Porażki z pierwszoligowcami

Sobota, 25 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 25 sierpnia 2007, 23:15
Drugi dzień zmagań w koszykarskim Memoriale im Mieczysława Korwina

Drugiego dnia Memoriału im. Mieczysława Korwina Sudety dwukrotnie przegrały z zespołami z I ligi MKKS Rybnik 58:90 i Pyrą Poznań 59:81.

Początek meczu z MKKS Rybnik ułożył się po myśli podopiecznych trenera Ireneusz Taraszkiewicza. Goście z Górnego Śląska wyszli na parkiet mało skoncentrowani, pudłując i po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili wysoko 25:13. Jeleniogórzanie prezentowali w tym okresie dobrą skuteczność, zaś kilkoma udanymi wejściami pod kosz popisał się Łukasz Niesobski. Pierwsze dziesięć minut Sudety wygrały aż 25:13. Niestety był to tylko "łabędzi śpiew" gospodarzy turnieju, gdyż kolejne odsłony upływały pod znakiem zdecydowanej dominacji gości, grających szybkiej, dokładniej i agresywniej w obronie od jeleniogórzan. Bohaterem spotkania był gracz z Rybnika, zdobywca 30 punktów, były reprezentant Polski Mirosław Frankowski. Wraz z kolegami trafił on w meczu aż 11 razy za trzy punkty.

Pojedynek z Pyrą Poznań podobnie jak poprzednie turniejowe pojedynki jeleniogórzan z zespołami w I ligi rozpoczął się po myśli jeleniogórzan. Podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza w I kwarcie toczyli równy bój z faworyzowanymi wielkopolanami i tą część gry wygrali 23:18. W drugiej odsłonie postawili obronę strefową czym zupełnie wybili z uderzenia Sudety. Nasi koszykarze zupełnie się pogubili, przestali realizować założenia taktyczne i drugie 10 minut przegrali aż 6:30. Po zmianie stron Pyra pewnie kontrolowała zdobytej przez przerwą przewagi i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 81:59

W innych meczach: Pyra Poznań - Śląsk II Wrocław 84:32 i MKKS Rybnik Tarnovia Tarnowo Podgórne 82:64

<b>Sudety Jelenia Góra - MKKS Rybnik 58:90 (25:13, 13:21, 8:23, 12:23)</b>
<b>Sudety:</b> Czech 14, Niesobski 12, Matczak 12, Samiec 10, Terlikowski 6, Skrzypczak 3, Klimek 1, Wilusz, Abramowicz, Chmieliński.

<b>Sudety Jelenia Góra - Pyra Poznań 59:81 (23:18, 6:30, 16:19, 14:14)</b>
<b>Sudety:</b> Samiec 21, Niesobski 11, Matczak 9, Wilusz 7, Czech 6, Terlikowski 4, Klimek 1, Abramowicz