Porażka KPR–u w Gdyni

Wiadomości: Superliga
Sobota, 3 marca 2012, 21:04
Aktualizacja: Niedziela, 4 marca 2012, 2:08
Nie udało się szczypiornistkom KPR–u Jelenia Góra sprawić niespodzianki w Gdyni i pokonać faworyzowany Vistal. Jeleniogórzanki przegrały pierwszy mecz ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski 33:43, za tydzień drugie spotkanie, które odbędzie się w stolicy Karkonoszy.

Gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia wychodząc szybko na prowadzenie i stopniowo powiększając swoją przewagę, która w 17 minucie wynosiła już siedem bramek (16:9). Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak nie zamierzały jednak składać broni ambitnie walcząc o zniwelowanie straty. Ta sztuka częściowo się udała bowiem do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 22:19 dla miejscowych. Od początku drugiej połowy szczypiornistki Vistalu zaczęły jednak znów systematycznie odjeżdżać wygrywając ostatecznie 43:33. W sobotę 10 marca w Jeleniej Górze rozegrany zostanie drugi mecz ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski z Vistalem Łączpol Gdynia, start o 17.00 w hali przy ul. Złotniczej.

Vistal Łączpol Gdynia – KPR Jelenia Góra 43:33 (22:19)

Vistal: Mikszto, Brzezińska, Sulżycka (7), Koniuszaniec (6), Mateescu (6), Kobzar (5), Głowińska (4), Kulwińska (4), Szwed (4), Siódmiak (3), Białek (2), Królikowska (2), Jędrzejczyk

KPR: Szeluk, Kozłowska, Dąbrowska (8), Buklarewicz (7), Fursewicz (7), Stochaj (4), Załoga (4), Galińska (3), Marceluk, Odrowska