Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Porażka z Polkowicami

Niedziela, 17 marca 2019, 20:23
Aktualizacja: 20:28
Młodziczki Spartakusa doznały szóstej porażki w sezonie. W niedzielnym starciu z MKS I Polkowice podopieczne Moniki Krawczyszyn–Samiec przez całe spotkanie zacięcie walczyły z sąsiadkami z tabeli Ligi Dolnośląsko–Lubuskiej, ale w ostatecznym rozrachunku musiały uznać wyższość rywalek.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak od stanu 12:8 w grze "Spartanek" coś się zacięło i po wielu błędach z obu stron w 8. minucie było 12:14. W kolejnych minutach nieznacznie lepsze były przyjezdne i po 10 minutach było 18:23. W drugiej odsłonie jeleniogórzanki podjęły walkę i od stanu 22:28 wyszły na prowadzenie 32:29, ale przed przerwą punktowały już głównie polkowiczanki i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 33:39. Po zmianie stron ekipa Moniki Krawczyszyn-Samiec ponownie zanotowała przestój w zdobywaniu punktów i od stanu 42:48 zrobiło się 42:55. W decydującej kwarcie nadzieje rodziców zgromadzonych na trybunach odżyły, bowiem Spartakus doszedł na 55:59 (10 punktów z rzędu), jednak w porę dla rodziców z Polkowic, którzy również dopingowali swój zespól - MKS otrząsnął się i mecz zakończył się wynikiem 59:70.

Dzięki wygranej w Jeleniej Górze MKS I Polkowice awansował na 4. miejsce, a Spartakus spadł na 5. pozycję. W ostatniej kolejce jeleniogórzanki zagrają w Gorzowie Wielkopolskim z AZS AJP I.

KSW Spartakus Jelenia Góra - MKS I Polkowice 59:70 (18:23, 15:16, 12:20, 14:11)
KSW: Kozik 29, Zakrocka 11, Stanowska 10, Mochól 4, Warsińska 3, Żmijewska 2, Kaleta, Kaławaj, Krawczyk, Michalak, Piasna, Sikorska.
MKS: Zaraza 19, Wadas 13, Kuriata 10, Młodzik 10, Górska 7, Guścin 3, Kapusta 3, Latos 2, Łysakowska 2, Denysiewicz, Klozińska.