Czytających: 11019

Podgórzyn: Porażka Piasta w Podgórzynie. Wyniki i tabela okręgówki

Sobota, 25 sierpnia 2012, 21:20
Aktualizacja: 23:24
W 3. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej Endico–Mitex Podgórzyn pokonał Piasta Dziwiszów 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 66. minucie Nosal.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na podgórzyńskim obiekcie sportowym mieli powody do narzekań. Gra z obu stron pozostawiała wiele do życzenia i w pierwszych 45 minutach nie padła żadna bramka. Po zmianie stron zarówno Endico-Mitex, jak i Piast nie skupiały się już na murowaniu dostępu do własnej bramki i ku uciesze widzów dochodziło do groźnych sytuacji podbramkowych. W 66. minucie do siatki trafił Nosal wykorzystując niezdecydowanie obrońców Piasta. Kilka minut później goście zmuszeni byli grać w osłabieniu po tym jak Zyner ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo gry w przewadze ekipa z Podgórzyna skupiła się na grze z kontry, gdyż dziwiszowianie odważnie dążyli do wyrównania. W końcówce meczu po jednej z kontr w poprzeczkę trafił Skorupa, a "piłkę meczową" zmarnował w doliczonym czasie Pietrzykowski. Ostatecznie derby powiatu jeleniogórskiego zakończyły się wynikiem 1:0 dla Endico-Mitexu.

W następnej kolejce (1/2.IX) Piast podejmie Pogoń Świerzawę, a Endico-Mitex zagra na wyjeździe z Kwisą Świeradów Zdrój.

Endico-Mitex Podgórzyn – Piast Dziwiszów 1:0 (0:0)

E-M: Krawczyk - Rychter, Pieroń (82' Kowalczyk), Misiura, Lewandowski (60' Kościński), Hutnik, Kotarba, Woźniczka, Nosal, Kubik (65' Skorupa), Czerniak.

Piast: Mikulski - Kieć, Kocot, Lisowski (75' Bożić), Zyner, Podobiński, Saniuk, Stankiewicz (46' Chwedorowicz), Dutka, Sobczak, Pietrzykowski.