRAWIAM - POMYSŁODAWCÓW I WYKONAWCÓW.
~Ryszard 23-10-2005 20:32
Wystawe otwarto 19.10.2005 o godz 18:00 i bedzie ja mozna ogladac az do 27 listopada wiec zapraszam serdecznie :D Wspolwykonawca :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Odpust na Śnieżce

"Kontrabasista" na Stacji Wolimierz

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
578
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%