MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Portrety niezapomniane na pożegnanie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 listopada 2016, 9:39
Aktualizacja: Sobota, 12 listopada 2016, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Konrad Tomaszewski zaprezentował wczoraj (10.11) w cieplickim Muzeum Przyrodniczym wystawę gipsowych odlewów twarzy wybitnych ludzi świata teatru, filmu oraz muzyków, które posłużyły mu do tworzenia Kryształowej Alei Gwiazd i kilku nowych projektów, które straciła Jelenia Góra. Czy wernisaż był pożegnaniem artysty ze stolicą Karkonoszy? Wkrótce okaże się...

- Żyjemy w świecie, w którym wszystko przemija znacznie szybciej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Uciekają, znikają, zapominamy o ludziach wielkich, ważnych. Warto na moment się zatrzymać po to, żeby udokumentować tych wspaniałych, którzy przemijają – powiedział Konrad Tomaszewski, który wspomina pracę z aktorami i reżyserami bardzo przyjemnie, choć zdarzyły się dwie osoby, z którymi ciężko było współpracować – oczywiście nazwisk nie wymienił.

Portrety wybitnych artystów, w tym takich jeleniogórzan, jak Janusz Nykiel i Anna Patrys posłużą artyście do nowych projektów. - To niesamowite uczucie, jestem niezwykle zaszczycony. Wśród takich gwiazd być uwiecznionym już za życia, to niesamowite wyróżnienie, za które dziękuję Konradowi – powiedział Janusz Nykiel, który podobnie jak pozostali uczestnicy wernisażu żałuje, że aleja nie powstała w naszym mieście.

W wystawie uczestniczyła również śpiewaczka operowa Anna Patrys, którą zaskoczył poważny portret. - Generalnie jestem radosną osobą, a wizerunek mam taki bardzo poważny – w zasadzie wyglądam smutno, ale szczerze powiedziawszy jest tego przyczyna – na twarzy miałam grubą warstwę silikonu, a na to została wylana gruba warstwa gipsu, więc trudno by było utrzymać permanentny uśmiech przez godzinę – wyznała z charakterystycznym uśmiechem Anna Patrys.

W Muzeum Przyrodniczym można obejrzeć m.in. portrety takich osób jak: Jerzy Hoffman, Janusz Majewski, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Kazimierz Kutz, Jan Jakub Kolski, Wojciech Adamczyk, Wiktor Zborowski, Robert Gonera, Paweł Wawrzecki, Hanna Śleszyńska, Magdalena Kulig, Thomas Cornelius, Wolfgang Decker, czy Krzesimir Dębski. Kryształowa Aleja Gwiazd powstała w Bystrzycy Kłodzkiej, a Zaczarowany Ogród wzbogaci atrakcje w Bardzie. Tym samym Jelenia Góra straciła inwestycje o wartości ok. 20 milionów złotych, gdyż artysta deklaruje, że sponsorów na taką sumę już miał załatwionych, zabrakło „zielonego światła” z Ratusza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Wystawa wzornika szklarskiego oraz starodruków

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~lklknllk 11-11-2016 11:02
Zawsze ktoś będzie niezadowolony. Nie da się sfinalizować wszystkich pomysłów.
~ono 11-11-2016 11:19
Spiewaczka Promadonna, 😈😈😈
~gr 11-11-2016 14:35
żenujące
~ 11-11-2016 14:42
Już jedna aleja zasłużonych jest , na Sudeckiej tylko bez twarzy i jest ok a za 20 mil wybudować drogi żeby Ci artyści mogli dojechać do Jeleniej Dziury
~(y) 12-11-2016 11:42
20 mil. to dawali sponsorzy na stworzenie projektu a nie na dofinansowanie dziadowskiego budżetu miasta i łatanie dziur.
~ 12-11-2016 16:50
Świetny pomysł, genialnie byłoby stworzyć taką aleje gwiazd jak mają Międzyzdroje, ale zamiast po niej deptać to zadzierać głowę - jak na Wawelu! Mamy wspaniałe filmowe, teatralne i muzyczne sławy pochodzące stąd. Nie warto marnować tego potencjału. Fajnie, że nie pomija się artystów, którzy stąd pochodzą! Nie rozumiem tylko, dlaczego władze są tak obojętne. Na Włoszczowska wydają dziesiątki tysięcy, ale na kulturę i sztukę ciężko wydać choćby złotówkę...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał z przytupem

Spotkanie z historią

O rozpadających się górach

Karkonosze bardziej.... w MDK Muflon  

Pożegnali Słońce

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
44
Tak
68%
Nie
32%
Nie wiem
0%