Czytających: 8728

Superliga: Porażka KPR–u na zakończenie rundy zasadniczej

Sobota, 25 lutego 2012, 20:26
Aktualizacja: 22:48
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra uległy na własnym parkiecie ekipie Startu Elbląg 25:30 (12:17). W play–offach KPR zmierzy się zatem z SPR–em Lublin.

Spotkanie w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze lepiej rozpoczęły gospodynie, które po bramce Odrowskiej prowadziły 4:1, ale były to dobre złego początki. Ostatnie prowadzenie w meczu jeleniogórzanki miały przy stanie 6:5, później swoją wyższość zaznaczała ekipa Startu, która miała wciąż szanse na awans do play-offów. W elbląskiej bramce znakomicie spisywała się Kordunowska, wielokrotnie ratując swój zespół przed utratą gola. W efekcie koleżanki z pola zaznaczały przewagę wygrywając do przerwy 17:12.

Po zmianie stron dominacja przyjezdnych trwała do stanu 15:21, ale wtedy nastąpił zryw jeleniogórzanek, które szybkimi atakami doszły na jedną bramkę (21:22). Kolejne cztery gole były jednak dziełem Startu, a w 52. minucie po trzeciej karze indywidualnej boisko musiała opuścić Dąbrowska. Mimo kolejnego zrywu, kiedy to KPR przegrywał na 4 minuty przed końcem 25:27, końcówka należała już do podopiecznych trenera Gościńskiego. Ostatecznie KPR przegrał ze Startem Elbląg 25:30 nie wykorzystując szansy na zajęcie szóstej lokaty po sezonie zasadniczym. Tym samym jeleniogórzanki w ćwierćfinale mistrzostw Polski zmierzą się z SPR-em Lublin. Mimo wygranej ekipa z Elbląga nie awansowała do czołowej ósemki, gdyż swój mecz wygrała również Piotrcovia i to zespół z Piotrkowa Trybunalskiego zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Po meczu powiedzieli:
Marta Dąbrowska
(KPR): - Mieliśmy zapewniony awans, ale ten mecz nie powinien tak wyglądać jeśli chcemy walczyć z SPR-em w play-offach. Musimy się wystrzec tych błędów. Rywalki zagrały walecznie, gratuluję im zwycięstwa.

Grzegorz Gościński (Start): - Gratuluję jeleniogórzankom awansu do najlepszej ósemki, cieszę się, że miasto, włodarze, sponsorzy wytrzymali ciśnienie, odeszła Kocela, Kobzar. Mimo wszystko to fajnie się poukładało, zespół gra ze sobą od kilku lat i teraz Jelenia Góra zbiera tego żniwa, dziewczyny grają bardzo fajny handball.

KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 25:30 (12:17)

KPR: Kozłowska, Szeluk - Załoga (7), Buklarewicz (7), Dąbrowska (4), Odrowska (2), Stochaj (2), Galińska (2), Fursewicz (1), Kubicka, Marceluk, Muras, Popielarz

Start: Kordunowska - Janaczek (9), Cekała (7), Sądej (6), Wasak (5), Konefał (2), Aleksandrowicz (1), Szlija, Szott, Szulc, Jałoszewska

Kary: 14 min - 8 min.
Sędziowały: Brehmer/ Skowronek.
Widzów: ok. 400.