Porażka Sudetów na inaugurację sezonu

Wiadomości: II-liga koszykarzy
Niedziela, 5 października 2014, 21:40
Aktualizacja: 21:42
Na tarczy z położonego pod Poznaniem Suchego Lasu wrócili do stolicy Karkonoszy koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Nasza ekipa na inaugurację rozgrywek grupy IV II–ligi przegrali na wyjeździe z tamtejszym Basketem 78:82.

Pierwsza część gry była bardzo wyrównana, obie ekipy grały punkt za punkt i nie były w stanie zbudować sobie większej przewagi. Wszystko zmieniło się po zmianie stron. Przed rozpoczęciem trzeciej kwarty gospodarze prowadzili 40:37, niestety bardzo szybko odskoczyli jeleniogórzanom. Już w 24. minucie zrobiło się 51:39, a na ostatnią ćwiartkę rywale wyszli z czternastopunktową zaliczką (64:50). W 31. minucie gospodarze dorzucili dwa kosze i zanosiło się, że może być już po meczu, ale nic z tych rzeczy. Sudety rozpoczęły efektowną pogoń, a przewaga przeciwników zaczęła błyskawicznie topnieć. Na 100 sekund przed końcową syreną przegrywaliśmy już tylko 76:79. Niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi wygrywając na otwarcie nowego sezonu 82:78.

Biofarm Basket Suchy Las - Sudety Jelenia Góra 82:78 (22:19, 18:18, 24:13, 18:28)

Sudety: Wilusz (20), Niesobski (18), Minciel (10), Taraszkiewicz (8), Wojciul (7), Drąg (6), Raczek (5), Nadolski (4)