Poradziły sobie bez bramkarki

Czwartek, 28 listopada 2019, 23:04
Aktualizacja: 23:07
W czwartkowym (28.11) spotkaniu 9. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorek Karkonosze musiały uznać wyższość Dziewiątki Legnica, która do Jeleniej Góry przyjechała bez bramkarek, ale zawodniczki z pola (Kaczuga i Doroba) godnie je zastąpiły.

Początek meczu był wyrównany, dopiero po 15 minutach przewagę zaczęły wypracowywać przyjezdne. W 18. minucie było 7:10, a do tego legniczanki nie wykorzystały rzutu karnego. W 23. minucie było już 9:13, ale minutę później 11:13. Po tym nastąpił przestój w skuteczności obu zespołów i dopiero po 5 minutach padł kolejny gol, który sprawił, że jeleniogórzanki przegrywały tylko 12:13, ale do przerwy było 12:14.

Po zmianie stron Karkonosze kontynuowały dobry okres gry i w 34. minucie na tablicy wyników było 15:14, a więc pierwsze prowadzenie biało-niebieskich w tym meczu. Jak się okazało - jedyne, bowiem w kolejnych minutach błędy gospodyń wykorzystały podopieczne Grzegorz Karnickiego i na kwadrans przed końcem było 16:21. Do ostatniej syreny przyjezdne kontrolowały przebieg spotkania, które zakończyło się wynikiem 26:30.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 26:30 (12:14)

Karkonosze: Lambrinow - Jurgiewicz 5, Szramik 4, Mazurkiewicz 4, Godyla 4, Grzejszczak 4, Jarosz 3, Jesionek-Wróblewska 1, Warchoł 1, Wrotniewska, Kołecka, Ziemkiewicz, Drąg.
Dziewiątka: Stala 13, Kozak 4, Ilnicka 4, Szuk 3, Doroba 3, Kaczuga 1, Wojciechowska 1, Ozga 1, Mieszczyk, Wiśniewska, Meter.
Kary: 10 minut (Karkonosze) - 4 minuty (Dziewiątka)
Sędziowali: Adam Parkitny i Karol Zając (Świdnica)
Widzów: 74.

Dziewiątka Legnica z dorobkiem 5 zwycięstw i 2 porażek (17 pkt.) na kolejkę przed końcem rozgrywek na szczeblu wojewódzkim - jest liderem. Karkonosze mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i 4 porażki (8 pkt.) i zajmują trzecie miejsce. W ostatniej serii spotkań ekipa Dili Samadovej zagra w Lubinie z Zagłębiem I Lubin (5.12, godz. 15:00).