Zalogowanych: 23

IV-liga piłkarska: Porażka Karkonoszy na zakończenie roku

Sobota, 19 listopada 2011, 16:36
Aktualizacja: Niedziela, 20 listopada 2011, 19:59
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra przegrali z rezerwami Miedzi Legnica 1:3 w meczu 17. kolejki, rozegranym na stadionie przy ul. Lubańskiej. Goście wygrali w pełni zasłużenie.

Spotkanie pomiędzy Karkonoszami, a Miedzią od rana stało pod znakiem zapytania, kiedy to okazało się, że na stadionie przy ul. Złotniczej rozpoczęto prace na płycie boiska, w związku z przebudową obiektu. W kilka godzin udało się uzyskać zgodę Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na rozegranie meczu na stadionie przy ul. Lubańskiej oraz przygotować obiekt do rywalizacji o IV-ligowe punkty. Sprawna organizacja nie pomogła jednak gospodarzom w uzyskaniu korzystnego rezultatu w ostatnim tegorocznym spotkaniu. Od początku na boisku przeważali goście, którzy już w 2. minucie za sprawą groźnego strzału Orłowskiego mogli objąć prowadzenie, ale na posterunku stał Dubiel. Dziesięć minut później ten sam zawodnik Miedzi uradował swych kolegów z drużyny strzelając gola na 0:1. W 27. minucie ładną asystą popisał się Piaszczyk, który po akcji prawym skrzydłem idealnie dograł na piąty metr na głowę Krupy i gospodarze mogli cieszyć się z wyrównania. Tuż przed przerwą Kuzimski ośmieszył obrońców Karkonoszy mijając ich w polu karnym jak "tyczki" przy linii końcowej boiska, a następnie dograł do Ostrowskiego i gol do szatni stał się faktem.

Po zmianie stron przyjezdni podkreślili swoją przewagę w 61. minucie - autorem trafienia na 1:3 był Piotrowski. W dalszej części gry podopieczni trenera Milewskiego nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Budnika, za to golkiper biało-niebieskich miał sporo pracy. Mimo licznych okazji gościom nie udało się zmienić rezultatu, a najlepszą ku temu miał Orłowski. Po faulu na Chrzanowskim arbiter wskazał na wapno, ale na drodze do hat-tricka Orłowskiego stanął Dubiel, który wyczuł intencje strzelca. Ostatecznie Karkonosze uległy rezerwom Miedzi 1:3. Ekipa z Jeleniej Góry przezimuje sezon na piątej pozycji z dorobkiem 26 pkt.

Karkonosze Jelenia Góra - Miedź II Legnica 1:3 (1:2)

Karkonosze: Dubiel - Bizoń, Wawrzyniak, Jurkowski, Ziomek, Walczak (79' Marek), Gałuszka (79' Micek), Krakówka, Bednarczyk (66' Kowalski), Krupa (45' Murdza), Piaszczyk.

Miedź: Budnik - Kucharzak, Mockało, Niewiadomski, Madziała, Piotrowski, Chrzanowski, Kowal (66' Kulikowski), Kalicki, Kuzimski, Orłowski.

Widzów: ok. 50.