Czytających: 9664

Jelenia Góra: Porażka młodziczek Wichosia

Poniedziałek, 21 stycznia 2013, 12:46
Aktualizacja: 12:47
Mimo wysokiej porażki z Mniszkiem Boguszów Gorce 53:145 koszykarki KS „Wichoś” pokazały, że robią postępy. – Różnica roku, czy dwóch lat to przepaść wiekowa na poziomie sportowym więc trudno myśleć o wygrywaniu. Mimo to dziewczyny pokazały szczególnie w ataku, że nie boją się dużo starszych koleżanek i że za rok to ogrywanie przyniesie efekty. Musimy pracować nad obroną – powiedział Rafał Sroka.

Pierwsza kwarta spotkania praktycznie przesądziła o losach meczu. Wygrana 32:8 przez koszykarki gości nie podlegała dyskusji i pokazała, że zawodniczki z gimnazjum przewyższały nie tylko umiejętnościami gospodynie, ale także różnicą wzrostu i warunków fizycznych wynikających z wieku. Udanie zaprezentowały się w naszych szeregach szczególnie Natalia Piwko (4 punkty w meczu) i Jagoda Maląg (10 oczek w spotkaniu), które dzieli dwa lata od swoich rywalek.

W drugiej odsłonie było już nieco lepiej za sprawą skutecznej gry Marzeny Małendy (20 punktów w tym spotkaniu), jeleniogórzanki uległy rywalkom 13:26.

Trzecia osłona i wynik 17:36 potwierdził różnicę pod każdym względem, jaka dzieli oba zespoły. Udanie w naszym zespole rozwijały swoje umiejętności Wiktoria Kanior, Adriana Konon oraz Aleksandra Prokop.

Ostatnia kwarta to udział mniej doświadczonych koszykarek KS „Wichoś”, choć z postawy takich zawodniczek jak piątoklasistka Klaudia Soćko można być zadowolonym, gdyż to inwestycja w przyszłość relacjonuje trener Rafał Sroka. - Na słowa pochwały w czwartej kwarcie szczególnie zasłużyła Weronika Korkosz prowadząca grę jeleniogórzanek. Zawodniczki gości zagrały jednak bardzo skutecznie w tej kwarcie, a podsumowując spotkanie z pewnością godna zauważenia była postawa Aleksandry Mazurek zdobywczyni aż 60 punktów w całej potyczce oraz Eweliny Pietrzak (34 oczka), obu koszykarek z rocznika 1999.

- Dla nas to świetna możliwość doskonalenia formy sportowej i umiejętności przed rozgrywkami w mini-koszykówce i ogrywaniu roczników 2000 i 2001, każdego z osobna. Teraz w tygodniu czekają nas sparingi z kadetkami naszego klubu (w środę i czwartek), a w piątek wyjazd na turniej do Bojanowa. Ten plan potwierdza, że idziemy w bardzo dobrym kierunku – podsumował Rafał Sroka.

KS Wichoś Jelenia Góra – Mniszek Boguszów Gorce 53:145 (8:32, 13:26, 17:36, 15:51)

Punkty dla gospodyń: Małenda Marzena 20, Maląg Jagoda 10, Korkosz Weronika 7, Prokop Aleksandra 4, Kanior Wiktoria 4, Piwko Natalia 4, Konon Adriana 2, Walter Katarzyna 1, Soćko Klaudia 1, Krajewska Maria 0, Budzikowska Maria 0

Punkty dla gości: Mazurek Aleksandra 60, Pietrzak Ewelina 34, Lichwa Katarzyna 26, Dominiak Aleksandra 12, Rogowska Klaudia 7, Dyc Monika 4, Kłaczyńska Patrycja 2, Lorenc Aleksandra 0, Staranowicz Natalia 0, Jabłonowska Aleksandra 0, Obara Natalia 0