MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Popłynie kasa?

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 7 września 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Górskie gminy boją się, że nie dadzą rady wykorzystać rządowych pieniędzy na odbudowę powodziowych zniszczeń. Pieniądze muszą być wykorzystane w tym roku, bo inaczej przepadną – zauważa Polskie Radio Wrocław.

Przed tygodniem rząd obiecał gminom finansową pomoc, w sumie 25 mln złotych. Warunkiem skorzystania z pieniędzy jest ich wykorzystanie w tym roku. - Problem w tym, że nie ma firm, które zajęłyby się popowodziowymi remontami - mówi Zbigniew Szereniuk burmistrz Świeradowa.

- Firmy mają pełen portfel zamówień. Ale nawet jeśli jest wykonawca, to pojawia się inny problem. Trzeba przeprowadzić procedurę zgodną z zamówieniami publicznymi - mówi Zbigniew Misiuk burmistrz Szklarskiej Poręby.
- Trzeba liczyć , że w najlepszym przypadku potrzebny jest na to miesiąc, a może nawet półtora miesiąca. Czyli będzie już połowa października, a w tym czasie w górach może już spaść śnieg. Zakończy się sezon budowlany.

Wówczas rządowa pomoc finansowa może przepaść nie z winy samorządów, bo obiecane pieniądze trzeba wydać do końca roku, co jak się okazuje nie jest proste.
Rozwiązaniem byłoby, gdyby obiecane pieniądze gminy mogły wykorzystać także w przyszłym roku. Zwłaszcza, że dotyczy to kilku górskich samorządów, które poniosły największe straty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Wandale kontra naukowcy

Wizyta profesora

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Aszta 7-09-2006 8:21
Jak zwykle robią wszystko, żeby pieniądze się zmarnowały. A jek nie zostaną wykorzystane, to zostaną w kieszeni państwa - swoją drogą bezdennej. A wina będzie czyja? No przecież zwalą to na samorządy, które nie wydały kasy na czas!Przecież wybory samorządowe za pasem PIS będzie miał kolejnego asa w kieszeni. TRAGICZNE !!!!!!!!!!!!
~student 7-09-2006 8:44
paranoja! trzeba robic teraz wszystko na gwałt, po to, żeby za rok czy pięć wszystko samo sie rozwalilo, gdyz to chyba oczywiste, ze jak budowy bedą robione pospiesznie to beda niedokladne... no ale przeciez to Polska...
~ZwiAsTuN 7-09-2006 11:41
Tak nie ma to jak wspaniałe procedury. no ale przecież to Polska...
~jg 8-09-2006 15:36
Do studenta –słowo gwałt zostało wykreślone ze słownika polskiego i zastąpione „ niespodziewana przyjemność”

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na miejskie inwestycje

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zygzakiem po ulicy

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
576
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%