MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Portrety Sobieszowian

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:46
Autor: marek
Fot. Marek
Wystawę, będącą zbiorowym portretem mieszkańców tej najbardziej oddalonej od centrum dzielnicy Jeleniej Góry otwarto w Domu Kultury Muflon.

Autorami kilkudziesieciu fotografii jest czwórka młodych ludzi, mieszkańców Sobieszowa, czyli najkrócej fotografująca Sandra Rzeszutek, Marek Koprowski, Krzysztof Kowalski i Ryszard Olszewski.

Wystawa jest kolejnym elementem obchodów 700 lecia powstania Sobieszowa. A dokładniej pierwszej wzmianki o osadzie Hermsdorf, której mieszkańcy zapłacili podatek miastu Jelenia Góra. Stąd wiadomo, że u stóp Chojnika mieszkali ludzie. Siedemset lat później, młodzi fotografowie postanowili uwiecznić mieszkańców na fotogramach.

Są tam urzędnicy, handlowcy, uczniowie, ale też ludzie o zniszczonych twarzach i życiorysach. Wszyscy są stąd, z Sobieszowa, który dzielnicą Jeleniej Góry stał się bez większej ochoty, trzydzieści lat temu. Na większości twarzy widać radość z życia, ale też problemy, z jakimi musieli się borykać. Wystawa czynna będzie do połowy listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal na ludowo

Nad Śnieżnymi Kotłami

Kandydaci PO

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~BABCIA 22-10-2005 17:48
POMYSŁ ZROBIENIA MAŁYCH FILMIKÓW O NAJSTARSZYCH LUDZIACH OSIEDLA CZARNE Z OKAZJI 700 LECIA INSTNIENIA CZARNEGO SPEŁZŁ NA NICZYM Z POWODU BRAKU DOSTĘPU DO KASY.nATOMIAST WYDANO WIELKĄ KASIORĘ NA śLĄSK ALE NIE DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW. fOTOGRAFIĘ ZAWSZE BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ I JEST TO COŚ TRWAŁEGO I PRZYJEMNEGO DLA OKA I SERCA.kIEDY OTWARCIE?pOZDRAWIAM - POMYSŁODAWCÓW I WYKONAWCÓW.
~Ryszard 23-10-2005 20:32
Wystawe otwarto 19.10.2005 o godz 18:00 i bedzie ja mozna ogladac az do 27 listopada wiec zapraszam serdecznie :D Wspolwykonawca :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KOD znowu pod sądem

Zaczytaj się z Jelonką.com

PiS ujawnił listy kandydatów

Dworzec do remontu

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%