Czytających: 10066
Zalogowanych: 10

Polska: Porażka po dogrywce

Piątek, 30 marca 2007, 0:00
W pierwszym meczu w rozgrywanym w Inowrocławiu ćwierćfinale Mistrzostw Polski kadeci KS Sudety Jelenia Góra ulegli po dogrywce Prokomowi Trefl Sopot 86:75.

Jeleniogórzanie przystąpili do pojedynku z kadetami Prokomu osłabieni brakiem Aleksandra Raczka i Krzysztofa Studniarka, których z gry w całym turnieju wykluczyły kontuzje. Nasi kadeci wyszli na parkiet nieco przestraszeni klasą rywala i pierwszą kwartę przegrali 12:20. Początkowe pięć minut drugiej odsłony były koncertem gry Sudetów, które ten okres gry wygrały aż 22:2. Do przerwy jeleniogórzanie prowadzili siedmioma punktami 43:36. Przewagę tą sopocianie odrobili na początku III kwarty i już do końca pojedynku na parkiecie trwała walka „kosz za kosz”. Końcówka regulaminowego czasu gry była bardzo dramatyczna. Przy stanie 67:64 dla Prokomu, na niespełna dwie sekundy przed ostatnią syreną, przy rzucie za 3 punkty faulowany był Michał Kozak i celnie wykonując trzy rzuty wolne doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie gry zdecydowanie przeważali sopocianie. Duży wpływ na taki obrót wydarzeń na parkiecie były opuszczenie jeszcze w IV kwarcie parkietu po piątym faulu przez najwyższego w Sudetach Rafała Jakubowskiego. Ostatecznie dogrywka zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Prokomu 19:8, który w całym meczu triumfował 86:75.

<b>Prokom Trefl – KS Sudety 86:75 (20:12, 16:31, 18:9, 13:15, d. 19:8)</b>
<b>KS Sudety:</b> Kozak 38, Jakubowski 15, Radziszewski 9, Popkowski 5, Przydryga 4, Kiełbasa 3, Wróblewski 1, Kubus.